Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları
Motomax

Kullanici Girisi

Hizli ara

Go Back   Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları > Motosiklet > Moto Aksesuar

Moto Aksesuar Kask mont egzoz ve tüm motosiklet aksesuarları ile ilgili

Alt 13 Haziran 2007, 02:22   #16 (permalink)

ryangt Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Haber Editörü

Şimdi çıkardım sizi... Cihat Bey di mi Umarım iyisinizdir..

Şöyle söyleyeyim yaklaşık 9 yıl önce yani biz motosiklet sektöründe değilken Babamın kendisine ait Suzuki VL 1500 motoru vardı ve el yapımı egzoz taktırmıştı,çok değil yaklaşık 2000 km içersinde sibopları kesti egzoz dolayısıyla...

Vince&Hines Egzozları stok tutmuyoruz genelde sipariş üstüne getiriyoruz fiyatıda 700€ fakat kişisel tavsiyem hem ses hem görüntü olarak Mototal'in getirdiği egzoz.Markası zannedersem Cobra'ydı ve back pressure sensörleride üstünde mevcuttu.Fiyatını bilmiyorum çünkü satmıyoruz fakat Vince&Hines'a göre daha aşağıda olduğunu tahmin ediyorum.

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Sponsored Links
Motomax
Alt 13 Haziran 2007, 02:39   #17 (permalink)

shadow_wolf Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Tecrübeli Üye

cozinan, Bende motoruma sesli egzoz uygulama arifesindeyim ve el yapımı egzozlar kac para civarında biliyormusunuz, yada bilen varmı? Ayrıca Discovery Chanell da görüyoruz adamlar chooper makine yapiyolar ve egzoz diye 2 boruyu pres makinesinde eğip büküp uyguluyorlar makinaya. Sonucta 2 adet boru, neden sibopa vs. zararı olsun. Racing makinelerde yüksek güç, devir vs. den dolayı sorun olabilir ama curiserlarda sanmiyorum sorun yapsın el yapımı egzozlar. Neticede marka egzozlar ateş pahası.

Alt 13 Haziran 2007, 03:06   #18 (permalink)

ryangt Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Haber Editörü

Chopper makineler'in silindirleri Race makinelerin silindirlerinden 2-3 hatta 4 kat daha büyüktür ve her motor egzozunun kendine has bir elyaf yerleşimi vardır,elyafı ne kadar yoğun kullanırsanız (kullandığınız elyaf kalitesine de bağlı) motorun sesi o kadar az çıkar,aynı şekilde ne kadar kaliteli elyaf kullanırsanız bi o kadar daha az ses çıkar,dolayısıyla az ve kalitesiz elyaf kullandığınız sürece motordan daha çok ses almanız mümkündür hatta daha çok ses almak için elyafsız boruyu egzoz diye takanlar da mevcut.Motosikletlerin egzoz sistemleri yalnızca yanan gazı dışarı atmak için değil aynı şekilde yanmayan gazı geri dönüştürerek yanmasını ve yandıktan sonra dışarı atılmasını sağlar,ve az elyaflı yada elyafsız egzozları ses almak için taktığınızda motor dışarıya daha rahat gaz çıkartacağından sesle beraber + performansta alırsınız hatta alev bile atarsınız gaz tamamen yanmadığı için.Bu atılan alev motor içersine geri dönerse sibop aralarını yakıp kesmesine sebep olabilir.

En başta bahsettiğim Chopper'ların silindirlerinin daha büyük olması daha çok back pressure yarattığı için chopper makinede risk'in SS makineye göre daha fazla olmasına sebeptir.Dolayısıyla hem ses almak isterken aynı zamanda back pressure denen,dışarı çıkan gaz arasındaki yanmayan benzinin alev olarak dışarı atılması esnasında yanmayan benzinin siboplara gelmemesi için yapılmış olan özel materyalleri ve dyno destekli ar-ge çalışmaları sonucunda en optimum elyaf miktarı ve cinsi belirlenmiş,markalı egzozları kullanmanızı tavsiye ederim.

