Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları
Motomax

Kullanici Girisi

Hizli ara

Go Back   Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları > Motosiklet > MotorDelisi-GENEL

MotorDelisi-GENEL Motosiklet üzerine genel yazışmalar bu bölümde.

Alt 19 Temmuz 2010, 03:37   #1 (permalink)

topspeedxD Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Yeni Üye

Üzücü kanuni race 200s'le ilgili düşüncelerinizi alabilirmiyim :)

öncelikle merhaba forumunuzu çok zamandır takip ediyordum sonunda kayıt oldum
kanuni race 200s almayı düşünüyorum da sizce nasıl bi motor herkes kötü yorum yapıyor ancak ben motoru gerçekten beğendim ve bütçem bu motora el veriyor. hız tutkunu değilim ayrıca çok kalıplıyım cbf düşünüyordum ancak çok küçük kalıcağı için bu motoru seçtim fiyatıda uygun bu arada vitesli motora geçiş yapıcam 1 sene civarıdır scooter sürüyorum ancak artık ufak geliyor sanal alemde güvenebildiğim tek site siz olduğunuz için size danışmak istedim şimdiden teşekkürler

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Sponsored Links
Motomax
Alt 19 Temmuz 2010, 03:43   #2 (permalink)

batudream Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

batudream - MSN üzeri Mesaj gönder

Çok titrer az gider Kalıp olarak tatmin edici ama Millet hyosunglarla 150 160 zor yaparken bu motorla 150 gördüğünü idda edenler var fakat aldırış etme max 120 km hız yapar.İyi bakarsan üzmez ama sen onu üzersen oda seni üzer

Alt 19 Temmuz 2010, 03:56   #3 (permalink)

omero72 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

DonanımHaber'deki Kanuni 200 başlığı altındaki şu yorum dikkate değer:

abi almayın. en ufak kaza yapınca motordan ümidi kesin. hani belki diğerleri de dağılır diceksiniz ama honda dağılmaz. CBR kanuni racer'ı her türlü çatır çatır geçer. Bi kere motor 200 lük ama ağır. CBR ile nerdeyse aynı performansı verecek diye 75 cc fazla motor. Bazı arkadaşlar iri diye heveslenio ama yalan. İri falan tamam ama motoru sakatlık çıkarıyor. Honda motor konusunda (gerek otomobil, gerek motosikler) dünya markası. Yani kanunive CBR arasındaki fark bariz ortada. Hani başka motor derseniz bence de az daha para koyup sağlam bişe almak gerekir. Son olarak da en ünlü özelliği racer'ın arka tekeri heralde. YALAN. Normal havalarda zor yatıyor. Denge pek yok yani. Ama bu motora sahip arkadaşlara ya da almayı düşünenler ibretlik bi tavsiyem var. Yağmurlu havada arkadaşım sadece 2 kez kullandı. Birinde ben arkasından scooterla geliodum. 10 km hızda kıç attı ve devrildi (Arkadaş yeni kullanan bi adam değil aracı). 2. sinde de kask sayesinde kurtuldu. 21 kırık!!!!!!!!!!!!!

Alt 19 Temmuz 2010, 04:06   #4 (permalink)

arkadaşlar hız pek önemli değil 100 km hızda bana yeterli geliyor. cbr'ın bende aşığıyım ama param yok 1.85 boyum var 80 kiloyum 4 bin tl civarında bildiğiniz güzel kullanışlı sağlam motorlar varsa özel mesajla link atabilirseniz sevinirim ayrıca cbf benzeri motorlarada bindim daha önce gerçekten küçük kalıyor bana ayrıca motoru taksitle alıcam malum öğrenciyiz

Alıntı:
batudream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok titrer az gider Kalıp olarak tatmin edici ama Millet hyosunglarla 150 160 zor yaparken bu motorla 150 gördüğünü idda edenler var fakat aldırış etme max 120 km hız yapar.İyi bakarsan üzmez ama sen onu üzersen oda seni üzer

titreme olayı gerçekten çokmu rahatsız edicek kadarmı yani ayrıca yol tutuşu zayıfmış arka lastiği değiştirme imkanım varmı ? bu motorla ilgili bildiklerini tamamıyla anlatırsan sevinirim

Konu topspeedxD tarafından (19 Temmuz 2010 Saat 04:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood
topspeedxD isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 19 Temmuz 2010, 04:11   #5 (permalink)

omero72 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

ilk mesajımdaki yorumu tekrar okuyunca Kanuni'nin lastik seçiminde sakatlık olduğu kanaatine vardım. Acaba Kanuni hangi marka ve tip lastik kullanıyor? Hangi motoru seçersen seç, önce onlara dikkat et bence. Görüntüden önce güvenlik ve işlevsellik gelir motorda.

