Connect with us

Motor Delisi

F1,Supercar ve Superbike kapışması !

YARIŞLAR

F1,Supercar ve Superbike kapışması !

super-race

MotoGP, F1 ve V8 Supercar pilotları birbirlerine meydan okudu. En hızlı araç hangisi?

V8 Supercar araçları, adı üstünde, süper. MotoGP’de çıkılan hızlara hayret ediyoruz. Hepimiz hayatımızın bir bölümünde kendimizi bir Formula 1 aracının direksiyonunda hayal etmişizdir. Peki bu üç yarış aracını hiç aynı pist üzerinde görmüş müydünüz?

Bu göreve soyunan tabii ki 22. sezonuna hazırlanan kült İngiliz televizyon programı Top Gear oldu! Sydney’de özel bir festivali kapatan yarışta, Avustralya’dan çıkan üç efsane pilot kıyasıya rekabete girdi: F1 tarihinin en özel kariyerlerinden birini ardında bırakan Mark Webber, 2011 sezonunda kullandığı Red Bull aracıyla pist üzerindeydi. Casey Stoner emeklilik sonrası ilk kez iki teker üstünde görülürken, V8 Supercar şampiyonu Jamie Whincup da Holden Commodore model aracıyla ikiliye meydan okudu.

Neredeyse uzay mekiğiyle kapışacak bir teknolojinin hizmetine girdiği Formula 1 otomobilini diğerleriyle aynı şartlarda yarıştırmak adil olmazdı elbette. Bu iki turluk yarışta Webber’ın hedefi rakiplerine tur bindirmekti. Finiş çizgisini önde geçen hangisi mi oldu? Sonucu aşağıdaki videodan hep birlikte görelim.

 

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : YARIŞLAR

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

Reklam
To Top