Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları
Motomax

Kullanici Girisi

Hizli ara

Go Back   Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları > Motosiklet > Soru-Cevap

Soru-Cevap Profosyonel motosiklet eğitmenlerimiz tarafından sorularınıza cevap verilen bölüm. Teknik, mekanik hertürlü sorularınıza bu bölümde cevap bulabilceksiniz.

Alt 24 Şubat 2010, 23:34   #1 (permalink)

alibal1983 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Yeni Üye

Standart Kawasaki er 5

Bir kawasaki Er 5 almayı düşünüyorum. Ancak motorun sıfır fiyatları ile ikinci el fiyatlarını kıyaslayamadım. Sıfırı piyasada bulunuyormu. Ayrıca 500 cc lik bu motorun yakıtı nasıl. Motorda yakıt hesaplanır mı demeyin eğer 4 silindirli bir 600 lük kadar yakacaksa neden 600 lük almayayım diye de düşünmüyorum aslında tam karar vermedim. Ama şehiriçi kullanım ve rahatlık açısından Er 5 istiyorum. Ama R6 yı görüpte heyecanlanmayan varmıdır. Er 5 in sıfır fiyatlarını ve yakıt tüketimini bilenlerden yardım istiyorum

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Sponsored Links
Motomax
Alt 24 Şubat 2010, 23:52   #2 (permalink)

mydoom777 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Üye

mydoom777 - MSN üzeri Mesaj gönder

çok yaktığını söylüyorlar.yüksek hızda arka fren yetersiz kalıyormuş
ayrıca parçaları pahalı ve 1 ayda ancak geliyormuş. anlatılanlar böyle
mydoom777 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 24 Şubat 2010, 23:55   #3 (permalink)

DeLiJaPoN_RsM Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Moderatör

İlk önce aramıza hoşgeldin.
Tecrübe durumun nedir ? ER-5 i hafife alıp R6 diyebildiğine göre tecrübeli olduğunu varsayıyorum. Ama tecrübeli olduğunu varsaydığımda da bu soruların tecrübesiz kalıyor.

Eğer tecrüben yoksa en fazla 250cc'lik bir motosikletle başlamanızı öneririm.
Aksi takdirde ER-5 ile R6 arasında tabiki yakıt olarak da hız olarakda farklar var.
ER-5 ortalama olarak 5lt/100km yakıt tüketimi değerlerine sahiptir. Şehir içi kullanımı için uygun bir motosiklettir.
Zaten SS motosikletler şehiriçinden ziyade otoban kullanımına uygundur. Şehiriçinde bıraktığınız yerde aklınız kalır . Bütün çocuklar kurcalar, sürekli sorularla uğraşırsınız , çok yakar , hararet yapar , polis çevirir, çalınmaya en yatkın motosiklet tipidir, parçası pahalıdır. Bu yüzden şehir içi kullanımında er-5 , R6'dan veya diğer 600cc SS motosikletlerden çok daha üstündür.
İlk önce tecrübenize , sonra amacınıza , sonra maddi durumunuza ve en son da boyutlarınıza uygun bir motosiklet tercih edin.
Türklük , benim en derin güven kaynağım , en engin övünç kaynağım oldu. Kendimi hiçbirzaman Osmanlılığın telkin ettiği başka ulusları öven ve Türklüğü aşağı gören eksiklik duygusuna kaptırmadım. Ne mutlu Türk'üm diyene!
M.Kemal ATATÜRK
DeLiJaPoN_RsM isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 25 Şubat 2010, 21:32   #4 (permalink)
NiGHTROD

NiGHTROD Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Gast

Alıntı:
alibal1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir kawasaki Er 5 almayı düşünüyorum. Ancak motorun sıfır fiyatları ile ikinci el fiyatlarını kıyaslayamadım. Sıfırı piyasada bulunuyormu. Ayrıca 500 cc lik bu motorun yakıtı nasıl. Motorda yakıt hesaplanır mı demeyin eğer 4 silindirli bir 600 lük kadar yakacaksa neden 600 lük almayayım diye de düşünmüyorum aslında tam karar vermedim. Ama şehiriçi kullanım ve rahatlık açısından Er 5 istiyorum. Ama R6 yı görüpte heyecanlanmayan varmıdır. Er 5 in sıfır fiyatlarını ve yakıt tüketimini bilenlerden yardım istiyorum
Artık er-6 n çıkıyor. Ama er-5 inde çıktığı yıl sıfırı, bugünün parasına göre 12.000 lira olurdu en az.
500 cc bir kawa nerden baksan yapar bu parayı. Hoşgeldin.

