Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları
Motomax

Kullanici Girisi

Hizli ara

Go Back   Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları > Motosiklet > Moto Vitrin

Moto Vitrin Marka ve Model incelemeleri,teknik özellikler,kıyaslamalar

Alt 05 Aralık 2007, 02:43   #46 (permalink)

maxell Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

Bende Turgutluda Oturuyorum.. burada Kum gibi.. Ama malesef Birçok yerde İsmini Bile Duymamışlar.. Malezya Malıdır ve oldukça Sağlam Kaliteli Bir Motordur. Şu anda Burada TURGUTLU da Sayın SELÇUK ARSLAN tarafından Fabrikası Kuruluyor.. Korkmadan Güvenle alıp kullanabileceğin Bir motosikletdir.. Bizim burada Adamlar Eşşek Gibi kullanıyorlar ovaya Dağa bayıra vuruyorlar Yinede banamısın demiyor. Uzun yolda da Ağır ve oturaklıdır. Güvenle Yol alır. Güzel Yol tutar. Cup modeller arasında Alınabilecek En güzel motosikletlerden Birisidir..

videosu

After the success of Kriss variants to dominate 110 cc small motorcycle segment in Malaysian market, Modenas launched another Kriss variant, this time with a 97 cc engine developed by Modenas. This model uses the same chassis and components as its other Kriss 'brothers' except the engine. However, there's no disc brake option available for Kriss 100.
Kriss 110

Modenas Kriss 2 with front disc brake
Modenas Kriss 2 with front disc brake

* Max power: 9.0 PS (6.6 kW) @ 8,500 rpm
* Max torque: 9.3 N·m (0.95 kgf·m) @ 4,000 rpm
* Engine type: SOHC 2-valve 4-stroke single-cylinder, air-cooled
* Displacement: 111 cc
* Bore x stroke: 53 x 50.6 mm
* Compression ratio: 9.0:1
* Fuel tank capacity: 4.3 L
* Dry weight: About 100 kg
* Transmission: 4 speed with automatic centrifugal clutch
* Max speed: about 120 km/h

[URL=http://imageshack.us][/URL
KR3 500cc
1997 Modenas KR3 racing motorcycle
1997 Modenas KR3 racing motorcycle

* Engine Type: 2-stroke, water-cooled V3
* Cylinder: Aluminium, chrome plated
* Piston: Cast aluminium, one piston ring
* Bore x stroke: 59.6 x 59.6 mm
* Displacement: 498 cc
* Inlet system: Crankcase Reed Valve, Keihin carburetors
* Ignition: Programmable ECU, CDI
* Max horsepower: More than 175PS @ 12,200rpm
* Transmission: 6-speed constant mesh, with alternative ratios
* Clutch: Dry multiplate clutch
* Frame Type: Twin-Spar fabricated aluminium
* Front suspension: Inverted-type telescopic Ohlins fork
* Rear suspension: Link type, Ohlins shock
* Front brake: Brembo, Twin carbon discs
* Rear brake: Brembo, single steel disc
* Wheels: 17 inches front & rear
* Wheelbase: 1370 mm
* Weight: 116 kg approx.

The Modenas KR3 was the first racing motorcycle ever produced by Modenas. It featured a 500cc V3 engine which was different from most 500cc Motorcycle GP which used 4-cylinder engines. The KR3 was built by Modenas for Modenas KR Motorcycle Grand Prix team from 1997 to 2001 before teken over by Proton from 2002 to 2004 with the same machine before the team moved to Proton KR V5 machines.

http://www.yeniasir.com.tr/ya2006/01...2&bolum=gunluk
bu haberi..
buda videosu..

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

maxell isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Sponsored Links
Motomax
Alt 06 Aralık 2007, 02:18   #47 (permalink)

oulcan06 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
scream20 Nickli Üyeden Alıntı
ferata, bildigim kadariyla parcasi yok sonradan problem cikartirsa çürümeye terkedebilirsin eger cup alacaksan kullanan arkadaslar mondiali bayaa met ediyorlar benzin sarfiyatida oldukca iyiymis
bırak allah asıkına mondialı met edenlerı... tek kelımeyle rezalet..

