MXGP Türkiye
Honda, otomobil ve motosikleti aynı gövdede buluşturdu - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Honda, otomobil ve motosikleti aynı gövdede buluşturdu

MOTO HABER

Honda, otomobil ve motosikleti aynı gövdede buluşturdu

honda-oto-motoBaşlamasına iki hafta kalan 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı öncesi, Honda fuarda görücüye çıkaracağı yeni projesini açıkladı.

“2&4” isimli proje, adından da anlaşılacağı gibi iki ve dört tekerleği aynı gövdede topluyor. Çılgın projenin en heyecan verici yanı ise bunun piste özel değil yollarda yasal olarak kullanılabilecek bir araç olması.

Honda tarafından yayınlanan basın bildirisinde ortaya çıkan aracın, Japon üreticinin MotoGP canavarında kullandığı V4 motordan güç alacağı söyleniyor. Honda’nın hem otomobil hem de motosiklet tasarımcılarının ortak çalışması olan 2&4 için yayınlanan görsel ise F1 benzeri bir araca işaret ediyor. Yarım görselden detaylı bir şeyler çıkarmak çok zor ancak sokaklarda dolaşan bir F1 düşüncesi bile oldukça heyacan verici.

Honda tarafından “otomobilin manevra kabiliyetini ve motosikletin özgürlük hissini yansıttığı” söylenen gizemli aracı 15 Eylül’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak.

Kaynak: Sabah

Honda 2&4 Nedir?
Project 2&4 olarak karşımıza çıkan ve Frankfurt’ta tanıtılacağı iddia edilen modelle ilgili Honda tarafından gizemli bir görsel de yayınlandı. Ortaya çıkan görsel modelin bir kısmını göstermekte olup hakkında yorum yapmanın ise oldukça zor olduğu görülmektedir.

Honda 2&4 Motoru
Yakın bir zamanda karşımıza çıkan olan modele Honda’nın MotoGP’de kullandığı V4 motorunun güç vereceği düşünülüyor. Otomobil uzmanları ve tutkunlarının düşüncelerine göre ise ortaya çıkacak olan yeni aracın F1 görüntüsünde olacağı ve pistlere özel değil günlük hayatta da kullanılabilecek bir araç olduğu ifade ediliyor.

Honda 2&4 Ne Zaman Çıkacak
Honda’nın gizemli projesi 2&4, 15 Eylül 2015 günü Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkacak.

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top