MXGP Türkiye
2016'da 7 yeni HERO modeli Türkiye’de satışa başlıyor - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

2016’da 7 yeni HERO modeli Türkiye’de satışa başlıyor

MOTO HABER

2016’da 7 yeni HERO modeli Türkiye’de satışa başlıyor

2016-HEROYılda 7 milyon adet üretimi ile konusunda dünyanın en büyüğü olan Hindistan merkezli motosiklet üreticisi Hero, yeni yıl ile birlikte 7 modelle Türkiye pazarında depara kalktı. Türk pazarında 2 yıldır Soysal Group ile var olan ve satış grafikleri sürekli yükselen Hero, bugüne kadar 3 olan model sayısını 2016’da 10’a çıkarttı. Türkiye yolları ve Türk sürücülerin beklentilerine göre üretilen yeni motosikletlerin satışlarına da başlandı.

Hindistan’daki 3 fabrikasında toplam 12 bin kişinin çalıştığı ve bugüne kadar 55 milyon adedi aşan üretim yaparak kalitesi ile Japon ve Avrupalı üreticilerle yarışan Hero, 2016’yı Türkiye de atılım yılı ilan etti.

2016 KAHRAMANLAR BULUŞMASI

Asya Hero 2016 bayiler/servisler toplantısı 22-25 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya Mardan Palace Hotel’de gerçekleştirildi. Türkiye geneli bayi ve servisler katıldığı toplantıya 2 sezondur beklenen yeni modeller ilk defa fiyat ve sevkiyat tarihleri ile açıklandı. Toplamda 7 yeni model Ocak ayından başlayarak Türkiye’de satışa sunulacak. Satışa sunulacak yeni modellerin 4 adedi scooter, 3 adedi vitesli model.

AVRUPA PAZARINA İLK ADIM

Asyalı üretici Hero Avrupa pazarına ilk olarak Türkiye ile giriş yaptı. Euro 3 standartlarında üretimi şimdilik sadece Türkiye için yapıyor. Hindistan devi yeni yılda Türkiye’de satışına başlayacağı 7 modelin 2’sini sadece Türkiye pazarı için geliştirdi. Bu iki scooter modeli Türkiye’de en çok satılan model segmentinde yer alıyor. Yeni modeller Avrupa pazarına hazırlanan Hero için ilk adım olarak görülüyor. Bugüne kadar ”countryside condition” olarak bilinen kırsala yönelik kriterlere göre üretim yapan Hero, scooter ağırlıklı olan Avrupa pazarının şehir kullanımına göre modeller geliştirmeye başladı.

MOTOSİKLETTE EZBERLER BOZULACAK

Türkiye pazarında Soysal Group ile birlikte çalışan motosiklet devi Hero’nun Türkiye distribütör firma sahibi Yusuf Soysal, 2016 yılının stratejilerini şöyle anlattı; “Bu yıl motosiklette ezberleri bozan, eski alışkanlıkları unutturan beklentileri yükselten modeller ile tüketicimizin karşısına çıkıyoruz. Hero’nun ürün yelpazesini genişletmesi ve kalitesi rekabet şartlarını da kökten değiştirecek. Ürettiğimiz modeller uzun ömür ve düşük yakıt özelliğinden dolayı Hindistan pazarında “Babadan oğula miras” veya “Doldur, kapat, unut” gibi sloganlarla biliniyor. Hero Türkiye’de de “az yakar, çok gider” sloganı ile tüketicinin tercihi oldu. Türk tüketicisi, verdiğimiz servis hizmetinden de çok memnun kaldı. Yurt genelinde 110 servis istasyonumuzda servis veriyoruz.“

