Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları
Motomax

Kullanici Girisi

Hizli ara

Go Back   Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları > Motosiklet > Moto Servis

Moto Servis Mekanik ve teknik bilgiler Tamir Servis Yedek Parça yolda kalmamak için ?

Alt 24 Nisan 2011, 11:03   #1 (permalink)

_BoLD_ Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Yeni Üye

_BoLD_ - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart karburatör tıkanması pis benzin

arkadaşlar dün akşam yeni motoruma adını vermek istemediğim bir benzin istasyonundan 10 tl lik benzin aldım bir okadara yakında içinde vardı deponun motoru eve getirirken birşey yoktu motor 1-2 saat yattıktan sonra tekrar binmek istedim ama daha ilk 3.dakikada boğulmaya pomplalanmaya başladı motor biraz daha ilerledim motora gaz vermeme rağmen yerinden kaldıramadım elimde biraz ittikten sonra baktım motor tekrar düzgün bir şekilde gitmeye başladı hemen geri eve döndüm ve parkederken yine boğulmaya pompalanmaya başladı motor büyük bir ihtimal karburatorden diye düşünüyorum acaba depodan bütün benzini çekip yeni benzin koyup motoru 5 dakika çalıştırsam düzelirmi yardımlarınızı bekliyorum şimdiden cevaplayan arkadaşlara çok teşekkürler

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

_BoLD_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Sponsored Links
Motomax
Alt 24 Nisan 2011, 11:07   #2 (permalink)

jojo77 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

öncelikle günaydın,
yapman gereken şey öncelikle musluğun serumunu çıkarıp bir bidona benzini boşaltman,ikinci adım ise karbüratörün altında düz tonavida ile açılan bir vida var, rolenti vidası ile karıştırma karbüratörün en altta kalan civatası motorun sol tarafından sökülen onu gevşet tahliyedeki benzinide boşalt tamamen, temiz bir benzin al bas marşa 5dk rolantide çalışsın karbüratördekini iyice yaksın düzelmezse benzinle alakalı birsey yok demektirki büyük ihtimal benzinin pis düzelecektir kesinlikle

Alt 24 Nisan 2011, 12:05   #3 (permalink)

storm_150 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Tecrübeli Üye

Alıntı:
jojo77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikle günaydın,
yapman gereken şey öncelikle musluğun serumunu çıkarıp bir bidona benzini boşaltman,ikinci adım ise karbüratörün altında düz tonavida ile açılan bir vida var, rolenti vidası ile karıştırma karbüratörün en altta kalan civatası motorun sol tarafından sökülen onu gevşet tahliyedeki benzinide boşalt tamamen, temiz bir benzin al bas marşa 5dk rolantide çalışsın karbüratördekini iyice yaksın düzelmezse benzinle alakalı birsey yok demektirki büyük ihtimal benzinin pis düzelecektir kesinlikle
Bunları yaptıktan sonra olmazsa karbüratörü yerinden al ve kapağını aç içini gezelce temizle bi kaç tane vida vardır içinde onlarıda sök o vidaların üzerinde delikler vardır o deliklerin acık olduğuna emin ol ve yerine tak daha sağlıklı olur

Alt 24 Nisan 2011, 14:05   #4 (permalink)

_BoLD_ Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Yeni Üye

_BoLD_ - MSN üzeri Mesaj gönder

arkadaşlar motorum ybr sol tarafta yedek depo ve normal depoya geçiş anahtarının altındaki benzin filtresinin olduğu yeri söktüm filtreyide çıkarttım bütün benzini boşaltıp yeni benzin koydum şimdilik bi problem çıkartmadı düz yolda ama sanki rampada giderken 1.viteste zorlanıyo gibi motor dün arkamda bir kişi daha vardı bugün yine bir artçı alıp deniycem sizce rampada 1.viteste devirin yavaşş ilerleyip motorun bağarması normalmidir eski pis benzinle bir alakası varmıdır? şimdiden teşekkürler

Alt 24 Nisan 2011, 14:23   #5 (permalink)
bsabora

bsabora Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Gast

motorunun deposuna karbüratör temizleyici maddeler var onlardan koyabilirsin..direk boşaltıyorsun depoya fiyatı 14 ila 20 tl arasında..fark ettiriyor gaz yemesi vs değişiyor.

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 24 Nisan 2011, 19:08   #6 (permalink)

mertcankral Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

mertcankral - MSN üzeri Mesaj gönder

bence benzin istasyonunun adını vermelisin ki başkalarıda oradan almasın yada milletin aklında bulunsun .

Alt 24 Nisan 2011, 19:32   #7 (permalink)

cglist Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tankları solventle temizliyorlar tankın dibinde birikiyor, onu almışsan mutlaka iyice boşalt benzini ama önceden motoru çalıştırmaya zorlarsan piston çatlatma ve krank yatağında boşluğa neden olabilir.

Böyle durumlarda biryere ulaşmak için hava ayarını açıp motoru zorla çalışırıp yarım debriyaj kaldırmayı denemeyin, itin.

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

cglist isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Paylaş

Etiketler
benzin, karburator, pis, tikanmasi

Seçenekler
Stil