Connect with us

Motor Delisi

2019 FIM Moto-e World Cup Motosikleti; Energica Ego

YARIŞLAR

2019 FIM Moto-e World Cup Motosikleti; Energica Ego

MotoGP, 2019’da elektrikli bir versiyona kavuşmaya hazırlanıyor. Dorna, bu yeni ve heyecan verici ihtimalin tedarikçisinin İtalyan yenilikçi Energica olacağını duyurdu.

 

Energica Ego: dijital çizgi | Energica Ego: digital dash

İki tekerlekli motor sporları için yeni bir çağın başlangıcını başlatan FIM Moto-e Dünya Kupası, elektrikli motosikletlerde sürdürülebilir ve çevreye duyarlı bir rekabet: 2019’da gerçek oluyor.

Dorna tarafından FIM Moto-e Dünya Kupası için seçilen tek üretici olan Energica, yarışmanın kalbinde.

VBOX Video HD2 Motorsport Camera System | VBOX Video HD2 Motorsport Kamera Sistemi

 

Energica Motor Company S.p.A., yüksek performanslı elektrikli motosikletlerin ilk üreticisidir. Energica konsepti, dünya şampiyonu ve Avrupa Şampiyonu elektrikli yarış motosikleti olan eCRP 1.4’den geldi. Ekip iki yıl yarış yaptıktan sonra Energica yolunda çalışmaya başladılar.

 

Motosikletin tasarımı CRP Grubu’nun bilgi birikimini önemli bir rol oynamıştır.

 

Energica Ego

Günümüzde Energica Motosikletleri Avrupa ve Amerika’da satış yapıyor: Üreticinin 80 modelinden 107 KW gücündeki 3 model arasında Energica Ego adlı sportbike var. Bu model, Moto E’yi uyumlu bir biçimde yarışacak ekipler tarafından kullanılacak.

Tüm Energica modelleri, DC hızlı şarj etme özelliği ile donatılmış olup, motosikletlerin 30 dakikadan kısa bir sürede şarj edilmesine olanak tanır.

 

Dorna, İtalyan markası Energica’nın Moto-e için motosiklet tedarik etmek üzere seçildiğini açıkladı.

Energica, DC Hızlı Şarj teknolojisini CCS Combo’ya dayanan tek elektrikli motosiklet üreticisidir.

 

 

 

Energica Motor Company S.p.A. CEO’su Livia Cevolini  Elektrik alanını bir başka seviyeye taşıdık: Her bir Energica kalite kontrol ve performans testlerine tabi tutuldu ve Ar-Ge departmanı her zaman yeni teknolojilere ve somut uygulamalarına odaklandı. Tarihimiz yarıştan geliyor, bu sektör için tutkumuz asla solmuş değil. FIM Moto-e Dünya Kupası mükemmel bir projedir. Sonuçta, yarış yıllarımızdan bu yana umduğumuz şey şu anda Dorna ve benzersiz ve uzun süreli deneyimi sayesinde profesyonelce yönetilebiliyor “dedi.

FIM Başkanı Vito Ippolito, “FIM, yeni FIM Moto-e Dünya Kupası’na bir örnek teşkil eden yeni teknolojilerin geliştirilmesine destek vermekten çok memnunuz. Enerjica, kendisini bu sektörde güvenilir ve uzman bir lider olarak kanıtlıyor ve Dorna’nın yüksek nitelikli desteği ile başarının yolunu tuttuğumuzdan eminiz. “

Dorna Sports CEO’su Carmelo Ezpeleta şunları ekliyor: “FIM Moto-e Dünya Kupası Dorna için yeni ve heyecan verici bir projedir ve Enerjica’nın bu yeni girişimin tedarikçisi olacağını duyurduğumuzdan bizi gururlandırıyor. Mükemmellik, kalite ve performansa inanıyoruz ve FIM Moto-e Dünya Kupasını kiminle başlatacak daha iyi bir işbirlikçisi düşünemiyoruz. Energica, endüstri lideri ve yenilikçi bir şirkettir ve elektrikle çalışan yarışın inanılmaz görüntüsünü sabırsızlıkla bekliyoruz. “

Yorumlar

Daha Fazlası : YARIŞLAR

Reklam
To Top