Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları
Motomax

Kullanici Girisi

Hizli ara

Go Back   Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları > Motosiklet > ATV, Trike, ve Sepetliler

ATV, Trike, ve Sepetliler Çoktekerli motosikletlere özgü forumumuz...

Alt 03 Nisan 2008, 09:24   #1 (permalink)

3rk4n Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Yeni Üye

Standart Kanuni atv 150 hakkında

Merhabalar öncelikle. Bir kaç sorum olacaktı burada bi komşum kanuni150 aldı bende almayı planlıyorum bişiler sormak isterim bu 150 cc lik kanuni atv ye 2 kişi binebiliyormuyuz ? Bikaç yazıda okudum geri viteslileri çıkacak cıktılarmı yada geri vitesli modeli varmı ? Plaka durumu nasıl çıkartabilirmiyiz ? Daha cok arazide deil şehir içinde kullanıcam bilgisayarcıyım sağa sola giderken kasa taşımak amaçlı ne dersiniz.

BU ALANA REKLAM VERMEK İÇİN TIKLA!

3rk4n isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Sponsored Links
Motomax
Alt 03 Nisan 2008, 09:46   #2 (permalink)

Rıdvan GÜZEL Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Moderatör

3rk4n, Arkadaşım sana tek söyleyebileceğim sağlamlığını test etmek istiyorsan istediğin gibi pazar günü bize katıl http://www.motordelisi.com/modules.p...=61820#1237941

Alt 03 Nisan 2008, 11:07   #3 (permalink)

Davetiniz için cok teşekkürler yalnız ben hatay dörtyoldayım. Evet varmı anlatabilecek
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 03 Nisan 2008, 11:07   #4 (permalink)

tetox Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

tetox - MSN üzeri Mesaj gönder

bence parana yazık etme derim ben

Alt 03 Nisan 2008, 13:00   #5 (permalink)

Evet beyler sorduğum sorularla alakalı cevaplar yokmu

Alt 09 Temmuz 2008, 18:27   #6 (permalink)

dimenja Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Davetiniz için cok teşekkürler yalnız ben hatay dörtyoldayım. Evet varmı anlatabilecek
bende hatay reyhanlı dayım sana kanuni 250 yi oneririm
ama istersen110 kanuni al arkaya sepet taktır ok

Alt 09 Temmuz 2008, 19:30   #7 (permalink)

iskorpitixcihan Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

3rk4n, way hemşerim naber walla bi fikrim yok

Alt 09 Temmuz 2008, 19:36   #8 (permalink)

tamyak Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Tecrübeli Üye

Standart Re: Kanuni atv 150 hakkında

Alıntı:
3rk4n Nickli Üyeden Alıntı
Merhabalar öncelikle. Bir kaç sorum olacaktı burada bi komşum kanuni150 aldı bende almayı planlıyorum bişiler sormak isterim bu 150 cc lik kanuni atv ye 2 kişi binebiliyormuyuz ? Bikaç yazıda okudum geri viteslileri çıkacak cıktılarmı yada geri vitesli modeli varmı ? Plaka durumu nasıl çıkartabilirmiyiz ? Daha cok arazide deil şehir içinde kullanıcam bilgisayarcıyım sağa sola giderken kasa taşımak amaçlı ne dersiniz.

Slm , geri viteslisi var atv 150gv olarak geçiyor...3950 + plaka masrafı yalnız bandrolü 160 ytl civarı 6 ayda bir ödüyorsun(en kötü yanı bu bandrol )...normal de 1 kişilik ama 2 kişi binilebiliyo tabi aracın dengesini biraz bozar daha dikkatli kullanmanız lazım...Eğer sizin orda polis ya da jandarma pek plaka ile ilgili zorluk çıkarmıyorsa atv 150 offroad ı al vergisi falan yoktur plaka da çıkaramazın 3180 ytl onun fiyatı...
Not : Geri vitessiz sakın alma çok pişman olursun...
tamyak isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 13 Temmuz 2008, 01:03   #9 (permalink)

erinch Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Tecrübeli Üye

Standart Re: Kanuni atv 150 hakkında

Alıntı:
tavsiye edebilirim atv150 yi,gecekten güçlü bi motor.
2 kişi rahat biniliyo,test edildi tarafımdan
geri viteslileri bu aralar çıkmayacak,kanunının geri vitesli odeli var zaten,buffalo adı ama 8milyara yakın fiyatı.
trafiğe çıkan araç sınıfında olduğundn plaka çıkartmak zorundasın.
atv lern sadece 50cc olan modellernde plaka-ruhsat zorunluluğu yoktur.50cc de pek bi işine yaramaz,çocuk motoru gibi.
arkaya sağlam bi sepet eklersen,kasa taşımak için ideal bence.yedek parça sıkıntısı da yok denecek kadar az ayrıca.
tavsiye ederim.

