MXGP Türkiye
Dünyanın en tehlikeli 10 motosiklet çetesi - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Dünyanın en tehlikeli 10 motosiklet çetesi

MOTO HABER

Dünyanın en tehlikeli 10 motosiklet çetesi

BIKER-GANGSMotosiklet akımı gün geçtikçe büyüyerek dünyanın her yanını sarıyor..Başlarda hobi amaçlı kulüp olarak kurulan motosiklet grupları bazen yoldan çıkarak çete olarak karşımıza çıkıp tehlikeli bir yöne sapabiliyorlar.

İşte karşınızda gasp, cinayet, adam kaçırma, tecevüz, uyuşturucu ticareti vb. karanlık işlere bulaşan hiç karşılaşmak istemiyeceğiniz dünyanın en tehlikeli 10 motosiklet çetesi.

10. The Sons of Silence:Üye sayısı 500 kişi civarında olan Amerika kökenli çetenin Almanya’da da üyeleri bulunuyor. Üye sayısı diğer çetelere göre az olduğudan bu konudaki eksikliği telafi etmek için silaha sarılmış haldeler. Üzerilerindeki suçlamalar uyuşturucu trafiği sağlama, silahlı saldırılar ve kara para aklama.
9.Abutres Moto Clube:Brezilya’da kurulan çete Arjantin’e kadar yayılmıştır. Uyuşturucu dağıtımı, haraç, gasp, para sızdırma, fuhuş yaptırma konularında sabıkalılar. Brezilya’da polisle girdikleri birçok çatışma var.
8.The Rebels:Avustralya’da kurulan ve 2000’den fazla üyesi bulunan çete Yeni Zelanda’ya doğru yayılmaya çalışsa da polis tarafından engellenmiştir. Uyuşturucu kaçakçılığı, hırsızlık, cinayet işledikleri suçlar arasındadır.
7.Solo Angeles:Silah kaçakçılığı, fuhuş yaptırma, cinayet gibi suçlarıyla öne çıkan Meksikalı çete, ihtiyaç sahibi çocuklara oyuncak dağıttıkları organizasyonla kafaları karıştırıyor. Çete üyeleri kendilerini modern zamanların Robin Hood’u olarak görüyor.
6.Vagos:Meksika – Amerika sınırında etkili olan çete her iki ülkede de yüzlerce üyeye sahip. Kendilerini anarşist olarak tanımlayan çete üyelerinin en büyük gelir kaynağı, iki ülke arasında yaptıkları meth ticareti.
5.Pegans:Amerika’nın doğusunda etkili olan çete, kundaklamadan bombalamaya, hırsızlıktan cinayete sıradışı şiddet olaylarıyla tanınıyor. Araba hırsızlığı, silah ticareti gibi işleri, üstlerinde baskı kurdukları küçük sokak çetelerine yaptırıyorlar.
4.Outlaws:Amerika kökenli bu çete için adam kaçırma, şantaj ve cinayet gibi suçlar sıradan. Dünya genelinde rekabet halinde oldukları Hells Angels’la kanlı çatışmaları onları listede üstlere taşıyor.
3.Bandidos:Teksas temelli çetenin Türkiye dahil 20’den fazla ülkede 2500’den fazla üyesi bulunuyor. Amerika’daki üyelerinin yoğunlaştıkları suçlar arasında kokain, meth ve esrar dağıtımı yer alıyor.
Son olarak Teksas’ta karşılaştıkları Cossacks adlı çeteyle girdikleri kanlı çatışmadan 9 ölü 18 yaralı çıktı.
2.Mongols:Amerika’da şiddet suçlarıyla ünlenmiş sokak çetesinin motosiklet çetesine dönüşmesiyle ortaya çıkmışlardır. Şu anda Avrupa, Avustralya, İsrail ve Meksika’da faaliyet gösteriyorlar. Şiddet dolu bir geçmişleri var ve dünya genelinde kan davalı oldukları Hells Angels’la iktidar savaşı halindeler.
1.Hells Angels:6 kıtada 2500’den fazla ülkede aktif olan Amerika kökenli çete. Diğer motosiklet çeteleri ancak ittifak yaparak onların karşısına çıkabiliyor. Polis ve gardiyanlara özel bir düşmanlık besliyorlar. Hırsızlık, gasp, uyuşturucu ticareti, kaçakçılık ve fuhuşa aracılık gelir kaynaklarını oluşturuyor. Cinayete bulaşmış birçok üyesi var.

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top