Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları
Motomax

Kullanici Girisi

Hizli ara

Go Back   Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları > Motosiklet > Geziler-Buluşmalar-Etkinlikler

Geziler-Buluşmalar-Etkinlikler Buluşma Organizasyonları...Öncesi ve sonrasını buraya yazıyoruz

Alt 23 Eylül 2005, 21:43   #1 (permalink)

_oguzhan_ Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

Standart GITTIK GORDUK GELDIK ; SAM SEFERI

NOT : bu yazi once bolum bolum ikitekerde yayinlanip buraya kopyalandigi icin katilimlara cevap mahiyetinde cumleler de icermektedir . eylenceli oldugundan ayiklamadik .

genis manada kendini arayan , kendini dolasan iki yolcunun , aradiklarini suriyedede bulamadiklarinin belgeselidir.
sermet aga ve oguzhan
supriz sartlar ve mazeretler neticesinde iptal olmaktan kurtulup , planlandigindan cok daha kisa surede yapildi .
pazartesinden carsambaya sarkan hareket gunu , lastikte civi , arka stop ampulu ve ani supriz toplantilar atlatildiktan sonra aksam sermet aganin is yerinden yola cikildi . surratle ankaraya intikal edildi .

carsamba sabahi evden sermet aganin is yerine hareket

gun boyu harekete hazir bekleyen kisraklar

kromandan yola cikis ugurlanis ( bu arkadaslardan ikisi bizi sam da otelde karsiladi , bu cok hostu )

kusura bakilmaya arkadaslar bendeniz fotograf cekme ozurluyumdur . yukarida gordugunuz bereketi ilerde bulamayacaksiniz .

persembe sabahi golbasinda kahvalti ederken sermet aganin cazip bir pozu

benzin alis ve yola revan olus

yollar ve molalar

tuz golune gelince kuruduk , kavunu gorunce yumulduk

arkadas kavun guzeli favori namzeti

yollar yollar yollar

guzel daglar

tekir yaylasindan gecis

aksam ustu dortyol iskenderun derken cok hos seylerde yasadik . isiklarda tam hatirlamiyorum hornet tipi guclu bir makinasi olan bir arkadasla yan yana geldik . arkadas heycanli bir tip . aramizda soyle bir konusma gecti ; o sordu
-nerden geliyorsunuz ?
-istanbuldan
-bende istanbuldan ( heycanli ve hareketli bir tarzda )
-nereye gidiyorsunuz ? "
-sam a
-!!!arkadas motordan dusuyordu

bir keresinde de radara enselendik . duble yolun gelis istikametinin obur tarafindaki toprak yola dalayim derken duble yol arasindaki micir hendekte motor yatirdik ( hafifce zararsiz ) . toprak yolda ilerlerken ( toz duman ) ekip arabasina benzer bir araba bizi kovalamaya basladi ( toz duman ) . bu arada sermet aga soruyor yukarida helikopter sesi duyuyormusun diye . gulmekten kiriliyoruz , hatta pudra gibi vede bozuk engebeli cukurlu zemin motorun kontrolunu bir ara kaybettim giderken deviriyordukki toparladik ama kiriliyoruz . derken epey gittikten sonra yola ciktik ancak erken cikmisiz adamlar baya geriye tezgah acmis , denk gelen bir kamyonun arkasina sperlenerek yirttik .

gun batimi iskenderunun 30km ilersi arsuzda arsuz otelde geceledik .
imdi bu arsuz otel cok ozel bir yer . ingiliz koloniyel mimaride insa edilmis uzun palmiye ve hurma agaclari ile eski fakat tarzi olan bir yer . nezih musterisi var . her lisandan konusan insanlar kaliyor ( suryanice rumca ermenice ibranice konusanlarin hepsi ayni zamanda turkcede konusuyor ) ( bolge zaten oyle ) velhasil birtek sariklari ile sahip sahip diye hizmet eden sihler eksik . cok hafif cok tatli bir muzik atmosfer ......

oda penceresinden

arkasi yarin

evvet arkadaslar nerde kalmistik , kucucuk cantaylami diye merak edilmis ; bense " cevat kelle " gibi yola ciktigimi dusunuyordum . goturduklerimin bir cogunu hic kullanmadim . sermette oyle . soyle soylim , sadece depo cantasinin icindekileri kullandim . oda her güne bir ince mikrofiber ki gereksiz calkala yika as 5 dakikada kuruyor + yarim corap o da oyle .goturduk ayip olmasin diye kullandigim bir dolu seyde vardi . mesela naylon kirba . dille itince acilan siboplu hortumu ile . bunu montun icine atiyordum , icine suyla karisik red bull , iso star vs , giderken cekiyorduk .
radardan kacarken girecek baska yol ?.. olmadigi icin obur tarafa gecip oraya girdik . ayni istikamette baya gittik .

sekilde goruldugu gibi oteldeyiz ,

otel sahibi ile ( cok gun gormus gecirmis birisi ) yol planliyoruz . hangi kapidan girelim , guzergahi nasil yapalim .
cizilen krokiler

dagdaki turistik kapidan girip lazkiye uzerinden gitmek , o kapiya giderkende hafif off road kisa parkurlar cok guzel manzarali yollar yapmanin en guzeli olacagini tespit edip , cilvegozunden girerek direk halep hama humus sam yapmaya karar veriyoruz ? cunku vaktimiz yok . birdahaki sefere kaza edicez insallah .

