MXGP Türkiye
İstanbul Park pisti motosiklet yarışlarına tek şartla açılacak - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

İstanbul Park pisti motosiklet yarışlarına tek şartla açılacak

MOTO HABER

İstanbul Park pisti motosiklet yarışlarına tek şartla açılacak

istanbul-park-pistiTürkiye Motosiklet Federasyonu ve yarışçılar arasında başlayan İstanbul Park kavgasına pistin tüm haklarını elinde bulunduran Intercity’de dahil oldu.

Intercity yaptığı yazılı açıklamada TMF yönetimi ve başkan B.Yunus Uçar ile ilgili şok edici bir yorum getirdi. İşte yapılan o yazılı açıklama;

Son zamanlarda sosyal medyadan takip ettiğimiz Intercity İstanbul Park’ın motosiklet yarışlarına ücreti sebebiyle kapalı olması konusu ve akabinde TMF tarafından yapılan açıklamalar tamamen gerçeğe aykırıdır.

Tesisimiz, TMF’nin iddia ettiği gibi oto pazarı olarak kullanılmamaktadır. Tesisimizin sadece yaklaşık %2’lik bir kısmında Türkiye’nin en büyük ve modern oto pazarı kurulmuştur. Intercity İstanbul Park’ta; birçok ulusal ve uluslararası motor sporları organizasyonları, sporcu yetiştireceğimiz yeni projeler, otomobil ve motosiklet sürücülerin güvenli bir şekilde sürüş yapabilecekleri pist günleri etkinlikleri de halen faaliyet göstermektedir.

Biz, tesisimiz Intercity İstanbul Park’ın Türkiye Motosiklet Şampiyonası 2016 sezonu için ücretsiz olarak kullandırılması hususunu ilgili kişiler ile yapılan görüşmelerde belirtmiştik. Buna rağmen TMF yönetimi son birkaç haftadır gerçeklerden uzak ve sorumsuz açıklamalar yapmakta ve bizi karalamaya çalışmaktadır. Yapılan bu gerçeğe aykırı beyanlar ile mevcut TMF yönetiminin motosiklet sporunun gelişmesi yönünde bir engel olduğu görüşümüz pekişmiştir.

Bu vesile ile tüm kamuoyunun huzurunda tekraren bildirir ve teyit ederiz ki, birlikte çalışma imkânımız bulunmayan mevcut TMF başkanı ve yönetimi değiştiğinde Türkiye Motosiklet Şampiyonası 2016 sezonu yarışları, kira bedeli alınmaksızın ücretsiz olarak Intercity İstanbul Park pistinde gerçekleştirilecektir.

Kamuoyunun dikkatine saygıyla sunarız.

Intercity İstanbul Park

 

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top