HERO YAKMIYOR KOKLUYOR

Motosikletlerin deposundaki yakıtı yakmayıp adeta kokladığını ifade eden Hero Türkiye yöneticisi Sait Orhan, maksimum yakıt tasarrufu sağlayan Hero’ya özel 2 sistem var. Birincisi ATFT (Advanced Tumble Flow Induction Technology). Devrim niteliğindeki bu teknoloji ile yanma odasındaki hava ve yakıt karışımı, girdap devinimi ile hareket ederek yanmayı daha etkin gerçekleştirir. Daha az zararlı egzoz gazı salınımı yapıyor, yakıtın daha kaliteli ve kontrollü bir şekilde yanmasını sağlıyor. Bir diğer sistemimiz ise ASFS. ( Advanced Swirl Flow Indiction System) olarak adlandırılıyor. Bu gelişmiş pro serisi değişken ateşleme ile yakıt ve hava karışımı tıpkı bir çamaşır makinesinin çalışma prensibi ile dönerek ve silindir duvarına yakıtı vurdurarak güç elde ediyor. Böylece yakıtın her zerresi güce dönüştürülüyor. Bu sistemlere bir de sağlamlık ve konfor da eklenince tercih edilme nedenlerimiz ortaya çıkıyor” diye açıklama yapıyor.

YENİ MODELLER VE ÖZELLİKLERİ:

DASH

Dash .
111 cc ve 8,3 HP gücündeki scooter Dash modelinin global pazarlardaki adını Türkiye bayileri arasında yapılan bir anketle belirlendi. Dash minumum yakıt sarfiyatlı ve sınıfının en güçlü motoruna sahip bir model.

Bu scooter modeli 2 versiyon ile satışa sunuluyor. LX ve VX. Dash LX fiyatı ; 4.463 TL , Dash VX fiyatı ; 4.655 TL.
Dash VX modeli özellikleri ; Telefon şarjı , sele altı aydınlatma, kombine fren sistemi, titanyum egzoz koruma, bakım ikaz göstergesi, güvenlik için imobilizer, 12 jant lastikler, kontaktan kumandalı depo kapağı, kombine renkler.
DUET

Duet
111 cc ve 8,3 HP gücündeki tamamı metal kaportadan oluşan Duet modeli tam bir çelik kasa gibi. 2 versiyon olarak Türkiye’de satışa sunulan model 6 renk olarak satışa sunuluyor.

Duet LX fiyatı ; 4.539 TL, Duet VX fiyatı ; 4.683 TL.
KARİZMA R

Karizma
Hero markasının amiral gemisi olan Karizma R modeli sınıfında global pazarlarda en çok bilinen modellerden biri. 225 cc ve 19,2 HP gücü ile hem şehir içi hem de uzun yol gidecekler için konforu ile öne çıkıyor. Karizma R modeli kategorisinde Türkiye’de satılan başka bir model yok. Hero’nun Türkiye’de başlangıcından bu yana en çok sorulan ve talep edilen modellerinden biri. 5 vites ve 213 cm uzunluğundaki boyutu ile iri motosikleti sevenlerin ilgisini çekiyor. Led stopları, tubles lastikleri, çift ön farı, 15 LT yakıt deposu, döküm jantları, entegre fren sistemi ile kategorisinde özellikleri tek başına fanları ile Nisan ayında buluşmaya başlayacak.
Karizma R fiyatı ile 150 ve 250 cc arasındaki tüm sürücülere göz kırpıyor. Fiyat ; 6.590 TL
HUNK

Hunk
Sportif yuvarlak hatlara sahip olan 150 cc motor hacmindeki Hunk, bu dizaynı ile Türk sürücülerin en sevgisini kazanacak bir yapıya sahip. 15,6 HP gücündeki ATFT motora sahip Hunk 2 versiyona sahip. Versiyonların birinde arka disk fren varken diğerinde opsiyonel. Ön arka tubles lastikler, dijital ekran, 5 kademeli arka gazlı amortisör, led stoplar,gövde rengi dikiz aynalar Hunk modelinin standart başlıca özellikleri. Hunk fiyatı ; 5.456 TL.
T SPORT

Thriller
Büyük hacimli modellerin dizaynına sahip olan T Sport, daha çok şehirli kullanıcıların tercih ettiği ve keskin hatlara sahip bir model. Aerodinamik duruşu ve alt grenaj aksamı ile büyük hacimli modellerle yarışacak 150 cc ve 15,6 HP gücünde bir model. Ön arka tubles lastikler, dijital ekran, 5 kademeli arka gazlı amortisör, led stoplar,gövde rengi dikiz aynalar Hunk modelinin standart başlıca özellikleri.
T Sport fiyatı ; 5.626 TL.

Türkiye: www.heromotosiklet.com
Global: www.heromotocorp.com

Dash slider Duet slider hunk slider Karizma R slider T sport slider

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top