Alıntı:
DeLiJ@PoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tecrübe durumun nedir ? ER-5 i hafife alıp R6 diyebildiğine göre tecrübeli olduğunu varsayıyorum. Ama tecrübeli olduğunu varsaydığımda da bu soruların tecrübesiz kalıyor.
Aksi takdirde ER-5 ile R6 arasında tabiki yakıt olarak da hız olarakda farklar var.
ER-5 ortalama olarak 5lt/100km yakıt tüketimi değerlerine sahiptir. Şehir içi kullanımı için uygun bir motosiklettir.
Zaten SS motosikletler şehiriçinden ziyade otoban kullanımına uygundur. Şehiriçinde bıraktığınız yerde aklınız kalır . Bütün çocuklar kurcalar, sürekli sorularla uğraşırsınız , çok yakar , hararet yapar , polis çevirir, çalınmaya en yatkın motosiklet tipidir, parçası pahalıdır. Bu yüzden şehir içi kullanımında er-5 , R6'dan veya diğer 600cc SS motosikletlerden çok daha üstündür.
İlk önce tecrübenize , sonra amacınıza , sonra maddi durumunuza ve en son da boyutlarınıza uygun bir motosiklet tercih edin.
Hatta nokta.

Alt 25 Şubat 2010, 21:45   #5 (permalink)

HopeStyle Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

HopeStyle - MSN üzeri Mesaj gönder

Öncelikle Hoşgeldiniz, Gerekli Tüm Bilgileri Arkadaşlar Yazmış.

2.El Fiyatları

2000 Modeller 4000TL
2004-2005 Modeller İSe 4500TL Civarlarından Başladığını Ekler Sizi Düşüncelerinizle Baş Başa Bırakırım.

Babalar gününüz kutlu olsun. ( Durex )
HopeStyle isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 25 Şubat 2010, 21:48   #6 (permalink)

morcu350 Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

morcu350 - MSN üzeri Mesaj gönder

ben kawasaki er5 kullandım yakıtına deyiniyim 5 tl ye 40 km gidersin yani en azından benim er5 öleydi 2004 ten aşahıda alma sıfırı yok parçaları 10 ila 15 gün içinde geliyo ben lastik istemiştim 15 günde geldi birde koldan debrajlı motor kullanmadısan böle bir motorla başlama sonuçları iyi bitmiyo yinede dikkat et alırsanda şimdiden hayırlı olsun

Alt 25 Şubat 2010, 21:49   #7 (permalink)
serkan thundercat

serkan thundercat Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
DeLiJ@PoN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
nokta...

Alt 27 Şubat 2010, 07:44   #8 (permalink)

250 cc kullandım. Çok kısa bir tecrübe de abime ait olan GSXR 600 ve GSXR 750 ile yaşadım. O zaman 19 20 yaşında idim. Her ikisini de alıp kısa süre içinde sattığı için çok fazla kullanma imkanı bulamadım. Onlardan sonra zaten çok uzun bir süre işimden dolayı motosiklet kullanamadım ve ilgilenemedim. ( 6 yıl kadar ) şimdi yeniden başlamak için şartlar uygun. GSX R 600 şehiriçinde gerçekten yoruyor insanı. R6 nın ona göre biraz daha kullanımının rahat olduğunu sanıyorum. Lastik mesafesinin daha kısa olduğu bilgisinden bu tahmini yapıyorum. İkinci el motosiklet satışı yapılan sitelerde ER 5 i pek bi övmüşlerdi o yüzden tercihlerimin arasına koydum. Burada yazılanlardan sonra öyle düşünmüyorum. Aslında GSX R 600 ile ilk tanıştığımdan beri en büyük hayalim bir R6. Mayıs a kadar vaktim var tam kararımı o zaman vereceğim o zamana kadar bilgi toplamaya devam edeceğim. Ama temiz ikinci el bulmanın da zor olduğunu hepiniz biliyorsunuz ikinci el bir R6 dan ise sıfır ER 5 düşündüm. maddi imkanlar bu kadar çünkü sıfır R6 alamam. Sanırım Er 5 ikinci el sitelerinde anlatılan kadar iyi bir motor değil.

Alt 27 Şubat 2010, 08:03   #9 (permalink)
serkan thundercat

serkan thundercat Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
alibal1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
250 cc kullandım. Çok kısa bir tecrübe de abime ait olan GSXR 600 ve GSXR 750 ile yaşadım. O zaman 19 20 yaşında idim. Her ikisini de alıp kısa süre içinde sattığı için çok fazla kullanma imkanı bulamadım. Onlardan sonra zaten çok uzun bir süre işimden dolayı motosiklet kullanamadım ve ilgilenemedim. ( 6 yıl kadar ) şimdi yeniden başlamak için şartlar uygun. GSX R 600 şehiriçinde gerçekten yoruyor insanı. R6 nın ona göre biraz daha kullanımının rahat olduğunu sanıyorum. Lastik mesafesinin daha kısa olduğu bilgisinden bu tahmini yapıyorum. İkinci el motosiklet satışı yapılan sitelerde ER 5 i pek bi övmüşlerdi o yüzden tercihlerimin arasına koydum. Burada yazılanlardan sonra öyle düşünmüyorum. Aslında GSX R 600 ile ilk tanıştığımdan beri en büyük hayalim bir R6. Mayıs a kadar vaktim var tam kararımı o zaman vereceğim o zamana kadar bilgi toplamaya devam edeceğim. Ama temiz ikinci el bulmanın da zor olduğunu hepiniz biliyorsunuz ikinci el bir R6 dan ise sıfır ER 5 düşündüm. maddi imkanlar bu kadar çünkü sıfır R6 alamam. Sanırım Er 5 ikinci el sitelerinde anlatılan kadar iyi bir motor değil.
250 cc yi ne kadar zaman kullandın arkadaşım? biraz bilgi verebilir misin?