5 dakika ihtiyac molasi caylar sirketten

sabah erkenden ( cuma sabahi ) yola vuruyoruz . cok guzel bir bolge . dogru " belen gecidi " ne sardiriyoruz . cok enteresan egzotik , gayet dik yamacli bir vadiye yerlesim yapmislar ( oyle boyle deyil , yoksa zikretmezdim ) . daha sonra " amik ovasi " ayaklar altinda . dehset bir goruntu .

belen gecidinde yukarida gorunen soguk oluk ;

burayi unutmayin burasi amik ovasi ;

ittifakla sabittirki " armagedon " veya arapca adi ile " melheme " yani yeryuzunde insanlarin %90 inin kirilacagi buyuk harp burdan cikacaktir .

iste bu fakiride onun planlarini yaparken goruyorsunuz acizane ... estagfirullah ... muhim deyil ... hizmetimiz olsun ...

bu sirada sermet aga nin cay krizi tutmus durumda . afyon patlatacak . ama sabahin bu saatinde cay yok hic bir yerde . ekabir mintika . arkadas sovmekte .
ovaya indigimizde enayi bir kavsakta bir kulube . uzerinde kocaman cay yaziyor . hele onundeki 3 kisi ile tablo gayet absurd . fellini nin filimlerindeki gibi ; cayci 45 yaslarinda simsiyah sacli , kendinden surmeli gozlu , favori ve kulak ustu saclari bembeyaz . sarisin renkli gozlu olan yine ayni yaslarda hafif geriye ve yana kaykili oturup hic konusmuyor ama gozler fildir fildir her yeri tariyor . bunun akrabasi veya arkadasi zayif 53 yasinda uzun boylu uzun yuzlu ( eski motorcu bu saatten sonra olmaz dedi sermet agada benle ayni yastasin dedi ) bu kavsakta ? oglunu ingiltereden bekleyen adam , biz kasklari cikarinca ya siz ihtiyarmissiniz ben genc zannettim diye lafa basladi . cay muhabbet sandovic ki israrla ceplerinde biber aradilar icine koymak icin buluncada optuler biberleri . onsuz olmaz yasanmazmıs . israrla yemin billah para odetmediler . yol ustunde buyuk evliya beyazidi bestami hazretlerini ziyaret etmemizi tavsiye ve tarif ederek ugurladilar ( buyuk sehirlerde guzel hasletlerimiz baya bi erezyona ugruyor )

soz dinledik tabii . iste hazret gorundu ;

ancak oraya cikan yol bir araba gececek kadar micir !... mis !...dalinca gorduk . lastik izi nisbeten iyi diger yanlar bombe micir . tadindan yenmez . tam tirmanirken karsidan araba da gelmezmi . bizim yerimize o izden gidiyor , bizede bombe micir ve ucurum kaliyor . virajlar seviye farkli keskin U . velhasil zaviyemize gore okkali bir imtihan ve himmetle hazretin huzuruna vardik ki..... tam huzuur ....sukunet ....

sevdiklerimize yakinlarimiza ailemize milletimize ve devletimize guzel dualar ile iyi bir ciladan sonra kus gibi hafif oradan ayrildik ve cok rahat indik .

sinira yakin reyhanlidan ki son nokta cilvegozu kapisindan once bidonlari ve depoyu doldurduk ver elini hudut aha iste gorundu

cuma ve cok kalabalik . mustemilat dokuluyor . 40 ayri yerde is var . teker teker dolasican . tiyosunu aldik 2 aya kadar yikilacakmis buralar ve gayet guzel bir seyler yapilacakmis .

bir 5 dakika daha ( zaman bazen daha bi izafi olabilir = ipizafiyet teorisi )

mehmed ciim geliyor geliyor yaziyoruz bak . aslinda boyle yolculuklari duel e , umite yada herman a anlattirmak lazim ama ne care . mahkumsunuz bana . foto alma ozurlu spastik pisiko nolucak . ( dur sen sovme ben soviim dedim . daha bi kontrollu olur )

biz saf saf muamelelere basladik 4 etap is var . 4. etapta falanca kagidin eksik deyip 1. duraga geri yolladilar . geldigimizde basimiza ususen bi dolu muameleci genc cocuk adam lardan bir delikanli abi siz cok ugrasirsiniz verin halledelim deyince bu sefer bizde verdik . o cocuk o kagidi hemen aldi son etaba goturdu , ordaki memurda bu lazim degil dedi . boylece kalin kafamiza daha iyi dank etti . kalabalik olunca usul boyle imis . tenhada herkez 2 dakikada kendi hallediyormus . dumanli hava muhabbeti .

polis kontrol binalari

belcikali bir gurupla karsilastik . misira gidiyorlarmis . otel resepsiyonundaki hanim bir gurup motorcunun dag yoluna dogru gectigini soylemisti . hatta bizimde onlarla birlikte olup olmadigimizi sormustu . bilememisler . guzel yol secip yalnis kapi secmisler . halbuki dagdaki mesai saatlerinde hizmet veren turistik kapidan gecip ( hem daha tenha ) lazkiye yapmalari daha guzel olurdu .

iste bu sirada birimiz muameleleri takip ederken digerimiz motorlarin basinda olmasina ragmen , gozumuzun onunde , kasla goz arasi motorlarin birer amblemini yuruttuler . iste sekilde goruldugu gibi ;

evet arkadaslar benzer bolgelere seyahatlerde amblemlerinizi sokun .

nihayet memleketten azledildikten sonra suriye topraklarina girdik . girdikte ne gorelim . adamlar fark atmis . cimler , duzenlenmis peysaj , derli toplu polis-gumruk binalari .

ordada muameleleri yapmak isteyen gencler usustu ama askerler mani oldu . rahatlikla isimizi gorduk . sivil giyimli eli yuzu duzgun iyi ingilizce konusan polisler devamli halimizi hatirimizi soruyorlardi . bir istegimiz varmi diye . gidecegimiz yere dogru bizi kolayca yola cikarmak icin bi dolu suriyeli yardim etmek istiyordu ( ayni guzergaha dogru giden arabalarini takip etmemizi teklif ediyorlardi ) bir tek kirmizi hali dosenmemisti . vel hasil karsilama muamele aman efendim kimler gelmis tarzinda . super .

buarada bizim 2. amblemlerde yurudu bu kapida ;

en azindan kardesce bir paylasim soz konusu . yillarca didistikten sonra . bizim tarafta " aa valla olmaz olumu gor bak ant verdim o ikisi senin " tarzinda bir ikram . suriyedende " bak olmadi simdi mahcup ediyorsun " tarzi bir mukabele .

burdaki isimizi daha kisa surede bitirip bizim eski vilayetten iceru nuzul ettik . iste eski vilayetin eski kapisi

( yukarida soylemeyi unuttum suriye parasi almak icin banka subeleri surekli kapali tutuluyor . ozel sektorumuze destek olsun diye . bizim hudut dan girince ilk noktada deyil son noktada para almak daha avantajli . hemen ususuyorlar . tutturabildigine gidiyor . 100$=5300 suriye parasi )

arkasi yarin...

