MXGP Türkiye
AKSİYON ve EĞLENCE AFYON’DA ZİRVE YAPACAK - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

AKSİYON ve EĞLENCE AFYON’DA ZİRVE YAPACAK

ETKİNLİKLER

AKSİYON ve EĞLENCE AFYON’DA ZİRVE YAPACAK

Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) ile Motosiklet Festivali Afyonkarahisar’da 6-7-8 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Aksiyon ve eğlencenin zirve yapacağı Afyon Motosiklet Festivali kapsamında; Fedon, Aleyna Tilki ve Murat Boz konser verecek.

67 ülkede canlı 180 ülkede yayınlanan motor sporlarının en gözde organizasyonları arasında yer alan Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) ikinci kez Afyonkarahisar’da düzenlenecek.

Milyonlarca insanın yakından takip ettiği Dünya Motokros Şampiyonası’nın 18. ayağı 6-8 Eylül 2019 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleşecek. Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından Türkiye’nin göstermiş olduğu başarılı organizasyon iki farklı şampiyona ile ödüllendirildi. Türkiye’nin Dünya çapında tanıtılmasına katkıda bulunan motor sporlarının en popüler etkinliği MXGP ile birlikte Dünya Kadınlar Şampiyonası ve Avrupa Motokros Şampiyonası da Afyonkarahisar’a gelecek.  Afyon Motor Sporları Merkezi’nde 4 sınıfta (MXGP, MX2, EMX 2t, Women) yüzlerce sporcu hem Dünya hem de Avrupa Şampiyonu olmak için ter dökecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkıları ile Afyon Motor Sporları Merkezi’nde şampiyona ile birlikte Motosiklet Festivali’de gerçekleştirilecek. Dünya Şampiyonası (4 farklı yarış), Fedon Konseri, Aleyna Tilki Konseri, Murat Boz Konseri, Kamp Alanı, Mini Golf, Canlı Langırt, Mini ATV, Zipline, Tırmanma Duvarı, Çocuk Etkinlikleri, Çocuklar için Motosiklet Eğitimi Geleneksel Sokak Oyunları, Klasik Araba Sergisi, Motosiklet Gösterisi, Flyboard Gösterisi, Spor Federasyonlarının etkinlikleri ve ücretsiz aktiviteler  (Basketbol, Tenis, Badminton, Atletizm, Hokey, Kayak) katılımcılara sunulacak.

Festival, motosiklet meraklılarına deneyimleme fırsatı da sunacak. Sponsor firmalar etkinlik alanında farklı modellerini katılımcıların test etmeleri için hizmete sunacak. Adrenalin ve eğlence dolu Afyon Motosiklet Festivali’nde ülkemizin en iyi akrobasi pilotları Birkan Polat ve Hakan Can Namlı, motosiklet gösterileriyle izleyenlerle buluşacak.

Öte yandan üç gün boyunca sınırsız eğlence ve aktivitenin yer alacağı motosiklet ve sporun etkinliklerinin biletleri biletix’te satılmaktadır.

Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası MX2 ikinci yarışı yapıldı. İkinci yarışın birincisi 1 numaralı yarışçı Pauls Jonass oldu. ( Volkan Furuncu – Anadolu Ajansı )

Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası MXGP ikinci yarışı yapıldı. İkinci yarışı da kazanan 84 numaralı yarışçı Jeffrey Herlings (sağda) Afyonkarahisar ayağının galibi oldu. ( Volkan Furuncu – Anadolu Ajansı )

Yorumlar

Continue Reading
Advertisement Indian & Victory
Hoşunuza Gidebilir...

Daha Fazlası : ETKİNLİKLER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top