MXGP Türkiye
Apple CarPlay entegrasyonlu ilk motosiklet; 2018 GL 1800 Gold Wing - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Apple CarPlay entegrasyonlu ilk motosiklet; 2018 GL 1800 Gold Wing

MOTO HABER

Apple CarPlay entegrasyonlu ilk motosiklet; 2018 GL 1800 Gold Wing

Apple CarPlay entegrasyonlu ilk motosiklet; 2018 GL 1800 Gold Wing

Apple CarPlay entegrasyonlu ilk motosiklet olan 2018 Gold Wing’in örtüsü Tokyo’da kaldırıldı. Apple‘ın modern birçok otomobil modeli içerisinde yer alan CarPlay sistemi, en sonunda motosiklet dünyasına da giriş yaptı.

Kapılarını 45.kez açan Tokyo Motor Show’da dünya prömiyeri gerçekleşen 2018 GL 1800 Gold Wing yepyeni bir motosiklet olarak çıktı karşımıza. Yine oldukça ciddi bir tork ve güç üreten altı silindirli, dikkat çekici bir motora ve iki kişinin rahatlıkla yolculuk yapmasına olanak sağlayan özelliklere sahip yeni Goldwing, Honda’nın amiral gemisi olmayı sürdürüyor.

Apple CarPlay 2018 Honda Gold Wing ile motosiklet dünyasında

Telefonunuzdaki önemli verilere erişimi hızlandıran ve güvenliği artıran Apple CarPlay sistemi, artık 2018 Honda Gold Wing bünyesinde de yer alıyor. Bu açıdan bir ilke imza atan motosiklet, yerleşik ekranında iPhone deneyimi yaşatıyor. Bu özellikle motosiklet tarafında çok daha yüksek güvenlik anlamına gelirken, telefon bağlantısı USB üzerinden gerçekleştiriliyor. Uzun yola yönelik büyük bir motor olduğu için Gold Wing’e çok iyi uyum sağlayan sistem, gidondaki butonlarla kontrol edilebiliyor. Bluetooth kulaklık bağlanabilen motosiklet, tahmin edebileceğiniz üzere renkli bir ekran barındırıyor.

Yeni Honda Goldwing’te baştan aşağı yeniden tasarlanan yeni Honda Gold Wing daha küçük ve daha hafif; yassı biçimli altı silindirli eşsiz motor silindir başına 4 supap özelliğine sahip ve Elektrik Kontrollü Gaz Kolu, 4 sürüş modu, Honda Seçilebilir Tork Kontrol Sistemi ve Yokuşta Kalkış Desteği ile birlikte sunuluyor.

Yeni şasi, bir alüminyum şasi çerçevesini, çift salıncaklı ön süspansiyon sistemini içeriyor ve tek taraflı Pro-Arm süspansiyon, arka yay ön yükleme ayarında olduğu şekilde elektrikli olarak ayarlanabiliyor.

Bir elektrikli ekran, Smart Key (Akıllı Anahtar Sistemi) ve Apple CarPlay de standart donanım olarak sunuluyor. Tamamıyla yeni, üçüncü nesil Honda’nın benzersiz Çift Kavramalı Şanzımanı da – yedi vitesli – opsiyonel olarak sunulacak.

Yeni Gold Wing’in cazibesi çok daha geniş bir kesimi etkisi altına alarak genç nesil motosikletçilere de hitap edecek. Şehiriçi olduğu kadar şehirlerarası yollarda da keyif veren performans sunan Gold Wing, sadece tek amaçlı değil çok amaçlı bir motosiklet olacak.

Akıllı anahtar sistemi, Apple CarPlay ve Bluetooth bağlantısı gibi yeni özellikler daha da fazla kolaylık getiriyor.

Yepyeni bir tasarım ve otomobil donanımları
• Motosikletin alt kısmını, çağdaş kesitler sunan gergin hatlar temsil ediyor

• Büyük ölçüde geliştirilmiş konfor, ısı yönetimi ve hava yönetimi

• Açısı ve yüksekliği ayarlanabilir elektrikli ön cam

• Elektrik Kontrollü Gaz Kolu (TBW) vasıtasıyla sorunsuz çalışan Cruise control sistemi

• Kısa seyahatler için geniş bagaj hacmi ve 2 adet kask alabilen üst kutu

• Navigasyon ve ses bilgisi sağlayan 7 inç TFT ekran

• iPhone kullanıcılarının cihazlarını kullanabilmesini sağlayan Apple CarPlay

• Tam LED aydınlatma ve otomatik iptal göstergeleri

• Kontak ve bagaj için kolaylık sağlayan akıllı anahtar kontrolü

Bütünleşik bir modern tasarımı bulunan Gold Wing, 2018 Eylül ayında satışa çıkacak. Motosikletin yurt dışı satış fiyatı ise 23 bin dolar seviyesinde olacak

 

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top