Evet bende bir egzoz ithalatçısıyım ve yerli egzozlar her ne kadar kıyaslanamaz kalitede olsada kendi piyasamı bozmakta fakat getirdiğim marka CHOPPER EGZOZU ÜRETMİYOR.

Yani reklam olsun yada yanıltmak için yazmıyorum bu yazıyı.Motorunuz sibop keserse üzülürsünüz

Kaska baktığınız zaman dışardan hepsi aynı hepsi koruyor ancak bir Safebetin Koruması bir Arai'ye eşit olmayacağı gibi fiyatları da inanılmaz farklıdır.

Bu arada ben mekanik ustası ya da tamirci değilim,dolayısıyla yaptığım mekanik açıklama %100 doğru olmayabilir.

Alt 13 Haziran 2007, 04:05   #19 (permalink)

yturan Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

yturan - MSN üzeri Mesaj gönder

Sevgili dostum, kimlerden tavsiye aldigini bilmiyorum ama yapman gereken "El yapimi" eksozu ortadan kaldirman gerek ama bu eksozu senin icin yapan ustanin senin eksozu dyno uzerinde test yaparak disayn etmisse bir lafim yok.....

Ikincisi, hangi marka, model, cins motosiklet olursa olsun, eksoz sistemi degistirildiginde eger sana yok bu sistem icin hicbir ayar yapmana gerek yok diyorlarsa o ustadan arkana bile bakmadan aninda o mekani terket.

ucuncusu, ikinci yazdigima neden diye sorarsan, ismim yturan sitede biraz arastirma yaparsan, bu konu ile ilgili yazimi bulabilirsiniz. .

Eksoz markasi olarak benim tavsiyem, Hard Chrome, Vance&Hines, Cobra bunlar iyi daha sonrada PCIII yada bir benzeri bir aletler gereken ayarlar yapilarak guzel bir sonuca ulasilabilir....

Hayir Power Commander sesini degistirmeyecek. Fakat normal seyirde veya hizlanmalarda aniden gaz kestiginde eksozdan patlama yapmasi (birkac defa) cok normaldir bu bir ariza degil o yuzden buna kafani takma.

Y.T.

Alt 13 Haziran 2007, 09:16   #20 (permalink)

cozinan Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Tecrübeli Üye

Alıntı:
ryangt Nickli Üyeden Alıntı
Şimdi çıkardım sizi... Cihat Bey di mi Umarım iyisinizdir..

Şöyle söyleyeyim yaklaşık 9 yıl önce yani biz motosiklet sektöründe değilken Babamın kendisine ait Suzuki VL 1500 motoru vardı ve el yapımı egzoz taktırmıştı,çok değil yaklaşık 2000 km içersinde sibopları kesti egzoz dolayısıyla...

Vince&Hines Egzozları stok tutmuyoruz genelde sipariş üstüne getiriyoruz fiyatıda 700€ fakat kişisel tavsiyem hem ses hem görüntü olarak Mototal'in getirdiği egzoz.Markası zannedersem Cobra'ydı ve back pressure sensörleride üstünde mevcuttu.Fiyatını bilmiyorum çünkü satmıyoruz fakat Vince&Hines'a göre daha aşağıda olduğunu tahmin ediyorum.
babanıza yapılan ekzoz iyi ve sağlıklı olmadığı aşikar.2000 km de güm ilginç.ama bana ekzoz yapan ustanın şimdiye kadar böylesi bir vukuatı söz konusu değil.benim ekzozsa bir patlama ve alev atma söz konusu değil ve şuan kullandığım ekzoz ile zaten 2000 km civarında yol aldım.her şey mükemmel.bir önceki yazımda da bahsettiğim üzere aynı ekzozu kullanan VL800 2003 model 40000 km yaptı ve motorda herhangi bir problem yok.
benim el yapımı ekzosun içi boş değil.highway hawk ve vance&hınes ekzozların içi boş bilmem dikkatinizi çektimi.bu markalı ekzozlarda elyaf ve odacık yok sadece ekzoz içinde tırnakçıklar mevcut.ayrıca korlas(Bağdat caddesi) ndeki cengiz bey markalı ekzozda olsa sanayide üretilmiş ekzozda olda mutlaka motorun ayarını bozuyor demişti.yani markalı ekzozlarda sanıldığının tersine sadece ses için üğretiliyor ve makina bundan kötü etkilenebiliyormuş.

