Connect with us

Motor Delisi

“Kadınlara Özgürlük Yakışır” sloganıyla Afrika kıtasını dolaşacak

MOTO HABER

“Kadınlara Özgürlük Yakışır” sloganıyla Afrika kıtasını dolaşacak

asilİstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi akademisyenlerinden Asil Özbay, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu göstermek amacıyla 40 gün boyunca motosikleti ile Afrika kıtasını dolaşmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de tek başına motosikletle en uzun yol yapan ilk kadın unvanı ile bilinen Asil Özbay, Gedik Üniversitesi’nin desteğiyle motosiklet üzerinde gerçekleştireceği 20.000 kilometrelik tura İstanbul’dan başlayıp Avrupa üzerinden Afrika kıtasına geçerek devam edecek.

“1 Kadın, 1 Motosiklet, Afrika” adı verilen proje kapsamında, “Kadınlara Özgürlük Yakışır” sloganıyla yola çıkan Asil Özbay, dünya turunun bu ikinci kısmında, Türkiye ve dünya basınında özgür Türk kadını profilini göstermeyi amaçladığını söyledi.

İstanbul’dan Avrupa’ya uzanan yolculuğunun ilk yarısında 13 ülkeden geçecek Asil Özbay, Fransa’da Türk Milli Futbol Takımı kampını ziyaret edip Portekiz üzerinden Afrika kıtasına geçerek asıl yolculuğunun startını verecek. Bu yolculuk boyunca gittiği yerlerde pek çok farklı kare fotoğraflayacağını belirten Asil Özbay, çektiği fotoğrafları #kadınlaraözgürlükyakışır hashtag’i ile twitter, facebook ve instagram hesapları üzerinden takipçileri ile paylaşacağını ifade etti.

Genç akademisyen, geçen yıl dünya turunun ilk rotasında ‘Özgür ve cesur kadın’ sloganıyla Arnavutluk, Karadağ, Yunanistan, Slovenya, Sırbistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Kosova ve Bulgaristan’ı kapsayan 8000 km’lik Balkan yolculuğu gerçekleştirmişti.

Asil Özbay’ın gelecek seneki Dünya Turu’nun 3. rotasının ise Avustralya kıtası olacağı kaydedildi.

Kaynak: Cihan

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Reklam
To Top