Connect with us

Motor Delisi

Çocukları sevindiren motosiklet festivali

MOTO HABER

Çocukları sevindiren motosiklet festivali

motofest

Cape Town’da düzenlenen bir festival, dünyanın dört bir yanından motosiklet tutkunlarını Güney Afrika’nın üç büyük kentinde buluşturdu. İlk kez 32 yıl önce düzenlenen bu festivalin en önemli özelliği katılımcıların yanlarında getirdiği ve Afrikalı çocuklara yolladığı oyuncaklar.

Güney Afrika bir kez daha motosiklet tutkunlarını ağırladı. Asya, Avrupa ve Amerika’dan gelen motosikletçilerin bu yılki buluşması da nefes kesen anlara sahne oldu. Gelenekselleşen buluşma; ilk kez 32 yıl önce İtalyan motosikletçiler tarafından Cape Town’da gerçekleştirildi. Festival daha sonra Güney Afrika’nın başka şehirlerine de taşındı.

AVRUPA’DAN ÇOK SAYIDA SPORCU KATILIYOR

Festivalde çeşit çeşit oyuncaklar da kamyonlara yüklenerek Afrika’nın dört bir yanındaki çocuklara dağıtılıyor. Festivalin organizatörü Mike Clark, etkinliğin ilk kez İtalyan Motosiklet Sahipleri Federasyonu tarafından düzenlendiğini ifade etti. Clark şu şekilde konuştu:

“Bu etkinlik ilk kez, İtalyan Motosiklet Sahipleri Federasyonu tarafından düzenlendi. Yıllar sonra bu etkinlik ulusal bir festivale dönüştü. Güney Afrika’nın 19 bölgesi ile Avrupa’dan çok sayıda motosikletçi bu etkinliğe katılıyor. Her yıl bu festivalle 80 bin oyuncak topluyor ve çocuklara götürüyoruz.”

“ÇOCUKLARA OYUNCAK TOPLUYORUZ”

Festivale katılan bir kadın motosikletçi, faaliyetle ilgili şu sözleri sarf etti: “Ben bu etkinliğe katılmayı çok seviyorum. Bu yıl onuncu kez geldim. Genellikle buraya babalarımızla birlikte gelirdik. İlk defa arkadaşlarımla katıldım. Her yıl oyuncak topluyoruz ve bu oyuncakları çocuklara ulaştırmak için yardım derneklerine veriyoruz. Benim buraya gelmemin özellikle nedeni bu. Oyuncakları olmayan çocuklar için oldukça güzel bir şey.”

PFEİFFER’İN GÖSTERİSİYLE SONA ERDİ

Cape Town’da bir araya gelen motosikletçiler farklı kültürlerin buluşmasına da tanık oluyor. Gün boyu birbirleriyle sohbet ediyor, festivalde seslendirilen müziklere eşlik ediyor. Afrikalı çocuklara oyuncak toplamayı amaçlayan festival bu yıl, dört kez dünya şampiyonu olan Alman sporcu Cris Pfeiffer’in gösterisiyle son buldu.

İBRAHİM TIĞLI – KUZEY HABER AJANSI

Yorumlar

Continue Reading
Advertisement Indian & Victory
Hoşunuza Gidebilir...
Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Reklam
To Top