selamlar . tekrar klavye basindayiz . inanin kendi kendime bunu nasil yaptigima bende sasiriyorum . cunku oldum olasi mektup yazmayi sevmezdim , telefon etmeyide . simdide mail lesmeyi . hayatim dogaclama , esintiye gore akar . oturacam ince ince anlatacam mumkun deyildi ama her ne olduysa simdi zevkle yapiyorum . ilham geldi ...bana birseyler oluyor...tutmayin beni tarzi costum anliyacaginiz .
iste herkez icin basit bir anlatim olan sey benim zaviyemde boyle ceryan edip ancak gerceklesebiliyor .

ihtiyarliga taktigim falan yok gayet genc hissediyorum . hamdolsun guc kuvvette yerinde . tasi siksak suyunu cikaririz ( massallah deyin ) ancak aynaya baktigimda genc birini gormuyorum . buda acayibime gidiyor . rabbimizin ucuk isleri .

amblemlerin calinmasini , oralari dolastiktan sonra biraz masum bir hareket gibi algiliyorum . cocukca yapilan bir hata gibi . ben hakkimi helal ettim .gule gule tadini cikarsin ve birgun yalnisini anlasin , pisman olsun insallah . muhtemelen ya kolye falan yapar veya arabasina bisikletine falan biryerlere yapistirir . ihtimallerin en sevimsizi satmasi ama ben zayif goruyorum bunu .

evet suriyedeyiz . bizi halep yoluna cikaran , deli gibi suren hinca hinc dolu bir mersedes in arkasinda dolu dizgin belcikali gurubu geciyoruz . adamlar yumak gibi gurup halinde birbirlerine cok yakin seyrediyorlar . hizlari yavas . trafikten epey tirsmis gibiler . ancak domino taslari gibi allah gostermesin birine dokunsan hepsi gidecekmis gibi seyrediyorlar . gecerken selamlastik .

yollar genis ve arizasiz ( yada cok az arizali ) . fakat cogu yerde cizgi falan yok . trafikte 1. kural hic bir kuralin olmamasi 2. kural ise yol kapanin . 3. kural ise mutlaka herhangi bir durumda , herhangi bir sekilde bir aracin yanindan gecerken sinyal verilmesi . hepsi bu kadar. bu durum bizde olsa cok daha fazla kan akar . cunku bizim tabiyatimiz biraz cakal . inatlasiyoruz , bastiriyoruz . adamlar yumusak mizacli . herkez herkeze hemen yol veriyor , inatlasma yok . trafigin kendine gore bir mantigi var . anlamasi uzun surmuyor . ansak sol seritte dolu dizgin giderken yavaslayip duran bir kamyon veya u donup uzerine gelen bir arac yada tersten yara yara gelen biri daima karsilasabilecegin turden olaylar . onun icin gece binmeyin dediler . geceliyin gorduk araclarin yarisi isiklarini yakmiyor . daha iyi goruyorlarmis . acik deniz seyreden gemi misali .

dedigim gibi insanlari cok guzel . temiz yuzlu iyi insanlar . mutemadiyen selamlasma ve sevgi gosterileri var . hele turkiyeden geldigimizi anlayinca muhabbetleri dahada artiyor .

halebin varoslarina gelince milletin cuma namazina gittigini gorduk . ben her nekadar seferi adama cuma farz deyildir desemde sermet aga birazda meraktan olsa gerek yol ustundeki buyukce guzel bir camiye daldirdi . benim derdim biliyorum vaazlari hutbeleri cok uzun oluyor . geliyorlar . sermet agada benden sabirsizdir ha . var gel hesab edin siz durumu . onu dik rampa bir yer . azlolduktan sonra kasklarimizi aldik ( muhafaza etmek icin koymuslardi bir yere . her yerde yardim icin can atiyorlar ) ve atbindik .
halepte cok turk var . sanki herkez turkce konusuyor . oyle kıro turkcesi deyil . istanbul turkcesi ( her ne demekse )
uzaktan halep sari bir sehir olarak gorunuyor . boyle gorunce ben ulan dedim yine medeniyetin irzina gecilmis bir beldeye geliyoruz galiba . salak yapilasma , eyri buyru gecekondu gibi les vs.
ama yaklastikca o sari rengin pis kotu deyil yapilarda kullanilan tasin rengi oldugunu anladik ...neffis ... muhtesem ... arkadaslar suriyede muazzam bir tas medeniyeti hakim . eski yeni , apartman veya deyil , modern yada klasik her turlu bina tas ile yapiliyor . hem ne iscilik . cilgin detay . cok guzel . aslinda sui zan etmememiz lazimdi , cunku yolda gordugumuz yapilasmalarda bu formatta idi . ve namaz kildigimiz cami ki buyuk yeni bir cami oda oyle . nefis detay iscilik . birde bizde ustasinin kalmadigi ( eski rum ustalar yapardi ) nefis desenli renkli mozaik karolar dehset bir iscilikle her yerde . abartisiz cam gibi ek yerleri belli deyil harikulade .( bir tek ortakoyde bir ermeni usta kaldi galiba oda en kotu orneklerini elini opene veriyor )
sehrin guzelligini gorunce sinirda hayal meyal kulak misafiri oldugum iki kisinin konusmasi aklima geldi . teki oburune " ne yapacan , ne gorecen olda yahu . tas binadan baska hic birsey yok . italyayi gordunmu italyayi ayni oyle . hicbir sey yok " diyordu ...

halep cok guzel bir sehir ...

bir yerde durunca hemen ilgi odagi oluyoruz . cuma gunu burda tatil vede iyiki biz tatil gunu memlekete girmisiz diyorum is gunu trafigini gordukten sonra .

bir tatlicida molalaniyoruz ...beyler o ne tatlilar ...ne kadar yersen ye girtlagi yakmayan vede lezzetli , ustune basa basa bir daha soyluyorum lezzetli ...limitsiz alabilirsiniz...biz simdiye kadar tatli matli yememisiz...tatlida lezzeti tanimiyormusuz...ki burasi bas alti dediler ...

