MXGP Türkiye
Husqvarna satış rekoru kırdı - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Husqvarna satış rekoru kırdı

MOTO HABER

Husqvarna satış rekoru kırdı

Husqvarna

Dünyanın en eski motosiklet üreticilerinden Husqvarna,  KTM CEO’su Stefan Pierer tarafından satın alınmasından sadece bir yıl sonra 16.337 motosiklet satarak tüm zamanların satış rekorunu kırdığını açıkladı. 111 yıllık tarihi olan İsveç’li şirket Husqvarna, bu satış rakamlarından sonra gözünü on-road segmentine dikerek üretime geçebileceğinin sinyallerini vermeye başladı.

Husqvarna, bir İsveç markası olarak doğdu ve 1903 yılından günümüze kadar motosiklet üretimini aralıksız sürdürdü. İlk defa 1920 yılında kendi motorunu üreten Husqvarna, 1960 ve 1970 yılları arasında yapılan yarış ve şampiyonalarda birçok başarıya imza attı. Kazandığı başarılar ile birlikte gücünü ispatlayan İsveç motosiklet markası, 1987 yılında Husqvarna İtalyan Caviga grubuna satıldı. Fabrika, İtalya’nın kuzeyinde yer alan Varese kentine taşındı ve Agusta Motor S.A.P. firmasının bir parçasına haline geldi. Son olarak 2007 yılında, Husqvarna markası, dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok modern üretim tesisine sahip BMW Group tarafından satın alınmıştı.

Marka son olarak 2013 yılı Ocak ayında Pierer Industries AG tarafından BMW’den satın alınarak  dev bir adım attı ve bugün marka adına tüm zamanların en çok satış rekorunu kırdı..

Yorumlar

Continue Reading
Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top