MXGP Türkiye
AKUT Spor Kulübü 153 kupayla TMF rekoru kırdı - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

AKUT Spor Kulübü 153 kupayla TMF rekoru kırdı

YARIŞLAR

AKUT Spor Kulübü 153 kupayla TMF rekoru kırdı

Akut-MotosikletAKUT Spor Kulübü başkanı Nasuh Mahruki kulübün motosiklet sporunda sağladığı başarılarla ilgili açıklama yaptı. Sözcü Gazetesindeki köşesinde değerlendirmelerde bulunan Nasuh Mahruki Alanya’da gerçekleştirilen TMF Şampiyonlar Gecesi’nde, Pist Kupası’nda Türkiye Şampiyonu ve Süpermoto Kupası’nda da Türkiye ikinciliği elde eden ve bu yıl toplam 153 kupayla, TMF tarihinde en çok kupa alarak rekor kıran AKUT Spor Kulübünün başarı hikayesini paylaştı.

İşte nasuh Mahruki’nin o açıklamaları;

Spor kültürü, spor disiplini ve spor ahlakı bizim için çok önemli. Bugün AKUT’un Yönetim Kurulu’nda 3 Milli Sporcu var. Başkan olarak ben Dağcılık’ta, 2. Başkanımız Cüneyt Koparan Hentbol’da ve Genel Sekreterimiz Saydun Gökşin de Kürek’te, ülkemizi uzun yıllar başarıyla temsil ettik ve kendi branşlarımızda pek çok ulusal ve uluslararası başarı elde ettik. AKUT’u kuran kadro da bildiğiniz gibi dağcılardı. Bizi bu kadar mutlu ve başarılı kılan, bizi biz yapan sporun yaygınlaşması ve ülkemizin genç nüfusa dayalı muhteşem potansiyelinin ortaya çıkarılabilmesine destek olmak amacıyla, AKUT Arama ve Kurtarma Derneği’nin yanı sıra, 2009 yılında AKUT Spor Kulübü’müzü de kurduk. Birçok branşta aktif spor yapıyoruz. Bazılarında sporu geniş kitlelere yaymak ve sağlıklı, mutlu, sürdürülebilir yaşam için, bazılarında da yarışmak ve kazanmak için çalışıyoruz ve hepsini Türkiye’miz için yapıyoruz.

31

153 kupayla TMF rekoru

Zaman içinde, iyi olduğumuz diğer branşlarımızı da size tanıtacağım. Bugün, 3 yıldır artan bir ivmeyle gelen, başarıdan başarıya koşan Motosiklet branşımızı anlatacağım sizlere. Alanya’da gerçekleştirilen TMF Şampiyonlar Gecesi’nde, Pist Kupası’nda Türkiye Şampiyonu ve Süpermoto Kupası’nda da Türkiye ikinciliği elde eden ve bu yıl toplam 153 kupayla, TMF tarihinde en çok kupa alarak rekor kıran AKUT Spor Kulübü Motosiklet branşımızı, 2012 yılında kurmuştuk.

37

Genlerinde dağcılık gibi motorculuk da var

Motosiklet branşımızın ilk amacı, acil durumlarda öncü bir ekiple daha çabuk olay yerine ulaşabilmek, ihtiyaç varsa, olay yerinde ilk yönlendirmeleri doğru yapabilmek ve arkadan gelecek donanımlı ekibin tam olarak nasıl bir hazırlıkla bölgeye ulaşmasını birinci elden teyid etmek içindi. AKUT’un lider kadrosunda da gönüllüleri arasında da çok sayıda, motosikleti günlük hayatında kullanan motorcu arkadaşımız var. Bu düşünceyle böyle bir oluşumdan faydalanabileceğimizi düşünmüştük. Kısa sürede bu alandaki büyük potansiyelimizi fark ettik ve TMF’ye müracaat ederek kulüp olduk. Ayağımızın tozuyla girdiğimiz motosiklet yarışlarında, 2013’te ilk yılımızda Pist Kupası’nda üçüncülük elde ettik. İkinci yılımızda, 2014’te açık ara farkla Türkiye Pist Şampiyonu olduk. Geçtiğimiz yıl, üçüncü yılımızda ise yine hem Türkiye Pist Şampiyonu olduk hem de Süpermoto kupasında, efsane Kenan Sofuoğlu’nun çok başarılı takımının arkasından, Türkiye ikinciliği elde ettik. Kısa sürede gelen bu başarıların arkasında elbette ki, her şeyden önce, AKUT’un diğer tüm çalışma alanlarında olduğu gibi, özenle seçtiğimiz yetenekli ve donanımlı bir lider var. Eski bir AKUT gönüllüsü ve sıkı bir motorcu olan Tayfun Akın’ın liderliğinde, kulübümüz kurulduğundan bu yana müthiş bir ivmeyle başarıdan başarıya koşuyor.