Alt 06 Aralık 2007, 16:35   #48 (permalink)

LoVeLeSS Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Yeni Üye

arkadaşlar bu konuda en deneyimli benim herhalde çünkü 1999 senesinden beri modenas kriss 110 a biniyorum ve hala elimde sapasağlam ve yaşlanmasına rağmen satmamakta diretiyorum çünkü yerine alabileceğim kendi kategorisinde o sağlamlıkta ve kullanımda bir motorsiklet yok..parça sorunu yaşanmamakta özelliklede arkadaş salihlidenmiş bende turgutludanım...ve turgutluda modenas motosan adı altında yeni ürünleriyle üretime geçecek önümüzdeki yıl...genellikle manisa izmir bölgesinde tanınan bu marka motosan sayesinde tüm ülkemizde satışa sunulacak..ama eski modenas kalitesini tutarmı bilemem..

modenas Türkiye de ilk jetpa sponsprlunda satılmıştı jetpa kapatılınca satışı başka bir şirket üstlendi..ama 1999 senesinden beri kesintisiz satışı sürmekte..bayilik durumunda ise özellikle piyasadaki ucuz çin malları yüzünden bu markalar fiyatlarının pahalılığı yüzünden gerektiği yere gelemedi..

ama size söleyebileceğim tek şey muhakkak modenasa binin ondaki sürüş rahatllığını kalitesini eminim ilk kullanıınızda anlayacaksınız..
LoVeLeSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 13 Ocak 2008, 20:25   #49 (permalink)

MANISASOMA Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

MANISASOMA - MSN üzeri Mesaj gönder

Merhaba Arkadaşlar , ben Manisa/Soma dan Mehmet . 2004 model kriss 2 motorumu satmaya karar verdim , motorum 12 000 km . de mavi . Piyasası çoğu kişiye göre değişiyor , modenastan gerçekten anlayan , piyasayı iyi bilen motorcu arkadaşlara ihtiyacım var , daha doğrusu modenascı arkadaşlara . Yardımcı olursanız sevinirim . Bu arada topic de biri demiş 110 u geçmedi diye , servisten sonra 130 görüyorum modenasta , garanti veririm .

Alt 22 Ocak 2008, 23:31   #50 (permalink)

mikrava Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

beyler modenas öyle bir motorki emsalsiz bakın toptan parçasını satan bana ne dedi ben bu motorun sülalesini.... niye dedim modenas türkiyeyegelince dükkanı onun parçasıyla doldurdum ancak bozulmuyoki satalım bütün parça elimde kaldı diyo adam ben 2 yıl kadar kullandım gerçekten emsalsiz bir motor sanki küçük dev rampada düzde süper ve onun kadar az yakan motor ne duydum ne gördüm kafamı karıştıra tek şey mardin midyattaki bir bayisi 0km motoru 1750ytl satıyo bunu anlamadım
mikrava isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 26 Nisan 2008, 20:16   #51 (permalink)

performance Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok süper bi motor almak isteyenlere tavsiye ederim en azınsan sorunsuz motor ben 99 yılından belli modenas kullanıyorum we 4 tane war elimde we 120.000 km daha motoruna anahtar vurulmadı dünyada böyle bi motor olamaz sınıfında baba motor bana göre dünyada o sınıfta böyle bi motor yok * * *
performance isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 27 Nisan 2008, 23:47   #52 (permalink)

muvattali Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Üye

125 İnnova kullandığım dönemde ilgimi çekmişti Modenas. Kullanan kişilerle konuştuğumda bu motor hakkında sürekli iyi şeyler duydum, bu topikte okuduklarım gibi tıpkı. Umarım Türkiye'de üretilen model de en az aynı kalitede olur.
muvattali isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 16 Mayıs 2008, 12:29   #53 (permalink)

MANISASOMA Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

MANISASOMA - MSN üzeri Mesaj gönder

ARKADAŞLAR MOTORUMU SATMAK İSTİYORUM .. İLGİLENEN OLURSA İRTİBATA GEÇELİM 2004 MODEL 11 YA DA 12 000 KM OLMASI LAZIM , UZUN SÜREDİR BİNEMİYORUM , İSTANBULDA ÖĞRENCİ OLDUĞUMDAN DOLAYI FİYAT : 1900 YTL İLGİLENEN OLURSA GÖRÜŞEBİLİRİZ duygusalprens87@hotmail.com 0505 358 70 64 Mehmet Şen ( motor kriss 2 mavi , plakalı , temiz ve servis garantilidir . manisa somadadır ..