tatlicinin onunde iste halepli turkler ;

arkadaslar suriyede kursunsuz benzin var ... ancak oktani dusuk diye uyardilar , gerci biz tedarikli idik oktan yukseltici katkilarimiz vardi yanimizda . ordada var ama neudugu belirsiz markalar . benzinciye geldigimizde ayri bir matrak . ben dersimi calismisim ; hem arapca yazilisinida gostererek " benziin bi duuni rasass " diye iki kere bastira bastira soyluyorum , adam bana biyikalti pispis gulerek " unleeded unleeded " diye pompayi gosteriyor . bakiyorum hem arapca hem ingilizce yapismali bir naylon uzerinde yaziyor . aklima medeni? adamla dalga gecen yerli halkin resmedildigi komedi filimleri geliyor . yinede serde evhamli uyuzluk varya pompayi dayadiginda bir kere daha teyyit ettiriyorum . adamlar ne dusunmustur acaba . bilmemek daha iyi.hakan ın gittigi zaman yokmus dogrudur . cunku yeni geldi dediler . bazi benzincilerde de " mırra " denen bir cesit koyu kahveyi ozel kulpsuz fincanlarinda azar azar ikram ediyorlar . hazmada iyi geliyormus . cok kuvvetli bir sey . tat cesitlemesi var . sermet aga sevmiyor ama benim cok hosuma gitti . aromalida . ozel karakteristik cezveleri var kapakli ince belli kapagin ustu sivri . her yerde ikram ediyorlar . para almiyorlar bundan . ikramlik . biraz koyuyor atiyorsun , istiyormusun diye soruyor istiyorsan biraz daha koyuyor . her seferinde azar azar atiliyor .

imdii biz zannettik tikii halepten asagi bosa atacaaz samda kontak kapatacaaz . yani okadar kolay gayet basit .taabii . bekle aynen oyle ...

kardesim asagi yukari 400 KM de firtinada kontrayla gidilmezki !!!.....

gelince ogrendik siddetli ruzgar mevsimi imis ... akdeniz tarafindan mutemadiyen araliksiz ritimsiz duzensiz devamli calkalayan soklar yapan dinmek bilmeyen bir firtina . yol boyunca kenardaki koca agaclar yatay buyumus . sadece dallari deyil govdeleride sac gibi dalgalaniyor . surekli dayak yiyoruz . ( bu arada dunyanin en kotu kaski schuberth c2 . 1 kilo 710 gram . en iyi kask ise en hafif olani kesinlikle ) sama kadar bu boyle . + birde buradaki trafigi dusun . her an birinin altina girip game over olmamasi icin baya efor sarfettik .
yol boyunca km lerce yanda birlikte seyreden bir kanal , sira agaclar ve piknik yapan ahali . gorulmeye deger bir panayir yeri gibi . izgara kokulari burnumuza geliyor . enteresan olan yerde akan su kanali boyunca ( ince bir kanal ) buda yolla devam ediyor .

nihayet ( firtinadan dolayi ) mola zamani . hamaya geldik . burasida fena deyil . ama halep gibi deyil . tatil gunu yollar acik . az trafik . sehir merkezinde guzel bir lokalin onune park ediyoruz . ilgi duyan fakat dalga gecen bir gurup gencle teker teker resim cektirip ( cep telefonlari ile cekiyorlar . belliki hali vakti yerinde cocuklar . sac traslari falan baya bir ozeniyorlar ) motoru kurcalamamalarini sagladiktan sonra bende iceri giriyorum . buralarda kadinlarda erkeklerle birlikte nargile iciyor . bizde yeni diyebilecegimiz bir sey oda gencler arasinda . oturdugum yerden asagilarda akan su ve karsi kiyidaki eski donen degirmen manzarsi cok hos .
arkadaslarin mesrebi genis . oturdugumuz yerde daha cok ailece veya arkadasi ile cift cift gelmis insanlar var . gorus alanimin sag kosesinde huzursuz kipirdanmalar algilayinca donup baktim ; iki yada uctu galiba ciftin oturdugu masadaki hatunlardan teki foto almasi icin kendisine bakmami isaret etti , bende saskin belli belirsiz bir tebessümle mukabele ettim . akabinde arkasi bana donuk olan hatun donup "you are very good " dedi . simdi bunlar genc-orta yasli aileler . her hallerinden belli . hemen kafamda bir mizansen canlandi ; ayni sey bizde olacak olsa hasbel kader , once hatun ucar camdan disari dereye arkasindan motorlari ile bu zibidi yabancilar . sermete yazik olurdu hicbir gunahi yok cunki :lol:

neyse ordanda kazasiz belasiz ayrildik tekrar vurduk yola da....yahu bu fitina iyice kotulesti cok daha zorlanmaya basladim . bakiyorum sermete o daha iyi gibi . cantalar diyorum . bendekiler kocaman koseli . daha cok savuruyor da hakimiyetim bi turlu oldu . yorulduk tabi . de ............ sermeti nasil kiviriyor . isin sirri istanbuldan beri bakmadigimiz motor yaglarina bakmak aklimiza gelince ortaya cikiyor . molada boynuma astigim kulakligi taktim zannediyorum fakat takmamisim ;

iste yag kontrol ve sermetin sigara molasi ;

motorlar hic yag eksiltmemis . benimki daha yeni km az 200cc kadar hepi topu . sermette o da yok . halbuki bmw uyariyor eksiltir diye . 30-35 binde eksiltme bicak gibi kesilir ve performans modifiye edilmis gibi artar demisti r.barutcu . bu performansin uzerine ne artacak artinca nolacak merak ediyorum dogrusu .

humusa geldik . burasi hamadan sanki biraz daha guzel bir sehir . benzin alip motorize trafik polisleri ile muhabbet ettik . burada polislerin altinda 4 silindirli ciplak motorlarin ruzgarliklisi var . yarim grenaj gibi .
daha cok suzuki , honda . her kavsakta bir polis mutlaka var . ama hicbirsey yapmiyorlar .