32

Gönüllülük felsefesi sporda da sürüyor

50 kadar yarışçımız var, 20 kadarı son derece başarılı ve üstün yetenekli çocuklar. TMF’ye kayıtlı, bazıları son derece geniş imkanlara sahip yaklaşık 80 kulüp var. AKUT Spor Kulübü, son derece kısıtlı imkanlara ve sponsorsuzluğa ragmen, tüm sporcularımızın AKUT’un temel değerlerine ve kurum kültürüne olan bağlılığı ve özel yeteneklerini başka bir kulüp için değil de, gönüllü olarak Türkiye’mizin göz bebeği AKUT için kullanmayı tercih etmeleri sayesinde bu başarıları elde edebiliyoruz.

35

Bu sene de kupaları müzemize taşıdık

2015 yılındaki pist yarışlarında Akut Spor Kulübü olarak ; 34 birincilik, 21 ikincilik ve 29 üçüncülük, Süpermoto yarışlarında; 6 birincilik, 7 ikincilik ve 5 üçüncülük, Enduro yarışlarında; 1 ikincilik ve 1 üçüncülük, Motokros yarılarında; 6 birincilik, 6 ikincilik ve 1 üçüncülük elde ettik… Alanya’daki ödül törenindeyse; 11 birincilik, 6 ikincilik ve 7 üçüncülük kupasını müzemize getirdik. Ayrıca Süpermoto Avrupa Şampiyonasında da, müthiş Deniz ve Can Öncü ikiz kardeşlerin 4 birincilik ve 4 ikinciliğiyle hem Avrupa Şampiyonluğu hem de Avrupa ikinciliği elde ettik…

34

Hedef Dünya şampiyonları YETİŞTİRMEK

Bundan sonrası için iki büyük hedefimiz var. Birincisi; altyapıya daha çok eğilerek ve bu yönde kaynak bulmaya çalışarak, AKUT Spor Kulübü misyonuna uygun olarak, yeni Avrupa ve Dünya şampiyonları yetiştirmek istiyoruz. Türkiye’nin dörtbir yanında, ellerinden tutulsa çok başarılı olma potansiyeli olan sporcular, sporcu adayları olduğunu biliyoruz, bu çocukları bulup çıkarmak ve ülkemize kazandırmak istiyoruz. İkincisi de; Türkiye’de motosiklet ve bisiklet kültürünü geliştirmek için, özel donanımlı bir tırla Türkiye’yi dolaşmak, güvenli sürüş tekniklerini öğretmek, kask ve koruyucu kıyafetlerin önemini anlatmak ve bilinçsizlikten kaynaklanan kazaların, sakatlıkların ve ölümlerin azaltılmasına katkıda bulunmak istiyoruz…

33

HER KESİMDEN destek BEKLİYORUZ

AKUT’la birlikte, bu başarıların gururunu yaşamak isteyen ve ülkemizin, motosiklet branşlarında gelişmesine katkıda bulunmak isteyen herkesi AKUT’a destek olmaya davet ediyoruz. Gönüllülük ve karşılıksız yardımseverlik ilkeleriyle çalışan bir sivil toplum kuruluşu olarak, ülkemize hizmetlerimizde duyarlı kişi ve kurumları yanımızda görmek istiyoruz. Birlikte çok daha başarılı ve sürdürülebilir sonuçlar elde edebiliriz…
Tüm motosiklet tutkunlarına da güvenli ve keyifli yolculuklar ve başarılı yarışlar diliyorum. Tekerinize taş değmesin…

31

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : YARIŞLAR

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top