Alt 23 Mayıs 2008, 02:28   #54 (permalink)

repsol_35 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

repsol_35 - MSN üzeri Mesaj gönder

wallahı etrafta pek gormedım ama sadece 1 arkadasıma takas yoluyla gelmıstı ben dıger cın mallarından bır farkını gormedım test etme ımkanımda olmadı ama arkadasım cok memnun kalmıstı yınede dıger arkadasların fıkırlerınıde al...

Alt 17 Nisan 2009, 10:10   #55 (permalink)

ossie Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

slm arkadaşlar bende de bir tane modenas motor var bu motoru bana biri verdi ama granajlarında eksik var bi de ön freni yok izmir de modenas bayi adresi veya tel numarısı bilen varsa bana gönderebilrmisiniz.

Alt 03 Mayıs 2009, 19:00   #56 (permalink)

harami Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende 99 modeli var. bir arkadaşım antep'ten getirmiş.çocuk motoru bayağı hor kullanmış, inşaatlarda çuvalla kum çimento falan taşımış, bazan da 3 kişi binmişler motora. yaklaşık bir sene hiçbir bakımdan geçmeyen motor sonunda çeşme otobanında tırak diye bir ses çıkararak yolda kalmış. bizim kıro acaba yağı mı bitti diyerek gitmiş yağ getirmiş. motor yağı görünce çalışmış ve o takırtı sesiyle bir sene daha çalışmış. ben motoru aldığımda krank milinin kol bilyası bozulmuş, eksoz sibobu eğrilmiş ve piston parçalar halinde motorun içine dolmuştu. itinalı bir temizlikten sonra bozuk parçaları piyasadaki yan sanayilerinden alaraktan motoru topladım. (orijinal parçalar için manisa tonton motorla irtibata geçtim ama fiyatlar oldukça yüksekti) yaklaşık 13 000 km oldu, motorda en ufak bir arıza yok, en ufak bir ayar istemedi yalnız ucuz piston kullandığımız için toplandığından beri hafif duman atıyor ama çinli benzerlerini üçüncü viteste geçiyor. sürat göstergesi yanlış, honda aktivayla ölçtük, bizimki 80 iken honda 60 gösteriyor.ama 150 kmlik kendi kadranını deviriyor. sağlamlık konusunda japonlardan fazlası var eksiği yok bence japonlarla değil de avrupa malı motorlarla (bmw,jawa,vespa gibi) kıyaslanmalıdır. ayrıca çinli motorlardan en büyük farkı motorun müthiş devirli ve her bir devirde torku hissttiriyor olmasıdır. bende mondial ve ramzey de vardı (sıfır almıştım) bunlarda nedense motor belli bir yere kadar devirlenebiliyor eğimli yolda bile devir artmıyordu ama modenasla yokuş aşağı giderken motorun devirlenmesi hiç bitmeyecek sanıyorsunuz. 110 luk bir motor için fazla konuştuk ama herşey kalitenin en iyisini en ucuza hak eden milletimizi bilinçlendirmek 3 mondialin 1 modenas etmeyeceğini anlatmak içindir. saygılarımla.
harami isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 27 Mayıs 2009, 09:19   #57 (permalink)

mikrava Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Modenas

Evet arkadaşlar diğer arkadaşlarında belirttiği gibi o katagorideki motorlarla modenas kıyaslanmaz bile ancak neden hala yollarda karşılaşmıyoruz anlamadım yeni üretilenlerde baya uygun fiyatla satılıyordu hatta mardinde bir bayi sürekli ilanlarını görüyorduk şimdi pek görünmüyor ne oldu acaba bayi işi götüremedimi krizemi yenik düştü modenası heryerde görmek isterdim ama malesef çok az karşılaşıyoruz kazasız mutlu huzurlu günler dilerim
mikrava isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 27 Mayıs 2009, 09:23   #58 (permalink)

berkebugra Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok sağlam ve kolay kolay arza vermeyen bir motordur benim arkadaşım 99 dan beri anahtar vurmadı ve şuan 170000 km de
berkebugra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 26 Ağustos 2009, 20:24   #59 (permalink)

tunercaner Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

motorun parçaları da sağlamdır.bizde var ve bu motoru hızlı giderken yan yatırmıştım motorda bir kaç çizik haricinde kırık falan yoktu. sesi de çok güzel. benim bir tanıdığım tarlaya gidip geliyodu ve saman balyası taşırken görenler var yani.
tunercaner isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Paylaş

Etiketler
bir, modenas, motordur, nasil

Seçenekler
Stil