MXGP Türkiye
Bunu Yapanın Cezası 2000 TL ! - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Bunu Yapanın Cezası 2000 TL !

MOTO HABER

Bunu Yapanın Cezası 2000 TL !

trafik-ceza

AYM trafikte polis tarafından çevrildiğinizde alkol denetimlerine direnerek alkolmetreye üflemek istemeyenin ehliyetine 2 yıl el konulmasına ve kontrolden kaçanlara ise 2 Bin TL para cezası verilmesini onayladı.

Anayasa Mahkemesi trafik denetimlerinde alkol kontolünde yaşanan sıkıntılar ile ilgili yapılan düzenlemeye onay verdi. Alınan karara göre Polis’in yaptığı denetimlerde alkolmetreye üflemek istemeyenlerin ehliyetine 2 yıl el konulmasını ve denetimlerden kaçanların ise 2 Bin TL para cezası ile cezalandırılmasını kapsayan düzenleme Anayasa Mahkemesinde onaylandı.

Söz konusu kural, Tokat İdare Mahkemesi tarafından iptal istemiyle AYM’ye taşınmıştı. Ancak AYM, etkili bir trafik denetimi ve kamu otoritesinin sağlanması gerekçeleriyle düzenlemeye onay verdi ve iptal istemini reddetti.

trafikte uyuşturucu almış veya alkollü olmayı, alkol-uyuşturucu denetimi amacıyla uzatılan cihazlara üflemeyi reddeden sürücüler de 2 bin lira ceza ödemeye devam edeceği gibi, sürücü belgelerine de 2 yıl süreyle el konulmasına devam edilecek. AYM’nin bu kararına üyelerden sadece Hasan Tahsin Gökcan karşı oy kullandı. Gökcan, kişilerin kendini suçlamama ve susma haklarına dikkat çekti.

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top