MXGP Türkiye
HP4 RACE İLE LİMİTLERİ ZORLAYIN. - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

HP4 RACE İLE LİMİTLERİ ZORLAYIN.

MOTO HABER

HP4 RACE İLE LİMİTLERİ ZORLAYIN.

HP4 RACE İLE LİMİTLERİ ZORLAYIN.

HP4 RACE, tam anlamı ile saf heyecanı simgeler. Limitleri zorlamak üzere tasarlanmış, yenilikçi bu modeli daha yakından tanımak ister misiniz? 

Peter Hickman, son derece hızlı ve nefes kesici yarış pistinde HP4 RACE ile sınırları zorlayacak bir test sürüşü gerçekleştirmek ve kötü şöhretli rakipleri yenmek yani Isle of Man TT’yi kazanmak istiyor.

 

HP4 RACE ile Isle of Man’de nefes kesen bir test sürüşü. Peter Hickman, Türk teknisyen Süleyman Aktepe’nin yardımları ile HP4 RACE’i dünyanın en hızlı pistinde sürüyor ve geleneksel yarış pistinde yenilikçi bir motosikletle geleceğe ışık tutuyor. Limitleri zorlayan bir test sürüşü.

001 numaralı HP4 RACE‘in yapımı BMW Motorrad Berlin‘de tamamlandığında endüstriyel teknisyen Süleyman Aktepe karbon yarışçıyı bu görev için hazırlamıştı. Servis işlemleri tamamlandı, teknoloji kontrol edildi, motosiklet onaylandı. Şimdi makine, Isle of Man ‘de başlangıç çizgisinde yarışa hazır görünüyor. Adadaki beşinci sezonun en yoğun dönemi yaşanıyor. İrlanda denizindeki sessiz ada her yıl bu zamanlarda olduğu gibi dünyanın merkezi haline geliyor.

 

Peter Hickman

Tourist Trophy. Bu kupanın amacı kendi sınırlarınızı test etmeniz, arada bir bu sınırları zorlamanız ve ideal olarak genişletmenizdir. Peter Hickman’ın amacı da zaten bu sınırları genişletmek. Peter Hickman, son derece hızlı ve nefes kesici yarış pistinde HP4 RACE ile sınırları zorlayacak bir test sürüşü gerçekleştirmek ve kötü şöhretli rakipleri yenmek yani Isle of Man TT‘yi kazanmak istiyor.

Benzersiz bir pist.
61 kilometrelik pist muhteşem bir manzaraya sahip. Tarihi ağaç toplulukları, otlayan koyun sürüleri ve köy manzaralı yollar. Arkasında en az sürücüler kadar adrenalin dolu seyircilerin yer aldığı taş duvarlar ve bahçe çitleri geçiliyor. Dünyanın hiçbir yarış pistinde bu kadar çok viraj, atlama tepesi ve yüksek hızlı düzlük yok. Douglas‘taki başlangıç noktasında bayrak kaldırılıyor ve Peter Hickman en ince ayrıntısına kadar bildiği Snaefell Dağı Pisti‘nde yarışa başlıyor. Her bir zirve, çukur ve köprü, her bir kaldırım taşı ve rögar kapağı geçiliyor. Sulby Düzlüğü‘nde İngiliz yarışçı tekrar gaza basıyor ve 215 BG, makineyi maksimum hıza çıkarıyor.

Dağ Pistinde.
Peter Hickman, pistte HP4 RACE ile iki tur tamamlıyor. Ortalama hız: Saatte 120 mil (193 km/sa) (beşinci ve altıncı viteste ön tekerlekleri kaldırma dahil) Peter, Douglas’a ulaştığında şunları söylüyor: “Bu kesinlikle eşsiz ve özeldi.” Gözleri sevinçle parlayan Peter, motosikletin kolay kullanımını anlatıyor. HP4 RACE‘e ilk defa bindim ve gerçekten muhteşemdi. Karbonun makineyi sertleştirdiğini düşünüyorsunuz ancak aslında öyle olmuyor. HP4 RACE‘in geri bildirimi kendi süper motosikletimden daha iyiydi.

Geliştiriciler HP4 RACE’in boş ağırlığını 146 kiloya düşürmeyi başardı.

Proje müdürü Christian Gonschor bu özel makinenin olağanüstü bir karaktere sahip olduğunu söylerken Peter Hickman onaylıyor. Christian Gonschor, HP4 RACE‘i 2015 yılının başında küçük bir ekiple pazara sundu. BMW süper motosiklet dünya şampiyonasında eski yürüyen aksam ekip lideri ve tutkulu bir motosikletçi olarak Christian Gonschor, hemen karbon konusu ile ayrılmaz bir şekilde ilişkili bir vizyon benimsedi. Karbon jantlar, karbon arka ve en önemlisi de bir kilometre taşı olan tamamen karbondan yapılmış şasinin küçük ölçekli üretimi.

Yarışçılar tarafından geliştirildi.
Geliştiriciler, titanyum vidalar gibi yüksek kaliteli malzemeler, en önemlisi de karbon bileşenler kullanarak HP4 RACE‘in boş ağırlığını 146 kiloya düşürmeyi başardı. Motosiklet tutarlı hafif bir yapıya sahip. Bu sayede motosiklet, Superbike Dünya Şampiyonası‘nda yarışan fabrika yapımı en son yarış motosikletlerinden daha hafif ve MotoGP’de yarışan fabrika yapımı motosikletlerden ise çok az daha ağır hale getirildi.

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top