Alt 27 Şubat 2010, 11:43   #10 (permalink)

t_erel Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Tecrübeli Üye

Alıntı:
mydoom777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çok yaktığını söylüyorlar.yüksek hızda arka fren yetersiz kalıyormuş
ayrıca parçaları pahalı ve 1 ayda ancak geliyormuş. anlatılanlar böyle
hangi yüksek hız ve hangi arka fren merak ettim???
yüksek hızda arka frende ne işin var?

ali arkadaşım eğer düşünüyorsan gerçekten çok çok temiz bir er5 var bildiğim,belkide piyasada bulabilceklerinin en temizidir.yakın bir arkadaşıma 2009F650GS aldık ve ER5 ikinci motor oldu.Düşünürsen PM atabilirsin...
t_erel isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 27 Şubat 2010, 12:03   #11 (permalink)

masaya Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
t_erel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hangi yüksek hız ve hangi arka fren merak ettim???
yüksek hızda arka frende ne işin var?
+1 katiliyorum arka fren kampana ya hemen oradan iliskiyi kurmus arkadas tebrik etmek lazim
benzin degeri icin ise 100 km 4 lt dogru degerdir

Alt 27 Şubat 2010, 14:05   #12 (permalink)

düşünüyorum evet. aslında tam karar vermedim. ama görüşelim motor hakkında bilgi verirmisin ayrıca motor nerede

Alt 27 Şubat 2010, 14:08   #13 (permalink)

RoadDemon Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence r6 yada binebilirseniz ayrıca er-5 0 yok en son 2006 da üretildi diye biliyorum sorunsuz güzel ve torklu bir motosiklet ancak muadillerine göre biraz fazla yakar görüntü olarak soğuk baktığım bir motosiklet(zevkler tartışılmaz gerçi) dengesi kolay kullanımı rahat bir motosiklet ancak bir de cbf 500 e bakmanızı öneririm ayrıca r6 ile ilgili rahatlık olarak hiç umutlanmayın

Alt 27 Şubat 2010, 14:08   #14 (permalink)

arkadaşlar Er 5 kullanan yok mu onların yorumlarını da bekliyorum

Alt 27 Şubat 2010, 16:26   #15 (permalink)

masaya Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

alibal1983 arkadasim bende var er-5 su topigi de gordukten sonra forumlardaki bilgiszlik oranina saskinligimdan yorum yapamadim guzel makine 250 cc den sonra iyi bi ivme kazandirir sana asagiya begendigim bi yorumu ekliycem sanirim fikir vericektir 2. el piyasasi icinde bi arkadas 4-4,5 demis su an temiz alicaksan eger 5,5 civari

"şimdi herkes birşey yazmış.ben Kawasaki Er-5 aldım,kullandım.oturduğunuz koltuktan elciğe kadar herşeyi japon malı.made in japan.marka, kalitesi için daha fazla kar elde etme amacını piysa koşullarını bir köşye itip ille de japonyadan başka yerde üretmeyen tek marka,iyi araştırın iyi! bence bu bir ayrıcalık.

cbf 500 e italyan diyen bir arkadaşı başka biri ferrari de japon diyerek yermiş bilgisizce. üretildiği yer italya.hatta vietnam veya malezya bile olabilir. hondalar çeşitli yerlerde üretiliebiliyor?

gelelim güç döngülerine. Kawasaki Er-5 50 küsür beygir, honda 57.peki ya ağırlıkları? kawasaki de kilo başına 3,5 beygir varken honda da bu 3,22 beygir düşüyor! bu güç işini ağırlıkla da oranlamak,düşünmek gerekli. öyle patavatsızca atıp tutmayla olmuyor sanırım.

honda görsellikte iyi ve biraz daha iri görünşü ile artı toplayabilir.lakin ikide bir yeni yeni teknoloji diye sayıklarken görsellik dışında yeni hiçbirşey yok! mesela enjeksiyon!

arkadaşar Kawasaki Er-5teki makina 10 yıldır 3 ayrı modelde (er-5,en 500,klr 500) kullanıldı ve gerçekten eşsizdir."ağır" motorcular Kawasaki sağlamlığını bilir.yüksek gerilimli tüp şase motoru adeta sarıyor.cbf 500 de nerde o şasi? Allah korusun yana yatsa bi sürüklenip bi bankete bi yere vursa kaza yapan massey ferguson traktör gibi ikiye ayrılmazsa o hondanın makinası ben bişey bilmem.

Kawasaki nin bu modelde tek dez avantajı bence yakıtı. sınıfındaki makinalara oranla çok yakar.yoksa yokuş yukarı 200 gördüm ben Kawasaki Er-5 ile.gidiyor da yakıyor,dururken değil.bunu da iyi düşünün.
"

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Paylaş

Etiketler
er, kawasaki

Seçenekler
Stil