Son Mesajdan 1 dakika sonra eklendi:

Alıntı:
erinch Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
tavsiye edebilirim atv150 yi,gecekten güçlü bi motor.
2 kişi rahat biniliyo,test edildi tarafımdan
kanunının geri vitesli odeli var zaten,buffalo adı ama 8milyara yakın fiyatı.
trafiğe çıkan araç sınıfında olduğundn plaka çıkartmak zorundasın.
atv lern sadece 50cc olan modellernde plaka-ruhsat zorunluluğu yoktur.50cc de pek bi işine yaramaz,çocuk motoru gibi.
arkaya sağlam bi sepet eklersen,kasa taşımak için ideal bence.yedek parça sıkıntısı da yok denecek kadar az ayrıca.
tavsiye ederim.

Alt 21 Temmuz 2008, 10:52   #10 (permalink)

EFECRT Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

kanuni sakın alma
EFECRT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 16 Aralık 2008, 13:13   #11 (permalink)

emekli01 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

aman ha.bir yıl önce 150 lik kanuni atv aldım bir yılda 1000 km yol yaptım.900km şehiriçi 100km arazide kullandım.araç harbi çin malı.aracım şimdiden hurdaya çıkıyor.vergisi yıllık 350 ytl plakası var.sigortası var
adana gizerler satarken yıllık vergisini 60 ytl oldugunu söylüyor.aşırı derecede sarsıntı var makinede bu sarsıntı araç üzerindeki çogu cıvataların kendi kendine gevşemesine ve sokulmesine neden oluyor.düşen cıvataların zaten orjinalini adana da bulmak imkansız bulsanda paslanan cinsten.300km de ön tabla burçları boşluk yaptı servis sadece burçlar için 50 ytl istedi oda orjinal degil tornacıda yaptırma.benzin muslugu plastik oldugu için 2 kez degiştirmeme ragmen benzin akıtıyor bir depo benzin motor kapaklarının üzerine akmış kapakların üzerinde kalıcı lekeler oluştu şimdi lekeleri temizleyemiyorum çok kötü gözüküyor bende japon yapıştırıcı ile kapattım.devamlı ampuller patlıyor dikiz aynalarını ayarlamak mümkün degil ayarlarken biri kırıldı.en son eksoz cıvataları düştü, çok ses yaptıgı için binmiyorum garaja kilitledim duruyor.unuttugum,çok şey vardır teknik arızalar için.isteyene aracın resimlerini gönderebilirim.SAKIN KANUNİ ALMAYIN
emekli01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 16 Aralık 2008, 13:30   #12 (permalink)

burak1026 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak1026 - MSN üzeri Mesaj gönder

Alıntı:

aman ha.bir yıl önce 150 lik kanuni atv aldım bir yılda 1000 km yol yaptım.900km şehiriçi 100km arazide kullandım.araç harbi çin malı.aracım şimdiden hurdaya çıkıyor.vergisi yıllık 350 ytl plakası var.sigortası var
adana gizerler satarken yıllık vergisini 60 ytl oldugunu söylüyor.aşırı derecede sarsıntı var makinede bu sarsıntı araç üzerindeki çogu cıvataların kendi kendine gevşemesine ve sokulmesine neden oluyor.düşen cıvataların zaten orjinalini adana da bulmak imkansız bulsanda paslanan cinsten.300km de ön tabla burçları boşluk yaptı servis sadece burçlar için 50 ytl istedi oda orjinal degil tornacıda yaptırma.benzin muslugu plastik oldugu için 2 kez degiştirmeme ragmen benzin akıtıyor bir depo benzin motor kapaklarının üzerine akmış kapakların üzerinde kalıcı lekeler oluştu şimdi lekeleri temizleyemiyorum çok kötü gözüküyor bende japon yapıştırıcı ile kapattım.devamlı ampuller patlıyor dikiz aynalarını ayarlamak mümkün degil ayarlarken biri kırıldı.en son eksoz cıvataları düştü, çok ses yaptıgı için binmiyorum garaja kilitledim duruyor.unuttugum,çok şey vardır teknik arızalar için.isteyene aracın resimlerini gönderebilirim.SAKIN KANUNİ ALMAYIN

evet arkadaşım resimleri varsa gösterirmisin .siteye şuana kadar tek mesaj atmışsın oda bir markayı karalamak için mi acabı bizi aydınlatırmısın ?