Son Mesajdan 44 dakika sonra eklendi:

Alıntı:
shadow_wolf Nickli Üyeden Alıntı
cozinan, Bende motoruma sesli egzoz uygulama arifesindeyim ve el yapımı egzozlar kac para civarında biliyormusunuz, yada bilen varmı? Ayrıca Discovery Chanell da görüyoruz adamlar chooper makine yapiyolar ve egzoz diye 2 boruyu pres makinesinde eğip büküp uyguluyorlar makinaya. Sonucta 2 adet boru, neden sibopa vs. zararı olsun. Racing makinelerde yüksek güç, devir vs. den dolayı sorun olabilir ama curiserlarda sanmiyorum sorun yapsın el yapımı egzozlar. Neticede marka egzozlar ateş pahası.
dostum el yapımı derken benim ekzozlar hazır değil.ustaya motoru bırakıyorsun iki gün sonra hazır.ustan sağlam olsun ama

Son Mesajdan 54 dakika sonra eklendi:

Alıntı:
yturan Nickli Üyeden Alıntı
Sevgili dostum, kimlerden tavsiye aldigini bilmiyorum ama yapman gereken "El yapimi" eksozu ortadan kaldirman gerek ama bu eksozu senin icin yapan ustanin senin eksozu dyno uzerinde test yaparak disayn etmisse bir lafim yok.....

Ikincisi, hangi marka, model, cins motosiklet olursa olsun, eksoz sistemi degistirildiginde eger sana yok bu sistem icin hicbir ayar yapmana gerek yok diyorlarsa o ustadan arkana bile bakmadan aninda o mekani terket.

ucuncusu, ikinci yazdigima neden diye sorarsan, ismim yturan sitede biraz arastirma yaparsan, bu konu ile ilgili yazimi bulabilirsiniz. .

Eksoz markasi olarak benim tavsiyem, Hard Chrome, Vance&Hines, Cobra bunlar iyi daha sonrada PCIII yada bir benzeri bir aletler gereken ayarlar yapilarak guzel bir sonuca ulasilabilir....

Hayir Power Commander sesini degistirmeyecek. Fakat normal seyirde veya hizlanmalarda aniden gaz kestiginde eksozdan patlama yapmasi (birkac defa) cok normaldir bu bir ariza degil o yuzden buna kafani takma.

Y.T.
amacımın performans olmadığını söylediğim için usta böle bir şey söledi.amacın performans ise bir kaç değişiklikten sonra power commander kullanılması gerektiğini söylüyor.anacak benim ekzozlar ile test sürüşü yaptı gerekli incelemeleri yaptı motorun sağlığını kesinlikle bu ekzoz bozmaz dedi.bazı yapma ekzozlarda sakınca olabileceğini söledi.kafadan yapma ekzoz motora zarar verir demedi yani.ustamın kalitesi konusunda şüphem yok.

Son Mesajdan 47 saat 48 dakika sonra eklendi:

Alıntı:
shadow_wolf Nickli Üyeden Alıntı
iyi bir ekzoz ustan varsa gidipde markalı ekzozlara para bayılmana gerek yok derim.ustanı seçerken mutlaka geçmiş yaptıklarını araştır.bulduysan böyle bi usta fiyat konusu anlaşmaya bağlı.400 YTL den 700 ytl ye kadar isteyenler var.

Son Mesajdan 47 saat 50 dakika sonra eklendi:

bu arada marmarise gidenler için söylüyorum.fedonun motorunun ekzozuna iyi bakın ...bursadan benim ustanın ekzozu var üzerinde.

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Paylaş

Etiketler
eksoz, el, yapimi

Seçenekler
Stil