Alt 19 Temmuz 2010, 04:13   #6 (permalink)

tabikide katılıyorum önce güvenlik bi bilgim yok inan bildiklerinizi yazarsanız sevinirim

Alt 13 Ağustos 2010, 12:28   #7 (permalink)

tanercakır Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yarışlar taner

arkadaslar sadece buraya su yukarda kununi racer hakkında 120 yi gecmez diyen birader için kayıt oldum bende vae askadasım kanuni racer s 200 alalı 2 yıl oldu ufak tefek moıdifiye bakımları yaptım mesala ön farları falan degiştirdim motor aksamı hiç oynanmadi motor face var bakabilirsiniz 3. vites 110 la kaza yaptım motor un sadece sag granaj hasar gördü degiştirdim farkettıysen 3 vites 110 dedim çok rahat istedigin yerde 150 yapıverem motorla buyrun gelin

ya kim diyo size bunları yol tususu az falan diye ayrıca diger eger düşük vitesde gazı sonuna kadar vermedikçe kesinlikle ve kesinlikle 0 titreme var motorda 100 110 cok viraja girdim arkamdaki arkadasım indi motordan yayan geldi eve korkudan binmedi yol tutusu hızzı fiyatına göre özelliklede görünüşü süper 2 yıl içinde hiç motor dan masraf acmadı köpek gibi çekiyo ben 80 kiloyom 95 kilo abim 70 kilo bizim kiracı bindik motor a yokusda rampada 3 . vites 4. vites cekiyo arkadaslar böyle boş laflara kanmayın motor güzel köpek gibi çekiyo

Konu tanercakır tarafından (13 Ağustos 2010 Saat 12:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood
tanercakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 13 Ağustos 2010, 13:09   #8 (permalink)

SSerdark Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

SSerdark - MSN üzeri Mesaj gönder

Arkadaşım kullanmayanlar yorum yapmasınlar öncelikle. Arkadaşı tamamen yanlış bilgilendirenler var.
Ben 1 sene boyunca S kasasını kullandım ve yaklaşık 10 ay içerisinde (yaz-kış) tam 20.000 km yol yaptım.
Benimle beraber bir arkadaşım daha aldı ve hep onunla beraber gezdik ben sattığım halde o hala memnun ve hala daha bizimle beraber uzun yollara gözü kapalı katılıyor.

Yol tutuşu zayıf demişsiniz beni sorun bakalım motor üstünde görenlere viraja nasıl girermişim sokak aralarında dahii...
Titreşim demişsiniz sorun bakalım ben 1 senedir titreşim bu kadar fazlaymışda neden farkedememişim. Ve hala kullanan arkadaşım neden anlayamamış ??
Dayanıksız demişsiniz sorun bakalım arkadaşlarıma bir kez yolda kalmışmıyım onunla. Kaza yaptığımda benim bile sol el bileğim kırıldı motor aksamının herhangi bir yerine zarar gelmiş mi? Hatta 20bin km boyunca sübap ayarı dışında bir tane anahtar değmiş mi?

Hız 120 demişsiniz hyo en fazla 150 yapar demişsiniz. Şu an Ankara MD de 5 adet GT250R var. Her biri de max. 180 net görüyor.Racer S ise düz yolda rahat 130, eğimli yolda rahat 140 yapıyor orjinali ile. Dişlileri değiştirirseniz rahat 150 yapacağı anlamına gelir bu...
CBR 125 tokatlar demişsiniz. Kaç defa 400 mt. kaldırdık sorun bakalım 1 defa geçebilmiş mi? (daha 10.000 e gelmemiş bir cbr)
SSerdark isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 02 Eylül 2010, 00:59   #9 (permalink)

sutozo Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende memlunum valla devrinde kullandıgın surece titreşim olmuyo )

200 km yol yaptım daha sıfır motor 120 yaptım bı kere o da cok acelem vardır mecbur kaldım yoksa zorlamıcaktım motoru

ben hafif oldugum ıcın yol da bıraz savuruyo benı oda agırlık meselesı ben 53 kiloyum o yuzden böyle oluyo 60 65 kilo olsam savrulmam...

