MXGP Türkiye
Herşeyi unutun! Dubai polisinin son gözdesi uçan motosiklet - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Herşeyi unutun! Dubai polisinin son gözdesi uçan motosiklet

MOTO HABER

Herşeyi unutun! Dubai polisinin son gözdesi uçan motosiklet

Herşeyi unutun! Dubai polisinin son gözdesi uçan motosiklet

Bugatti, Lamborghini ve Ferrari marka otomobilleriyle tüm dünyaya nam salan Dubai Polis Departmanı yeni gözdesi uçan motosiklet Hoverbike ile bu trendini sürdürecek gibi gözüküyor.

 

 

Ferrari, Lamborghini, Aston Martin ve Bugatti. Tüm bu markaları tek bir cümlede gördüğümüz zaman aklımıza bir yarış organizasyonu, özel bir etkinlik veya bir sergi gelebilir. Lakin rotamızı Arap Emirlikleri‘ne çevirdiğimizde bu isimler daha çok polis departmanıyla aynı cümle içerisinde geçiyor. Bu zamana kadar filosuna kattığı hiper otomobillerle gündeme gelen Dubai Polis Departmanı, teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanarak yeni bir üyeyi kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Hoversurf ekibi tarafından geliştirilen araç drone, motosiklet ve helikopter fikrinin bir araya gelmesinden oluşuyor.

Yer uçakları olarak nitelendirilen Bugatti Veyron ve Lamborghini Aventador gibi parçaların ardından işi gerçek anlamda uçabilen canavarlara taşıyan Dubai Polisi, düzenlenen özel bir etkinlikle birlikte uçan motosikletin tanıtımın gerçekleştirdi. Hoversurf ekibi tarafından geliştirilen araç drone, motosiklet ve helikopter fikrinin bir araya gelmesinden oluşuyor.

Teknik bilgilere baktığımızda beş metreye kadar yükseklikte uçabilen araç saatte 70 km/s gibi ciddi hızlara ulaşabiliyor. 300 kilograma kadar taşıma kapasitesi sunabildiği belirtilen elektrikli araç tek şarjla 20-25 dakika aralığında kullanım vadediyor. Aynı zamanda uzaktan kumandayla sürücüsüz olarak da kullanılabildiği belirtilen aracın bu moddaki kullanım menziliyse 6 kilometre. Organizasyon kapsamında sergilenecek olan uçan motosikletin göreve başlayacağı günse henüz netlik kazanmış değil.

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top