MXGP Türkiye
Harley-Davidson Ducati'yi Satın mı Alıyor? - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Harley-Davidson Ducati’yi Satın mı Alıyor?

MOTO HABER

Harley-Davidson Ducati’yi Satın mı Alıyor?

Harley-Davidson, Volkswagen Ducati’yi Satın Almak İstiyor

Volkswagen/Audi grubunun emisyon skandalındaki zararını kapatmak için Ducati’yi satışa çıkardığı biliniyordu. Almak isteyenler arasında Çinli ve Hindistanlı firmalar, Bajaj, Hero MotoCorp ve hatta Royal Enfield bile vardı. Aynı zamanda Ducati’nin eski sahiplerini de içeren özel sermaye fonları da bulunuyordu.

HARLEY DAVİDSON, DUCATİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Şimdi ise Harley-Davidson’un Ducati’yi satın alması konusunda birçok söylenti ortaya çıktı. Motosiklet tutkunlarının merakla beklediği sürecin sonunda gülen tarafın kim olacağı gizemini korurken Volkswagen, Ducati’nin satışının, doğru alıcıyı bulmak istediği ve satış süreci zaman alabileceği için Kasım ortasında Milan’daki EICMA motosiklet fuarı öncesinde sonuçlanmayabileceğini söyledi.

VOLKSWAGEN 1,5 MİLYAR EURO TALEP EDİYOR

Emisyon skandalı yüzünden mali sıkıntılar yaşayan grubun geçtiğimiz dönemde aldığı tedbir ve attığı adımların ardından gündeme gelen haberlerde Volkswagen cephesinin Ducati’yi elden çıkarmak için talep ettiği rakamın 1,5 milyar euro civarında olduğu masada görünen muhtemel ilk müşterilerinse Çin merkezli markalarla birlikte Hindistan merkezli Hero ve Aston Martin’i 2007 yılında finanse eden Kuveyt ve Amerikan ortaklı konsorsiyum olduğu ortaya çıkmıştı. Aradan geçen iki aylık sürecin ardından gündeme gelen yeni iddia ise ortalığı çok daha fazla hareketlendirecek gibi gözüküyor.

Reuters’de yer alan habere göre bu ortaya çıkan bilgilerin izinden giden Harley-Davidson sürece ortak olarak Ducati’yi kendi bünyesine katmak için harekete geçmeye hazırlanıyor. 1,67 milyar dolarlık bir teklifle Volkswagen grubunun kapısını çalmaya hazırlandığı ifade edilen Harley bu satın almayla birlikte pazar payını önemli oranda artırma peşinde.

İddialara göre Harley-Davidson ile birlikte masaya oturmaya hazırlanan bir diğer yeni markaysa Hindistan merkezli Bajaj. Motosiklet tutkunlarının merakla beklediği sürecin sonunda gülen tarafın kim olacağı gizemini korurken bir kesim şimdiden bu satın almanın Harley-Davidson tarafından yapılarak ortaya çok daha güzel makinelerin çıkmasını dilemeye başladı bile.

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top