Alt 02 Eylül 2010, 02:55   #10 (permalink)

KadiRR Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: MotorDelisi

KadiRR - MSN üzeri Mesaj gönder

uzak duralım durmayanları uyaralım..

Alt 02 Eylül 2010, 14:31   #11 (permalink)

halilom Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

halilom - MSN üzeri Mesaj gönder

bilader adam basmıyorum diyo belliki temkinli bi sürücü. titreme olayı yüksek süratlerde olacağı kesin fiyatına göre hoş bi görüntüsü var bence alınır...

Alt 05 Eylül 2010, 01:00   #12 (permalink)

kenanaates Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
topspeedxD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikle merhaba forumunuzu çok zamandır takip ediyordum sonunda kayıt oldum
kanuni race 200s almayı düşünüyorum da sizce nasıl bi motor herkes kötü yorum yapıyor ancak ben motoru gerçekten beğendim ve bütçem bu motora el veriyor. hız tutkunu değilim ayrıca çok kalıplıyım cbf düşünüyordum ancak çok küçük kalıcağı için bu motoru seçtim fiyatıda uygun bu arada vitesli motora geçiş yapıcam 1 sene civarıdır scooter sürüyorum ancak artık ufak geliyor sanal alemde güvenebildiğim tek site siz olduğunuz için size danışmak istedim şimdiden teşekkürler
Kardeşim motor güzel motor söylenenenlere bakma kafana yattıysa git al motoru.Bende 2009 modeli vardı sattım ikinci el 2010 model aldım işimi görüyor.Ayrıca yağmurda çamurda her yerde sürdüm dikkat ettikten sonra hiç bir şey olmaz.
kenanaates isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 25 Mart 2011, 13:27   #13 (permalink)

HWOARANG Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben bu siteye özellikle bazı arkadaşların yazdığı rasgele konulardan dolayı üye oldum bazı arkadaşlar diyorki racer 200 120 yi geçmez motor kalkışta kıç atıyormuş bence onu kullanan arkadaşta sorun var bende kullanıyorum racer 200 ü hiç öyle bi sorun olmadı nedense arkadaşım sen demişsin cbf 125 her türlü alırmış gelsin alsında görelim ben otomotiv teknikeriyim motru iiyce rodajına oturttuktan sonra modifiyesine başladım şu an araç 150 km yi görüyor ve savrulmada yok parça uyum süresini km olarak aşınca performns modifiyesi ile 170 ile 180 km yi görmesi söz konusu ben hızdan yan a pek taraftar değilm ama çok boş yazanlar oluyor racer 200 bence çok sağlıklı savrulmadan hız yapabilen ve aynı zamanda gösterişli bi motor kasksız kullanmamanızı tavsiye ederim saygılarımla

Bu arada pardon cbr 125 diyecekti

Konu HWOARANG tarafından (25 Mart 2011 Saat 13:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood
HWOARANG isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 25 Mart 2011, 16:49   #14 (permalink)

pcdoctorx Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Üye

Ben de cbr 125 istiyordum fakan şehrimde bi recer200 buldum fiyatıda güzel peki yakıtı nasıl . . . 2007 13binde dişli değişmis 150 görüyor diyor satıcı 2000tl,, hız o kadara gerek yok ama hoş...birde 700 km uzaktaım memleketime yılda 1 defa güle oynaya gidip gelebilirim sıkıntı çıkartırmı? ...tşkkrler

Alt 25 Mart 2011, 17:16   #15 (permalink)

Felon Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

2011 cbr 125r 5.400 liraydı sanırım 2011 kasalar eskisi gibi bisiklet kasa değil bence tam sana göre motor
honda kalitesi ve tip olarak racer 200 ile karşılaştırılmaz bile

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Paylaş

Etiketler
200sle, alabilirmiyim, dusuncelerinizi, ilgili, kanuni, race

Seçenekler
Stil