sama yaklasiyoruz aksam olmakta ruzgar canimiza okumus . kramplar girmek uzere , trafik coklu bilgisayar oyunundaki gibi ve arabalarin cogu far kullanmiyor . dag ile tepe arasi bir tepeden kivrila kivrila inip alaca karanlik ve karanlikta sama giriyoruz . cok buyuk bir sehir . hafta sonu mafta sonu ama yogun trafik ( bunu is gununu gormeden soyluyorum . is gununu kiyaslamali olarak soyle soyliyeyim ; istanbulun trafik sorunu yok ) bir ara bir catalda sermetle ben ayri yola sapar olduk isi dogrultana kadar nasil diim suriye ruleti idi .
bir iki muhtemel bilici namzetine carlton oteli sorduk ama nafile . bu sirada sermet arapca vatandaslarda ingilizce bilmeyince , turkceyi secici ve yavas kullanarak sansini deniyordu ki tavsiye edilmez . bende hedefe varmis olmanin sevinci ve sarhoslugu icinde bildigim arapca kelimelerle muhabbete dalinca arkadas stres yapti . nihayet oteli bilen bir taksi bulup takip ederek vardik ...
daha once dedigim gibi bizi ugurlayan arkadaslardan ikisi sanayi fuari sebebi ile bir gun once buraya gelmislerdi ve bizi karsiladilar . onlar istanbulda ugurladi , samda karsiladi . cok hos ...
tabii hemen girgir sohbet yol raporlari cok guzeldi .
bu arada belirteyim redbull la ayakta duruyoruz .( istanbuldanda yarim uykular ) gerci uyku ihtiyaci yok ama damarlarda kan yerine kafein ve adrenalin dolasiyor . firtina da 400km kontra ...yorgunuz ...

iste ispati gözler ;

benimkiler yuvasindan firlayacak ;

ertesi gun S S T

evet hakikaten cok guzeller ...
arkadaslar resim neki . fani zahir bir anlik yalan yalnis bir goruntu parcasi . insani aldatir bunlar ... gonlum elvermez size bunu yapmaya . hem ne demisler " gordugunun yarisina inanma " ... daha sonra bu ozdeyise bir takim hurafe ekler de olmustur kulak asmayin :roll: .

evet arkadaslar polislerin elinde o aksesuarlar hala var ve bir ise yaramiyor . zaten hic bir kontrol yok . kamyonlarin hadsiz istihab larini bir gorseniz apartman gibi yukluyorlar . yanindan urkerek geciyorsunuz , basiniza yikilacak gibi . keske cekse idim . yonetimin halkini hic kasmadigi her halden belli . mesela bir suuda gitseniz kati devlet otoritesini iliklerinize kadar hissedersiniz . burada tarz saldim cayira mevlam kayira . sakin yuce devletci oldugumu sanmayin . ombudsman muesseseleri fonksiyonel olarak calisir sekilde memleketimizdede kurulur en yakin zamanda insallah .

o yasanan kabuslarin izlerini goremedik . ama hafiz esadin resimleri hala var . oglu simdiki bessar akli basinda birine benziyor . nitekim doktor olmasindan da belli . muhtemelen diktatorya varisi olarak dusunulmedi . yoksa doktorluk deyil baska birseyler tahsil ettirilirdi . ama kaderin cilvesi . adam simdilik akilli gidiyor . babasinin batirdigi gemiyi cikarip yuzdurmeye calisiyor .

otelde kaldigimiz her iki gecedede dugun dernek davet vardi . bahcede cardak alti gibi bir bolum var aksamlari disaridan gelenlerde oturuyor yiyor iciyor , buradan otel girisini rahat gorebiliyoruz . sam sosyetesi luks arabalarla geliyorlar . grand faca beyler , dekolte hanimlar dokuluyor . ancak asagi yukari her dekolte hanimin yaninda birde - yine gayetsik - tesetturlu hanim var . gec saatlere kadar darbukali marbukali kivrak muzik devam ediyor . gidip bakmadik ama bayagi dagitiyorlarmis . keske baksa idim . daha cazip geyiklerle mesgul oldugumuzdan herhalde . aslinda merak ettigim bu kadar faca takiliyoruz dagitalimmi yoksa dagitiyo gibimi yapalim noktasinda tercihleri ne oluyor . disariya gelen ses bir daha toparlanamamacasina gibi cunku .

S S T = spastik sam turu ;

ertesi gun cumartesi ( is gunu , bizdeki pazartesi gibi ) ve biz kahvaltidan sonra ( humuslari , zeytinyaglari ve zeytinleri cok guzel ) resepsiyonda gidilecek yerlerin arpca listesini yaptirip , bunu okuyabilecek bir taksici bulmak temennisi ile yola ciktik . kisraklar uzerleri ortulu dinleniyorlar . genc bir adama rasgeldik okudu . muhtemelen pisman da oldu . butun gun boyunca o koca sehirin bilmiyorum kac kere altini ustune getirmisizdir . hemde bu trafikte .arabalarin hepsi burusuk .. ne?? rafik ? tii ... neyazikki tanimlamiyor . artik sonuna dogru adam baya bi huzursuz olmaya basladi . bu kadar calismaya alisik deyiller herhalde . emekliligini istemistir .

azizim insanlarini ve icinde yatan mubarek zevati kirami tenzih ederim ama .... sam berbat bir sehir . simsiyah , kirli , siyah ve kirli gri nin tonlari . renk yok . bogulmus bir azman .
suriyeye gitmeyi dusunen arkadaslara tavsiye eger manevi ziyaretleri dusunmuyorlarsa sama hic ugramasinlar . turistik dag kapisindan girisle lazkiye halep cilvegozunden cikis . 2 gun 1 gecelik bir turla 50$ da vermezler , sinirda gunubirlik vize ilede gayet basit isi halledebilirler .

nereleri gezdik . tabii camii emevi ;

cok buyuk bir yapi . avlusu dahil ayakkabi ile sokmuyorlar . ancak bu kocaman avlunun sadirvaninda abdest alacak sadece iki musluk calisiyor . yukaridaki son fotoda caminin arkamizda gorunen kismi , avludan buyuk giris kapisinida iceriyor , ayni katedral gibi . avluyu cevreleyen diger 3 kenar kemerli tipik arap mimarisi . caminin disinda eski roma kalintilari var . oradan alinan bircok sutun ve sutun basi burada degerlendirilmis .

ve camiin icinde bir peygamber ... yahya a.s. ...

ic avludan girilen bir bolumde hz. husseyin ra. basi defnedilmis . cok iranli var kadin erker karisik buyuk cemaat guruplari . disariya goguse toplu halde vurulmasindan dogan boguk etkileyici ritmik sesler geliyor . iyi kaptiriyorlar . iyi muzik olur .

caminin hemen yaninda cok buyuk bir osmanli carsisi var . hamidiye carsisi . bizdeki kapali carsi gibi . dolasirken sermet hediyelik sedef kakmali kutular aldi . bende bagaj sorunundan dolayi ( sermet in birkisim yuk te bende ) ayni tur bardak altliklari aldim . cok guzel cok ucuz .

