MXGP Türkiye
Çad'da kask yüzünden kıyamet koptu: 3 ölü - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Çad’da kask yüzünden kıyamet koptu: 3 ölü

MOTO HABER

Çad’da kask yüzünden kıyamet koptu: 3 ölü

olay-var

Motosiklet kullananlara getirilen kask takma zorunluluğunu protesto eden göstericilerden 3’ü çıkan olaylarda hayatını kaybetti.

Çad’da motosiklet kullananlara kask takma zorunluluğu getirilmesini protesto eden üniversite öğrencileri ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 3 kişinin öldüğü bildirildi.

Yerel yetkililer, başkent N’Djamena‘da düzenlenen gösteride protestocuların bir öğrenci servisini ateşe verdiğini, güvenlik güçlerinin göstericilere müdahale ettiğini, 3 öğrencinin öldüğünü, 10’a yakınının yaralandığını belirtti.

Bayine Senussi adlı bir öğrenci, karar çıktığından bu yana kask fiyatlarının yükseldiğine dikkati çekerek, esnafın kolaylıkla para kazanması için böyle bir uygulamanın getirildiğini savundu.

Güvenlik ve Bölgesel İdare Bakanlığı, 10 gün önce motosiklet sürücülerine kask takma zorunluluğu getiren bir karar aldıklarını ve karara uymayanlar hakkında cezai hükümler uygulanacağını duyurmuştu.

Bakanlık Genel Sekreteri Mahamat Abdulaye Mbodu, kararın trafik kazalarından kaynaklanan ölümleri azaltmak için alındığını ifade etmişti.

Kararın uygulanıp uygulanmadığını denetlemek için güvenlik güçleri bir haftadır başkentte kontrollerini arttırmıştı.

Güvenlik ve Bölgesel İdare Bakanı Abderahim Breme, Çad’da trafik kazalarında yılda 250’ye yakın kişinin öldüğünü, yaklaşık 3 bin kişinin sakat kaldığını vurgulamıştı.

(AA)

2013-Scene-015 Chad-Clandos DSC_0100b liberia-motorcycle-taxis-6042862743-fb motorcycle-taxi-liberia Penh-pehn-Liberia

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top