kanunin atv sine gelince benim bildiğim bu fiyatlara alınacak en iyi atv kanunide var ,denildiği gibi yedek parçada ve serviste de iyiler (lütfen heryeri bir tutmayalım)

yok daha iyi varmı tabikide var tabi daha pahalı

Alt 16 Aralık 2008, 15:36   #13 (permalink)

emekli01 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben marka karalamak için yazmadım. peki sizin kanuni atv niniz varmı önce onu sorayım
emekli01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 16 Aralık 2008, 16:11   #14 (permalink)

burak1026 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak1026 - MSN üzeri Mesaj gönder

arkadaşım atv 150im yok hiç olmadı .konu bu değil yazdığınız sorunlara bakınca servisle ilgili sorun olduğu belli,neden markayı kötülediğinizi anlamadım.

hiç firmayı aradınızmı ?bu konular daha önce burada çok konuşuldu marka ne olursa olsun kötülemeden önce hatasını düzeltme fırsatı tanınmalı

Alt 17 Aralık 2008, 11:56   #15 (permalink)

bozdek Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başka bir konuda kanuniyi kötülemeyin diye yazmıştım ama yorumsuz olarak şunları yazmak istiyorum.

2008 model bir kanuni sahibiyim. Temmuz ayında aldım.

İlk kullanımlarımdan sonra ön lastiklerinin gevşediğini farkettim. Direksiyonda boşluk oluşuyordu. Acemisiyiz diye servise götürdük sıktırdık. Sıktırmasaydık bir kazaya mahal verebilirdi.

Sonra lastiğine çivi girdi bizim hatamızdan dolayı. Onu gittim yaptırdım.

Kullanırkan plakalığı lehim yerinden kırıldı ve 5-6 km farketmeden arkada plaka ve stop lambasının kablosu sayesinde plakayı yerde sürüyerek bir yere kadar geldim (yalnız kovboyluğun hazin sonu). Hadi gittik onu servis bedavaya lehimledi.

Far ve stop lambaları 2-3 kere değişti. Artık uzmanı olmak üzereyiz. Kullanılan malzeme kalitesi iğrenç tabi.

Aynalar asla düzgün ayarlanamıyor ve yetersiz. Düzgün ayna bulursam taktırmayı düşünüyorum. Bu trafikte arkanı kollamazsan onlar sağdan soldan dalıyorlar.

Ve en son bomba geçen ay yeditepe üniversitesi tarafına ormana girmeye hazırlanırken asfaltta BALATAM düştü. Frenler tutmadı ve yolun geri kalanını arka tarafım kıç ata ata gitmek zorunda kaldım FRENSİZ. Ön frenler hiç tutmuyor bu arada direkt hikaye aklınızda olsun. Daha araç 500 km deydi ve bakımdan yeni çıkmıştı. Sonra arka lastikleri tutan bilyaların dağılması neticesinde olduğunu öğrendim. İki taraftaki bir zıkkım var rulman tanesine 42 ytl istedi servis gidip alman malı olan rulmanı 25 ytl den bulup taktırdık. İşçilik balata falan derken bu rulman dağılması da 120 ytl ye patladı.

Açıkçası tam zevkim kalmadı satıyorum dediğim bir anda kışın da zevkli olduğunu farkettiğim için kanuniyi artık böyle kabul ediyorum diyip kullanmaya karar verdim. Tek eksiğim bir kasa modifiyesi kaldı. Çamur atmaması ve düzgün kıyafetle de kullanılabilmesi için kasaya bir modifiye yapabilecek hesaplı bir yer arıyorum.

Yoksa alet süper 50 km/sa ile babalar gibi bostancı-ömerli arası bile gidebiliyorum. gidiş geliş 50 km.

BU ALANA REKLAM VERMEK İÇİN TIKLA!

bozdek isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Paylaş

Etiketler
150, atv, hakkinda, kanuni

Seçenekler
Stil