MXGP Türkiye
2018 için MV Agusta önemli gelişmeler sağladı - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

2018 için MV Agusta önemli gelişmeler sağladı

YENİ MODELLER

2018 için MV Agusta önemli gelişmeler sağladı

2018 için MV Agusta önemli gelişmeler sağladı

2018 yılına girerken MV Agusta, Euro4 normlarına uygun 4 silindirli motosiklet modellerinde önemli gelişimler eklemeye devam ediyor. Yeni yönetmelikleri yerine getirmek için öncelikle küçük hacimli motosiklet modellerini yenileyen şirket, büyük hacimli modelleri için ise ses getirecek yeni tip motorunu geliştiriyor.

F3 675 ve F3 800 de kullanılan yeni denge şaftı, % 30 daha optimize dişli kullanımı ile daha az ses çıkarıyor ve daha az yıpranıyor. Aynı teknik, vitesler ile bilikte yağ ve su pompalarında da kullanılmış. Eklenen harmonik amortisör sayesinde ses ve titreşim azaltılmış. Daha kalın silindir kapakları hem motoru korurken hem de sesi azaltmaya yardımcı oluyor.

Güç üretimi konusunda daha büyük çaplı emme valfleri % 4 daha güçlü olsa da, aynı ağırlığını korumaya devam ediyor. Egzoz manifoldlarındaki 83 x 90 mm’ lik katalitik dönüştürücü ve daha büyük susturucular ile egzoz sesi azaltılmış. Motor ve Araç Entegre Kontrol Sistemi de bu değişimlere uyum sağlayaması için güncellenmiş. Sonuç olarak F3 675 128 HpF3 800 ise 144 Hp güç üretiyor. Bu, önceki seneye göre % 3 daha düşük bir güç verisi. Elektronik vites yükseltme ve düşürme desteği de daha pürüzsüz hale getirilmiş.

Yorumlar

Daha Fazlası : YENİ MODELLER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top