carsi pazarin muhteviyati gayet mutevazi . bizim 70 li yillarin mahmutpasasi gibi

eveet simdi biraz ucuk takilalim , sehirde maddi manevi irtifa kaydedip alin size tepelerde bir yer ...

muhiddini arabi hazretleri ...

gordugumuz kadari ile buraya bayagi entellektuel tayfa da takiliyor .

baska peygamber efendimizin torunu seyyide zeynep turbesi ; burasi irakta kerbeladaki 2 ve samaradaki ehlibeyt turbeleri ile ayni formatta , altin kubbeli , içi bizote desenli kesme kristal ayna doseli sultan abdulhamit eserleri . 84 de onlari gormustum . icine girince cok hos mucevher icine girmis gibi oluyorsun . peygamber sevgisinin tezahuru .

diger gezdigimiz turistik yerlerin daha cok resmi vardi fakat gumrukte takildi , inek icti , daga kacti vs. :roll:

velhasil otele geldigimizde taksiye kac para verdik bilin bakalim ???
350 papel ... buda = dir ~ 7 $ ...

devam edecek ...

sevgili doktorcum tamda cis ettigim yaraya parmak bastin . hayir hicte oyle bir durum yasamadik . halbuki suudda yasayan coktur . bu soz ingiliz in ortadogudaki basarilarinin neticesi ve kaniti olan bir sozdur . gururla soyluyorum ( irkci deyilim ) , yuzlerce sene cok genis bir cografyada " adaletle " hukumran olduk ve asla cokca kullanilan manasi ile emperyalist olmadik . olsa idik butun bu cografyada turkce konusuluyo olurdu . kimseyi satmadik . ancak ingilizlerin dahiyane oyunlarina gelen arap dunyasi kah sirt cevirdi kah arkadan vurdu . buyuzden biz de dinden imandan siyirdik . bu sozler o zamandan kalma . yapilan hatalarin cemeresini nesiller cekti cekiyor . ancak ben husumetten yana deyilim . hernekadar simdi sinusoidal in dibi yalansada ( tum bolgede ) duzeni yine biz tesis ederiz insallah . bolge ve insanlari iyi .

oteldeyiz .. ertesigun yani pazar sabah erkenden trafikzilla uyanmadan yola cikmayi planliyoruz . hazirliklarimiz var . once bidonlardaki benzini depolara aktariyoruz , bir tanesinde az kaliyor , ilerde koymak uzere yanimiza aliyoruz . bu arada agizinda sigarasi ile gelen meraklilari kislamakla mesgul sermet . obur bidonu sallayip yerine efendi sermetaga nin kutulari dikkatlice bagliyoruz . motorun arkasindaki pacoz goruntunun sebebi hikmeti bu . suriyede bindigimiz surece bizimbenzinle katkili kokteyl yaptik hep ve hicbirsey hissetmedik . bidon gereksizmis. oktan yukseltici gerekli .

sermetin yola cikmadan once apar topar aldigi yumusak cantalar dan egsoz tarafindaki sarkarak degmis erimis ve delinmisti . bunu anlatmayi unutmusum . aslinda buyuk tehlike atlatildi . cantada sentetik giyisi naylon torba vs. + 2 MOTOR YAGI vardi . efendi sermetaga sagolsun hicbirzaman canta yerlestirmez , burus kiris tikar . dusunebiliyormusunuz arkadda bagli 12 lt kursunsuz super plus .
sermet aga " tuh be " dedi .
mekanizma buradan tahrikle islese idi iyi roketlerdin yetisemezdim sana diye teselli ettim bende .

evet bagajlar yerlestirilip son suriye paralari da benzin yol ve tatlilar icin ayrildiktan sonra ( tatlilari halepten alicaz ) sabah erkenden ortalik tenha iken yola ciktik . rasladigimiz motorlu polisler bizi halep yoluna kadar cikarip ugurladilar sagolsunlar . ve donus yolundayiz . ruzgar yer yer yine kuvvetli ama dinmis biraz . gidisle kiyas kabul etmez . bundan sonra firtina mirtina kontra montra yok diye erken sevinmisim ...

sermetaga nin sabah kahvaltisi afyon patlatmaya yonelik cay+sigara ve bunu mumkun kilacak bir parca peynir den ibaret oldugundan karni acikinca acil mola ihtiyaci dogdu . bir yere daldik . ortalik tenha . arkadas hedefe kitlenmis vaziyette direk icerdeki buzdolabina dogru hamle yapip , evinde kendi dolabini karistiriyor rahatliginda calismalara basladi . cift el cift kol calisiyor ama daha cokmus gibi gorunuyor . onu aliyor bakiyor , oburunu kokluyor , digerini turkce soruyor . bizim akabimizde oraya yetisen dukkan sahibi once mudahale edecek gibi davrandi ancak biranlik gozgoze gelis neticesi hic sansi olmadigi vahametini kavrayiverdi . akilli adammis .

sozkonusu yerde baya uzun ugraslar neticesi oglu ile resmimizi ceken arkadas fotografcilik konusunda moralimin duzelmesine neden oldu ;

cok akilli bir cocuktu ;

bu arada donuste cekerim bol bol diye dusundugum fotograflari cekemeden ilerliyoruz . ne zaman davranacak olsam efendi sermetaga salak turistlere benziyorsun diye gazlayip hevesimi dumura ugratiyor .

halepte kesfettigimiz tatliciyi ararken kucuk capta iki tur atiyoruz ve ters istikamette dukkanin onunden gecerken ( genis bir bulvar ) trafikte saplanip kaliyoruz . kimildamiyor . mumkun deyil . saplandik . mantigi yakalayip uyum saglamakta ustume yoktur . tee ilerden gobegi donup gelmektense ( bize yarim saate patlar ) bir donemecteki ilk firsatta somon moduna girip tersten arabalarin icine daldim . caresiz sermette arkamda sove sove gelmekte . abartmisiz kitlendik tabi . arabalardan kafalar cikti koro halinde birseyler soyleniyor . zaten cesit cesit korna hic durmuyor . motor gurultuleri . tam progresive jazz . sulalem cinlamismidir acaba . polis geldi . ne yapiyorsun diye isaretle bana soruyor . kotu bir ifadesi yok ama . dedim ya adamlar yumusak basli . bende isaretle gitmek istedigim yonu gosteriyorum . arkadas derhal ona dur buna geri oburu ileri bizi ordan cikariyor . allah razi olsun . " sukran sukran " diye tesekkur edip siyriliyoruz ordan .

