Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları
Motomax

Kullanici Girisi

Hizli ara

Go Back   Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları > Motosiklet > Moto Vitrin

Moto Vitrin Marka ve Model incelemeleri,teknik özellikler,kıyaslamalar

Alt 21 Ağustos 2007, 09:48   #16 (permalink)

On7_li Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

Suzukilerin çoğu modelinde bu aralar büyük ucuzluk var. Honda olsun Suzuki olsun Yamaha olsun gözü kapalı alabilirsin. Mondialle kıyaslaman hata bir kere.
Yalnız 125cc lik scooterlardan hız ve performans beklemek olmaz, İşe gidip gelmeye çarşıya pazara, yavaş ve keyfi gezilere on numara olur ama otobanda seni sıkıntıya sokar...

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Sponsored Links
Motomax
Alt 21 Ağustos 2007, 11:38   #17 (permalink)

KadiRR Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: MotorDelisi

KadiRR - MSN üzeri Mesaj gönder

23000 km deyim sorun yok dylan'da.. bu çin malı görünümlü suziyi alıcama 2. el 3000-3500 lira verir dylan alırım.

Alt 28 Ağustos 2007, 20:14   #18 (permalink)

brain_fair Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Yeni Üye

cemcanci,
slm.bende ayaldır scooter almayı düşünüyom piyasadaki üm markaları gerk internet gereksede canlı inceledim ve de SUZUKI AN 125 HK yi almaya karara verdim.sizde almayı düşünüyormuşsunuz.eğer aldıysanız bana bu güzel motor hakkında bilgi verebilirmisiniiz.

Son Mesajdan 2 saat 57 dakika sonra eklendi:

birde ben kymco agılıty / kymco movie xl 150 ve SUZUKI AN 125 arasında kaldım aralarında fiyat / özellik / güç / belkide marka / en önemlisi kalite olarak düşünnce içinde maddi kısmda var sizce hangisi daha uygun olur.AŞŞAĞIDA Kİ LİNK DE GEREKLİ KARŞILAŞTIRMA RESİM VE ÖZELLİKLERİ İLE BİRLİKTE .
http://www.kymco.com.tr/html/urunler...125/125cc.html
T-I-K-L-A-A-A
brain_fair isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 06 Eylül 2007, 16:21   #19 (permalink)

Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Gast

Standart biz aldıkkk

süper yani acayip iş goruyor..kaç yapıyor dersen 123 gordum ama cok tehlikeli tabi...meraktan degilde..arabalar sıkıstırınca yapmak zorunda kaldım..motor havalanıcak sandım biran...tavsiye ederim...sıkılırsan istedigin pideciye anında satarsın nede olsa suzuki

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 22 Ocak 2008, 00:35   #20 (permalink)

freedomm Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

hay senden allah razı olsun CEMCANCI bende bu mototrla bu gun denk geldim suzuki sitesinde ve almaya karar verdim deli gibi sitelerde bilgi arıyordum ve md le tanıştım hemen üye oldum ve bu konuyu açtığın için teşekkür ederim. suzuki an 125 hk yı nisanda almayı düşünüyorum,benden önce alırsan yorumlarını beklerim
tekar teşekkürler.
freedomm isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 23 Şubat 2008, 00:27   #21 (permalink)

gokayugur Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Suzuki AN 125 HK

Herkese selamlar arkadaşlar;
birkaç gündür bütün gece harıl harıl internetteyim, o site senin bu forum benim dolaş dolaş mahvoldum. Sizin forumdaki konuyu görünce hemen üye olarak aranıza katılmak istedim...

Baştan şunu belirteyim motosiklet konusunda öyle engin bilgilerim yok sadece aylarca çok araştırdım. Hevesliyim arkadaşın bir Haojini ile takılarak heveslendim gidip A2 ehliyet aldım ve artık motor hayatımın vazgeçilmezi olacak derecede beynimde...

Kısmet olursa önümüzdeki ay (Mart) ortalarında Suzuki AN 125 HK alacağım... Tabii ki çin malı olanların dışında kaliteli ve birazda uygun fiyatlı olan bi scooter aranıp duruyordum... Ben genel olarak bu türdeki seçenekleri 3 e indirdim... Alacağım scooter 1) Honda Beat 2) Yamaha cyprus rs 3) Suzuki AN 125 HK olacaktı... Şahsen Honda ve Yamaha bu segmentte tartışmasız iyi bir konumdalar...

Gelgelelim Hondaya baktığımızda ilk olarak Fiyatı 3440 YTL, ayrıca motor 100 cc, ön ve arka frenler kampana,

İki gün önce Ümraniye Namazgahtaki Yamaha bayisine gidip Cyprus RS yi inceledim. Fiyat uygun peşin 2850 vadeli 3000 YTL (plaka, herşey dahil.) motor 125 cc, ön fren disk arka kampana. oda güzel ama tipine dikkat edince motorun burnu çok sivri ve sevimsiz duruyor gibi geldi bana...

