Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları
Motomax

Kullanici Girisi

Hizli ara

Go Back   Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları > Konu Dışı - VIP Koğuşu > VIP Koğuşu

VIP Koğuşu Bu bölüme Motosiklet Dışındaki konularda yazabilirsiniz..

Alt 12 Ağustos 2011, 15:05   #1 (permalink)

streetfire Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Yeni Üye

Komik ATV ve UTV

Arkadaşlar reklam olacak biliyorum ama ATV ve UTV olarak Türkiye'de çok bilgimiz eksik. Ben ki ATV ve UTV sitesi kurdum ve çok eksiğim olduğunu kabul ediyorum. Neden Bu kadar bu konuda eksiğimiz var aslında onu da biliyorum.

Çok dertli olduğum için konuyu bu şekilde yazmayı uygun gördüm.

Amerika'da sadece eğlence amaçlı yapılan bu makinelerle inanılmaz eğleniyorlar. Videolara yarışmalara ve adamların yarış takımları sitelerine girip sitemde örnekler veriyorum ama bu adamlar muhteşem.

Bizde bu sporun bu kadar gelişmesine olanak vermesem de elimden geleni yapacağım. 14 Senelik otomobil sporları yarışçısıyım (En son İstanbul Mahalli'de Grup ikincisiyim) ama UTV'ler aklıma girdi gireli onlarla yatıp kalkıyorum.

Eğer az çok yarışlardan anlayan biriğsem ve adrenalini 14 sene yaşamış biri olarak UTV ve ATV'lerin verdiği adrenaline hayranım ve tartışırım her türlü heyecanlı olmuyor diyenlerle

Neyse eğer isteyen olıursa adresimi veririm ATV ve UTV severler varsa. Çünkü sitede reklam yapmak istemem. gerçekten buna gönül veren sağlam adamlarla takılmayı ve bu konuda dostluk kurmayı çok isterim.

Çünkü gerçekten gönül verilesi ve vakit harcıyası şerefsiz makineler bunlar...

Saygılarımla dostlar....

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Sponsored Links
Motomax
Alt 12 Ağustos 2011, 17:15   #2 (permalink)
Deli Cerkes

Deli Cerkes Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Gast

Son bir yıldır çift kişilik spor koltuk seçeneği , emniyet kemeri , ve takla atma durumunda ciddi avantaj olan roll gace 'i olduğundan dolayı ciddi ciddi bir Utv almanın peşindeyim. Ancak bu aralar hayatımın en züğürt dönemlerini yaşıyorum. maddi olarak kendimi toplamaya başladığımda yapacağım ilk iş, Bir Utv almak ve dağ, taş , bötü , böcük demeden dolaşmak.

Ayrıca Normal bir Atv'de kullanılabilir cinsten Utv ayarında ayarında koruma sağlayabilecek , Alan herkezin kolaylıkla montajını yapabileceği bir roll gace tasarımı peşindeyim.Bir teknikisyen ve bir makina mühendisi arkadaşla bu fikri imalatat maliyetlerinden , mühendis raporları , ruhsat ve uyumluluk izinlerine kadar iyice bir işlemem lazım.Eğer uygun fiyattan bir ürün imal edebilirsek, seneye mart ayı gibi , ufak ufak piyasayı yoklamaya başlarım.

Aşağı yukarı bunun gibi bir ürün ortaya çıkacak.

Yukleresim.com

Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 13 Ağustos 2011, 07:33   #3 (permalink)

Sizi tebrik ederim. Eğer bu tip bir makina olacaksa Türkiye ilk UTV üretimini başlar. Ben olabildiğince destek olmaya çalışırım. Eğer yapabileceğim birşey olursa.

Türkiye'nin bu tür etkinlik yada ne bileyim çalışmalara hiç bir grupsal çalışmalarda bulunmaması beni çıldırtıyor. Yıllarca Ralli'ye alışamayan toplum nihayetinde yavaş yavaş bilgileniyor. Rallici misin? diye dormaları beni bir garip yapıyor. 6 yıl Formula 3'te yarıştım. Arkadaşlarım arkadaşlarına tanıtırten Yalın'da eski Rallicilerden dediklerinde garip oluyorum

Demek istediğim zor bilgileniyoruz ve bu tür aktiviteleri de hiç takmıyoruz. Keşke herkes sizi tanısa, bir röportajla çalışmanızı anlatsanız ve siz de video sitelerinde bunu bol bol paylaşıp kendinizi duyursanız.

Sponsor faktörü de var. Ne bileyim fazla konuştum ben de. Size başarılar.

Belki biz de kendi UTV gezilerimizi belki sizin sayenizde rahatca yaparız. Çin modelleri bile 150 cc'den başlayanlar 7300TL civarında. Arctic Cat ve Polaris'lere ise bir araba fiyatı vermek gerekiyor. Tabii kimsenin Arctic Cat'in eline su dökebileceğini de sanmıyorum diyerek o kadar fanatikliğimi de gösteriyorum

Konu streetfire tarafından (13 Ağustos 2011 Saat 07:40 ) değiştirilmiştir.
streetfire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Share on Facebook

Alt 13 Ağustos 2011, 11:32   #4 (permalink)
Deli Cerkes

Deli Cerkes Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Gast

Amaç Utv üretmek değil sevgili Steetfire, Normal bir atv ye montaj edilebilir , takla anında Utv deki kadar koruma sağlayacak bir takla kafesi yapabilmek. Malumunuz atv ler ağırlık merkezlerinden dolayı virajlarda bile devrilmeye meyilli araçlar, kaldı ki bir off road arazide devrilmekten dolayı yaralanma durumlarında, bırakın hastaneyi , medeniyete ulaşmak bile ne kadar zor bir durum..

Eğer tamamen demonte vaziyette, alıcısının kendi montajınıı kaynak mamkinası kullanmadan yapabileceği kadar basit bir tasarımla, sağladığı faydaya göre göze batmayacak makul bir fiyatla üretip pazarlayabilmek. (ama gerçekci olmak gerekirse 150-250 lira gibi bir satış rakamı olabilirse ne ala , üstüne çıkacak bir rakamda satabilmek zor gibime geliyor.) Ayrıca yine borularla tasarlanmış atv için , Utv lerdeli gibi extra bagaj da yapılabilinir. Bu da ayrı bir projemdir.

Yani sonuçta ortaya çıkacak araç Utv değil , takla kafesi olan bir atv olacak.Atv alıp asfalttan çıkmayanların pek ilgisini çekebileceğinide zannetmiyorum. Anca aşadaki gibi geziler yapmayı sevenlere ve 2-3 dakikalık bir eğitimle hayatında ilk defa Atv ye bineceklere Atv safarisi yaptıranlara hitap edecektir.

Konu Deli Cerkes tarafından (13 Ağustos 2011 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.

Alt 11 Temmuz 2012, 17:25   #5 (permalink)

Evet arkadaşlar sitemizi iyice geliştirdim. Artık ATV ve UTV sever arkadaşlar arıyorum. Sitemize de bekliyorum.
Uğrarsanız sevinirim. Toplanmak ve gezmek için buradan da yazışabiliriz.

Alt 11 Temmuz 2012, 19:44   #6 (permalink)

TALHA ATEŞ Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status: Süper Üye

Hayırlı olsun, benim atv motorum yok ama çevremde epeyce insanlar kullanıyorlar.

MOTOSİKLETİNİZ NEREDE? ANLIK OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Paylaş

Etiketler
atv, atv sitesi, kulübü, utv, ve

Seçenekler
Stil