hududa yakin yol sarmallarindan turk plakali otobusleri takip ederek kolayca geciyoruz .

ve iste tekrar vilayet sinirindayiz ... selamlar suriye ... seni hos bulduk , hos gorduk ... hoscakal ...

giriste problemsizdi ama daha kolay bir cikisla memlekete intikal ediyoruz .

simdi suriye kapisindan ciktiktan sonra gayet bozuk bir bolum yol var offroad gibi . etrafta dagalmis irili ufakli kayalar , dikkat patlayici yazan levhalar . aman tam ortadan gidelimde mayina falan basmayalim tarzi geciyoruz oradan . derken bayragimizi goruyoruz . tepelerde gozetleme kuleleri . elde durbun mehmetcikler . insanin vataninin olmasi cok guzel birsey diye duygulaniyorum . bu ara bolgede durmak kesinlikle yasak . zimbalarlar valla .

bizim kapi da oburu gibi tenha ( hafta sonu cumartesi pazar boyle imis ) basimiza ususende yok . rahat rahat 50 ser $ imizida bayiliyoruz . ( dun gelse imisiz odemeyecekmisiz ) neyse bunlarin onemi yok . vatanimi seviyorum . son cikis islem noktasina geldigimizde gorevli memur gulerek karsiliyor . gecen gunde ben karsilamistim sizi diyor ama nebilimne kagidiniz yokmu , var , olmadii şimdi donucen en basa tekeer tekeer butun islem yaptirdigin yerlere damgalatacan bunu ? ? ? diyor . biz ??? koro halinde yahu lazim deyil diyorlar diye kuvvetli vokal girince ve adam sermetin yuz ifadesini gorunce ver ver diye islemi tamamliyor . aslinda her sey bilgisayar ortaminda kayitli . hamasi duygular icinde topragimi opim derken cisim geliveriyor birden ...

hamdolsun vukuatsiz memleketteyiz . sinirdan onceki son yerlesim reyhanliya benzin almak icin giriyoruz . cikarken aldigimiz benzinci . adam pompayi dayiyor sermetin motora tam basacak sermet " hoop dur " diye irkiliyor . " yahu bu kursunsuz deyil " , " kursunsuz kalmadi abi dun bitti . bu super daha iyi "

kirilmaktayiz . yerlere yatiyoruz . iste bu yuzden rabbimi cok seviyorum . latifeleri yaratiyor ve yasatiyor . sen suriyede kursunsuz varmi yokmu , bulamazsak normal koysak olurmu olmazmi diye cumle alemi internetlere kadar kas , giderayak gece yarilarina kadar bidon ara yok o olmaz daha kalin lazim larda , bosu bosuna onlari doldur bagla tasi bidolu riziko atlat gel sobelen . bunun bendeki analizi derin . burda dalacak olsam mevzu degisir .

antakya yoluna sapiyoruz . bir muddet dikenli telorgulerle seyrediyoruz . cok enteresan . film gibi . kur , oyna , yasa .

antakyaya bir onceki gun deli yagmis . yildirimli vukuatli . cok sukur biz kuru geciyoruz .

tekrar belen gecidindeyiz . bu sefer meshur " kurdoglu " nda sermet butun yore yemeklerini tattirmak niyetinde .iskenderunda kaldigi yillardan tecrubeli . burayi iyi biliyor . yore halkida baya ragbet ediyor . kendisi icin de nostalji firsati . her seyden tadimlik soylememize ragmen abarti bir sofrayi son gelen kunefe ile birlikte silip supuruyoruz allah afetsin . tuy kulturu . onun icin medeniyet dayanmiyor buralara .

sonraki halimiz kareye sigmadigindan , yemekten onceki halimiz ;

romantik bir gun batiminda arsuza iniyoruz

duygularim melankolik . " i know what is to be young , but you don't know what it is to be old " bu parca kafamda calmakta . mirildanarak seyrediyorum ...

aslinda fotolarin arasina bu sarkinin sozlerini yerlestirecektim ama resimler sarkiya eslik edecek kadar profesyonel deyil . okurken ayni seyler hissedilmeyebilir .

ve tekrar arsuz oteldeyiz . otelde bizi gayet sevecen karsiladilar . sorular cevaplar . eski motorculardan olan otel sahibi cok heveslendi .

gecen seferki gibi yine gurup vakti sicak sulara dalip kaya baligi gibi sunduk . goz kapaklari yariya kadar kapali . ilac gibi geldi .

icinde bulundugumuz romantik atmosferde tamamlayici unsurlarla entegrasyonun , ileride sunulmasi zaruri mazereti ne olabilir muhabbetine sermetten muteber bir cevap geldi ;

" o son kunefeyi yemiyecektik "

( not = suriyede bunundugumuz surece yemekten cok cesit cesit sam fistikli tatlilarla beslenmistik )

devam edecek

buraya gelirken kasmayiz , arsuzdan sonra iki etap yapariz diyorduk ama sabah kalkinca aksama istanbuldayiz insallah dedik . 1150 km . sorun yok . tekrar vurduk yollara . motorda yol yaparken cok guzel hissediyoruz . da nereye kadar . yazlik montlayim , elek . ic levazimati ( ruzgar gecirmez iclik ) evde unuttum . giderken lazim olmamisti . sicakti .

tekir yaylasindan geciyoruz , disler takir takir . hava buz gibi vede sama gidisi aratmiyacak bir firtina var . yine kontra . yengec modundayiz . bu aksaraya kadar devam etti .

aksaraya geldigimizde elimi gogsume koydugumda sanki buz torbasini tutuyormusum gibi bir his geliyordu . motordan indigimde oturus pozisyonunda idim hala kaskati . temiz yayla havalarini sifa niyetine cigerlerimize ceke ceke geldik . hastalanmadik elhamdulillah . sermet tedarikli idi .