En son olarak şu an Suzuki AN 125 HK yı araştırıyorum. İnternette fiyatlar 2500 - 2900 civarında değişiyor (sanırsam plaka vs. masraflarından dolayı) motor 125 cc, ön fren disk arka kampana .Çoğu forumlarda tipinden dolayı çinliye benziyor diye ufak bir eleştiri olsada genel yorumlar oldukça kaliteli olduğunu gösteriyor. Nede olsa bu motor bir Suzuki ve bir japon. Yarın sabah kadıköye gidip genelde Kızıltoprak civarında bulunan satış temsilcilerinde motoru inceleyeceğim. ama şu an aklıma yattı bu motor...

Sizlerinde konu hakkındaki paylaşımlarınızla bizleri bilgilendirmenizi istiyorum...
gokayugur isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 23 Şubat 2008, 00:33   #22 (permalink)

motorcucihan Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

güzel makina al derim.bi ara bizde niiyetlendik am iş için sonra kısmet olmadı.

Alt 23 Şubat 2008, 01:12   #23 (permalink)

harbiturk_ Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Tecrübeli Üye

Gencler bu motor göründüğünden daha cok seri bir alet

Oldukca eğlenceli bir sürüşü ve cüssesine göre beklenmeyecek performansı var

Yakıt olarakta çinli haleflerinin yarısı kadar yakıyor

Ve ben bunu yazdım dıye kalkıp çinlilerle kıyaslamaya kalkmayın bu motor bu kıyaslamayı haketmıyor.

Alın ve yıllarca sorunusz binin
harbiturk_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 01 Mart 2008, 05:21   #24 (permalink)

gokayugur Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Suzuki an 125 hk

Allah kaza bela vermesin inş. 4 gün önce nihayet suzuki an 125 imi aldım... bu süre zarfında foruma giremediğim için ancak yazabiliyorum... Plaka vs.herşey dahil üstelik a2 ehliyet ve kask hediyesi ile beraber 2690 YTL ye mal oldu.(Kadıköy Kuvvetli motor =Suzuki yetkili satıcısı=) Ben aldıktan hemen sonra suzuki fiyatları arttırmış sanırım şu an 2990 YTL...

ehliyetim olduğu için sadece kask hediyesinden yararlanabildim. Ama oda tahmin edersiniz şu 20 YTL lik kasklardan, yani sadece rüzgardan ve polisten koruyor... Taksitleri hafifletince ilk olarak kaliteli bir kask alacağım inş.

Bayinin tavsiyesi rodaj süresi dolana kadar (500 km imiş.) arkaya artçı almamam ve 50 km/s hızı geçmemem gerekiyormuş. Bu konularda acemi olduğum için titizlikle uyuyorum bu kurallara...

Şu an toplamda 114 km yaptım. Motordan anlayan bir iki arkadaşa gösterdim hayran kaldılar...

Motorumdan çok memnunum... Gözüm gibi bakacağım inş. Belki erken ama düşünen arkadaşlara tavsiye ederim...

Yine konu ile ilgili fikirleriniz ve kask konusundaki seçimimde bilgilerinizden faydalanmak isterim...
gokayugur isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 01 Mart 2008, 07:28   #25 (permalink)

SeyyahKedi Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

SeyyahKedi - İCQ üzeri Mesaj gönder SeyyahKedi - MSN üzeri Mesaj gönder

Yaa.. ne kaliteli ve seviyeli bir topik olmuş bu?.. İnsanlar, kaliteli Türkçe ve ifadeleriyle bir konuyu güzelce paylaşmışlar.. Öncelikle bunu söyleyip yeni arkadaşlara da "hoşgeldiniz" demek istedim.
Bende Peugeot-Vivacity var.. 100 cc ve 9 bg.. 2 zamanlı olduğu için yağlı benzin yakıyor ve duman yapıyor. 4 zamanlı motorlara göre farklı, ama Fransız malı olması bakımından yazıyorum. 2001 yılından beri hiç yolda kalmadan kullanıyorum. Marş basmaması bile söz konusu olmadı...

Alınacaksa şartları biraz daha zorlayıp, kaliteli bir marka alınmasını öneriyorum doğal olarak. Aksi halde insan motosiklet kullanmaktan bile soğuyabilir yani.. Kaliteli motor kullanmak tamamen farklı bir duygu oluyor. Yüksek hacimlilerde zaten kalitesize rastlamak zor, ama scooter da dikkatli olmak lazım.
Almış olanlara kazasız belasız diyorum.

