Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Haziran 2006, 05:08   #1 (permalink)

Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Gast

Standart Bianchi 150 mi, Bisan 150 mi, Mondial 150 mi?

Uzun zamandır gerek şehir içi kullanım açısından gerek yakıt sarfiyatından gerek de ailede de kullanılabilecek bir scooter arayışı içerisindeyim. Çin malı motorlara karşı bu kadar antipatiye sahip kişilerin varlığına rağmen doğru ve amacında kullanıldığında bir sorun çıkarmadığı kanaatindeyim. Mondial 151rs sahibi bir arkadaşım var ve sık sık bu motoru kullanıyorum. Gayet de memnunum. İkinci el bir Yamaha bws almayı da düşündüm fakat artık sıfır km motosiklet zevkini yaşamak istiyorum Bu durumda karşıma 3 seçenek çıkıyor. Bianchi, Bisan ve Mondial. Servis konusu gözönüne alındığında Mondial ön olana çıkıyor. Servisi ile uzun zamandır sohbetim var. Beni üzeceklerini sanmıyorum. Bisan'ın daha kaliteli olduğunu söylüyor fakat aklım bir yandan Bianchide kalıyor. Bianchi'nin 2 adet bisikletine sahibim ve gerçekten çok kaliteliler. Ama Bianchi de Mondialle aynı kasaya sahip. Beni düşündüren ise aynı mal ve 2 farklı markadan oluşan iki motor olup olmadığı... Kahramanlar'da Yavuz Motor'da Bianchi 150'yi inceleme fırsatım oldu. Kasa aynı olsa da ibreleri ve tabiri caizse kumaşı çok tatlı görünüyordu. Satıcıya her modelden henüz 1'er tane gelmiş. Mondial'i yerin dibine batırdı gitti ama ben bunun malını satmaya çalıştığı için yaptığı bir hareket olarak değerlendiriyorum... Bianchi'nin markasını kirletecek kalitesiz bir malın üzerine kendi adını yazacağını sanmıyorum.Ama alırsam yetkili servis genişliğinden vazgeçmiş olacağım gibi görünüyor. Konuyu da fazla uzatmak istemiyorum. Sizlerden tek isteğim ''çinli, 3 ayda dökülür, saçını başını yolarsın, ybr125 al, cbr125 al'' dememeniz ve fikriniz varsa paylaşmanız. şimdiden teşekkür ederim...
Gelelim teknik verilere ve resimlere...

Bianchi Mach 150

MACH Teknik Özellikler
Motor Tek silindir 4 zamanlı
Soğutma Güçlendirilmiş hava soğutmalı
Silindir Hacmi 150 cc
Ateşleme Sistemi Cdi
Çalıştırma Ayaktan ve elektrik marşlı
Şanzıman Cvt
Ön Lastik 130/60-13
Arka Lastik 130/60-13
Ön Fren Disk
Arka Fren Kampana
Net Ağırlık 110 kg
Yakıt Tankı 6.6 lt
Maksimum Güç (HP) 7,50 (8000 Devirde)
Maksimum Tork (Kg/m) 1,04 (7500 Devirde)
Uzunluk(mm) 1890
Genişlik(mm) 700
Yükseklik(mm) 1123MACH Teknik Özellikler
Motor Tek silindir 4 zamanlı
Soğutma Güçlendirilmiş hava soğutmalı
Silindir Hacmi 150 cc
Ateşleme Sistemi Cdi
Çalıştırma Ayaktan ve elektrik marşlı
Şanzıman Cvt
Ön Lastik 130/60-13
Arka Lastik 130/60-13
Ön Fren Disk
Arka Fren Kampana
Net Ağırlık 110 kg
Yakıt Tankı 6.6 lt
Maksimum Güç (HP) 7,50 (8000 Devirde)
Maksimum Tork (Kg/m) 1,04 (7500 Devirde)
Uzunluk(mm) 1890
Genişlik(mm) 700
Yükseklik(mm) 1123
Fiyatı:1.980YTL

Mondial 150 HS

(Özellikle bu renk favorim)

Mondial 150 HS teknik özellikler
Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı
Silindir Hacmi : 149,6 cm³
Silindir Çapı ve Strok : 57,4 x 57,8
Sıkıstırma Oranı : 9,2:1
Maksimum Tork : 8,3 Nm /6500 d/dak
Soğutma : Fan Soğutma
Çalıştırma : Elden ve Ayaktan Marşlı

Ön fren : Disk
Arka fren : Kampana
Yağlama Tipi : Yağ Pompası
Ateşleme : Elektronik CDI
Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör
Yakıt Tankı Kapasitesi : 6 L
Ön Lastik : 130/60-13
Arka Lastik : 130/60-13
Ağırlık : 113 kg
Boyutlar U-G-Y mm : 1955x700x1095
Şanzıman : Otomatik
FiyatI: 1.800 YTL

Bisan Pasific 150 daha yeni çıktığı için henüz internette bulamadım ama Pasific 125 ile sanırsam aynı kasaya sahip. Tek farkı daha büyük çapta ve daha ince lastiklere sahip olması. Teknik verilere de ulaşamadım ama 3 aşağı 5 yukarı fark edeceğini sanmıyorum... Fiyatı 2.275 YTL
125'lik kasa ile aynı kasada. Resmi de bu....

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Sponsored Links
Motomax