aksarayda ruzgardan yirttik ama birdaha radara yakalandik . adamlar arabayi yolun kenarindaki hendek gibi uzun bir cukura gommusler , nerdeyse yolla sifir . sagda solda yol bakiyoruz kacacak , yok . bizde yine bir kamyon arkasina siperlendik . arkadaslar son anda farketti , bizim durmaya niyetimiz yok gazladik . plakalar alinabildimi bilmiyorum . 90 la girdim . kizdim ; 80+%10=88 hesabi yapip ulen 2 km icinmi diye . gazliyorum saga sola . sonradan aklima geldi 70+%10=77 oldugu . olur sey deyil . otoban gibi yol . su kanunu cikaramadilar bir turlu . devlet ne kadar hantal yahu . cezalari avrupa standartinda aliyorsun . tamam . kanunlar niye o standartta deyil .

orhan agacli tesislerinde mola veriyoruz . 40 yillik cok guzel bir tesis . isletmesi mukemmel . sermet aga sahibi ile fi tarihinde tanismis sohbet etmis . isinin ehli biri diyor .

bir sey yemiyorum bu gun her nedense . paso redbull goturuyorum .

ve ankaradayiz . yol+ruzgar+soguk hirpaladi biraz . yorulduk . kesmeye niyetimiz yok . bundan sonrasi otoban .
kah basarak , kah sag solla kapisarak , bayrak yarisi yol aliyoruz .
boluya geldik . durmak yok , mola var ;

iskolik sermet uzaktan kumanda is yurutuyor , gunluk raporlari aliyor . yadirgamiyorum . sorumluluklari agar . dagin , tasin genel muduru . birde pis oynar ;

ve molalardan bir mola da bizim kisraklar ter atiyor ;

massallahlari var . cok rahat , cok kolay makinalar . cok guclu ve cevik . isteyen herkeze nasip olsun . tuz sorununu cozen bosuna alternatif aramasin derim ...

eveeet sonunda sag salim vasil olduk sehrimize hamdolsun . yol arkadasimla selamlasip , altunizadeden ayriliyorum beylerbeyi bogaz istikametine . cengelkoye geldigimde ya bu alet niye duz gitmiyor , yalpaliyarak gidiyor diyorum . yalpaliyan benim tabi . hemen orda cicekciden bir kirmizi gonca gul ambalajsiz 8) malum .

evlere vardigimizda hem sermetin oglanlar hemde bizimki asagida karsilamak icin bekliyorlardi .

aile guzel bir sey ...

iste bizim hikayemiz de bukadar . her ne kadar surci lisan ettiysek af ola , onlar ermis muradina biz cikalim motorun tepesine ...

.

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Sponsored Links
Motomax
Alt 23 Eylül 2005, 21:47   #2 (permalink)

UZAY Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oguzhan abi diger sitede zaten resimleri gormustum, o yuzden hemen yazayim buraya da muhtesem gezi muhtesem rapor ben de insallah bir gun oralara gittigimde sizin bu guzel raporunuzdan faydalanacagim, yalniz bisey merak ediyorum Bundan iyisi Sam'da kayisi derler ya, dogrumu?

Alt 23 Eylül 2005, 22:06   #3 (permalink)

e_erdun Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya abilerim yazacak bir şey bulamıyorum sizler çok yaşayın :o
e_erdun isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 23 Eylül 2005, 22:55   #4 (permalink)

maxell Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi valla Helal olsun siz aşmışsınız artık.. Ne diyelim Allah Yolunuzu açık Etsin.. Size zahmet bir daha ki sefere Lübnan a gidermisiniz ben oralarıda çok merak ediyorum. Çok süper avrupai bir Ülke olduğunu söylüyorlar.. :o Ellerinize sağlık herşey süper :o

Alt 23 Eylül 2005, 23:14   #5 (permalink)

UZAY Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgili maxell abicim siparis vercegine kendin gitsene Lubnan (Beyrut) eskiden cok guzel bir sehirmis ama su an karmancorman bir sehir, Israil, Filstin ve Suriye Lubnan'in tepesinde surekli, tabii bir de bazi bildik ulkeler

Alt 24 Eylül 2005, 00:13   #6 (permalink)

broken Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

abı vallahi helal olsun o kadar yol sizi alkıslıyorum
broken isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 24 Eylül 2005, 18:58   #7 (permalink)

paradox Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

ikitekerde okumuştum ama doyamadım
abi bu işi beceremiyorum demiştin ama,bi de becersen ne çıkar ortaya merak ediyorum

Alt 24 Eylül 2005, 22:56   #8 (permalink)

biox2000 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

biox2000 - MSN üzeri Mesaj gönder

siz anlattınız ben kafamda film izler gibi canlandırdım. inşallah bize de nasip olur böyle geziler

Alt 05 Ekim 2005, 09:16   #9 (permalink)

Tenere600 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tenere600 - MSN üzeri Mesaj gönder

Okuduğum en ayrıntılı, ve güzel gezi raporlarındna birisi, elinize yüreğinize sağlık, gitmiş görmüş kadar olduk. :o

_oguzhan_, abi bişey sorsam, bu size ne kadara mal oldu
Tenere600 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 05 Ekim 2005, 10:32   #10 (permalink)

murdocklawless Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

murdocklawless - MSN üzeri Mesaj gönder

valla helal olsun. açık söyliyim benim gözüm yemezdi onca yolu yani.

Alt 05 Ekim 2005, 21:41   #11 (permalink)

haya Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

haya - MSN üzeri Mesaj gönder

Arkadaslar gercekten geziniz super olmus .kismet olursa sizinlede tanisip 2006 yaz izininde .beraber tur yapmak isderim . yolunuz acik olsunn :alkış

Alt 09 Ekim 2005, 01:47   #12 (permalink)

Goktem Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Tecrübeli Üye

yine güzel bir buluşma olmuş tebrikler
Goktem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 09 Ekim 2005, 13:54   #13 (permalink)

ECEDOGUKAN Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

MUKEMMELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL :alkış :alkış :alkış

Alt 09 Ekim 2005, 13:54   #14 (permalink)

ECEDOGUKAN Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

MUKEMMELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL :alkış :alkış :alkış

Alt 09 Ekim 2005, 14:05   #15 (permalink)

PowerXante Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

PowerXante - MSN üzeri Mesaj gönder

gitmiş kadar olduk güzel yerleri gezmişsiniz.

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Paylaş

Etiketler
geldik, gittik, gorduk, sam, seferi

Seçenekler
Stil