Alt 06 Nisan 2008, 13:37   #26 (permalink)

cemcanci Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Slm Arkadaşlar öncelikle konuyu açıp bırakıp gittiğim için özür dilerim.. Askerlik Durumundan Dolayı Ayrılmak zorunda Kaldım ama kilo dan dolayı geri postaladılar..

An 125 i alamadım, 2600 - 2700 gibi bi fiyat istiyorlar bakınırken bir 125 Zn ye rastladım opel servisi motor satışı yapmak istemiş ama yürümemiş elinde son iki adet kalmıştı iki arkadaş sıkı bir pazarlık yapıp ikisini anahtar teslim 2500 YTL ye kapattık.

Daha önceki motorum da mondial di az çok sorunlarını biliyorum ama şöyle bir düşününce fiyat düşeş oldu japon motoruna 5000 verip 2500 - 3000 e satacağıma buna 2 sene biner kaldırır hurdaya atarım dedim. Şimdilik getirip götürüyor. iki sis bağlayıp zayıf far problemini de çözdüm. küçük bir operasyonla sisleri 2 x 20 W a düşürdümyüksek ışık düşük enerji tüketimi ile akü de de sorun yaşamıyorum.

Gönlüm hep X8 - X9 - Xmax te Burgman da ama koyacak yerim yok mondial gibi kaldırıp sokağa atamam.

Konuya katılımınız için teşekkür ederim arkadaşlar..

Alt 06 Nisan 2008, 13:51   #27 (permalink)

rsc86 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

rsc86 - İCQ üzeri Mesaj gönder rsc86 - MSN üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
cemcanci Nickli Üyeden Alıntı
Slm Arkadaşlar öncelikle konuyu açıp bırakıp gittiğim için özür dilerim.. Askerlik Durumundan Dolayı Ayrılmak zorunda Kaldım ama kilo dan dolayı geri postaladılar..

An 125 i alamadım, 2600 - 2700 gibi bi fiyat istiyorlar bakınırken bir 125 Zn ye rastladım opel servisi motor satışı yapmak istemiş ama yürümemiş elinde son iki adet kalmıştı iki arkadaş sıkı bir pazarlık yapıp ikisini anahtar teslim 2500 YTL ye kapattık.

Daha önceki motorum da mondial di az çok sorunlarını biliyorum ama şöyle bir düşününce fiyat düşeş oldu japon motoruna 5000 verip 2500 - 3000 e satacağıma buna 2 sene biner kaldırır hurdaya atarım dedim. Şimdilik getirip götürüyor. iki sis bağlayıp zayıf far problemini de çözdüm. küçük bir operasyonla sisleri 2 x 20 W a düşürdümyüksek ışık düşük enerji tüketimi ile akü de de sorun yaşamıyorum.

Gönlüm hep X8 - X9 - Xmax te Burgman da ama koyacak yerim yok mondial gibi kaldırıp sokağa atamam.

Konuya katılımınız için teşekkür ederim arkadaşlar..
hayırlısı olun ama an 125hk güzel scooter zn leri pek severim çok şirinler
BİR dipnot AN 125 HK LAR almanyada popüler nisan mayıs ve yaz aylarında AN 125 LER ÇOK
rsc86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 06 Nisan 2008, 14:09   #28 (permalink)

drummerhipgig Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

drummerhipgig - MSN üzeri Mesaj gönder

kesinlikle suzuki tabiki....
drummerhipgig isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 06 Nisan 2008, 14:11   #29 (permalink)

ryangt Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Haber Editörü

Selamlar,

Başlık açıldığından bu yana yaklaşık 100 adet AN125 HK satıldı mağazamızdan.Periyodik bakım dışında mağazamıza gelen yok.Eğer şu motor biraz daha iyi tanıtılsaydı ve adam gibi bayilere verilseydi onbinlerce satmış olurdu,çünkü sorunun S'si yok. Garanti başvuru formlarımızı inceledim şu ana kadar 2 tane doldurmuşuz.. 100 motorda 2 tane! Onlarında bir tanesi denge demiri,diğeri ise gaz teli! %2 muhteşem bir başarı oranı açıkçası..

2400 plaka dahil kampanyalı satışımız var.Düşünen kaçırmasın derim

Alt 06 Nisan 2008, 20:36   #30 (permalink)

repsol_35 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

repsol_35 - MSN üzeri Mesaj gönder

cemcanci, sen hıc dusunmeden AN 125 ı al pısman olmazsın benım arkadasında var 2 motor gezmeye gıdıyoruz duzde zorlayınca 100_115 yapıyo ama cok zorlaman lazım ancak rahatlıkla 100e cıkıyo ve yakıt ekonomısı mukemmel bence AN 125 tam sana gore

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

repsol_35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Paylaş

Etiketler
125, hakkinda, hk, suzuki

Seçenekler
Stil