MXGP Türkiye
20 UNUTULMAZ YILIN BAŞARISI - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

20 UNUTULMAZ YILIN BAŞARISI

MOTO HABER

20 UNUTULMAZ YILIN BAŞARISI

Valentino Rossi, MotoGP 2018 sezonunun Sepang’da yapılan ilk sezon öncesi kış testinde iconik tasarımlı AGV Pista GP R kaskını kullandı.

Valentino Rossi, 1997’de 125cc’lik ilk dünya şampiyonluğunu kazandı ve bugün hala yarıştığı her defasında bizi heyecanlandırıyor.

Tasarımcı Aldo Drudi’nin işbirliğiyle AGV, Valentino’nun ilk zaferini kazandığı ünlü güneş ve ay tasarımlı kaskını Pista GP R’ye uyarladığı özel bir grafik geliştirdi. Görünür karbon, sarı yerine neon sarı ve ilk galibiyetinin 20. yıldönümünü kutlamak için revize bir logo bulunan kask. Bunun nedeni, Valentino’nun sadece büyük bir motosiklet şampiyonu olması değil aynı zamanda uluslararası alanda ünlü bir İtalyan simgesi olması olarak açıklandı.

Valentino Rossi -1996

PISTA GP R “20 YIL” SINIRLI SAYIDA

2500 adetlik sınırlı sayıda üretilen Pista GP R modeli diğer sponsorların logoları ve vizör bileşenleri ve aksesuarları hariç, Valentino’nun kaskıyla aynı grafikleri taşıyor.

AGV’nin en üst düzey kaskı olan Pista GP-R, aynı zamanda firma’nın dediğine göre şu ana kadar geliştirilen en güvenli kask. Dışı %100 karbon fiberden üretilen kaskın dört farklı boyutunda, beş farklı yoğunlukta EPS yapısı bulunuyor. Maksimum aerodinami için şekillendirilen dış kısım, köprücük kemiğine olabilecek hasarı en aza indirmesi için tasarlanmış. MotoGP’de geliştirilen metal hava delikleri, rüzgar tünelinde test edilmiş arka rüzgarlık ve hidrasyon sistemi ile uyumlu iç kanallar da sunuyor.

Pista GP R Rossi 20 Years Helmet – Limited Edition EUR 1.114,88

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top