MXGP Türkiye
Kawasaki H2 'İlk Sürüş" testi - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Kawasaki H2 ‘İlk Sürüş” testi

MOTO HABER

Kawasaki H2 ‘İlk Sürüş” testi

Artık yavaş yavaş caddelerde görmeye hazırlandığımız Kawasaki’nin güç abidesi modeli H2 ‘nin, son kullanıcı tarafından yapılan test sürüşü.

Kawasaki Tasarımlı Turbo Şarj
H2’de kullanılan turbo şarj KHI Grubu bünyesindeki diğer şirketlerin yardımı ile Kawasaki motosiklet motor tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır. Yüksek verimli, motosiklete özgü turbo şarj maksimum güç elde etmenin ve mühendislerin sunmak istediği kuvvetli hızlanmanın en önemli unsurudur.
Motorun Soğuk Tutulması
Motoru sade ve kompakt tutmak için tek bir yağlama sistemi motor parçaları, turbo şarj ve vites için yağ soğutması sağlar.
Orjinal Tasarım Tekerlekler
Dökme alüminyum jantlar Ninja H2 için özel olarak tasarlanmıştır.
Kawasaki River Amblemi
River amblemini H2 üzerinde kullanmak için özel izin alındı. Genelde tarihsel önemi olan modellerde kullanmak için ayırtılmıştır.
Ninja H2’nin 300 PS’ye Çıkışına Dayanabilecek Şekilde Tasarlanmış Güç Ünitesi
Ninja H2 güç ünitesi bu turbo şarjlı motor için özel olarak geliştirilmiş teknoloji ile donatılmıştır: bazıları yeni, bazıları Kawasaki grubunun bilinenleri. Motorun her parçası, belirli bir fonksiyonu gerçekleştirmek için seçildi. Turbo şarjdaki yüksek hava basıncına uyum sağlamak  hem de H2R’ın 300 ps üzerine çıkışında yüksek güvenirlik sağlamak için tüm motor bloğu, 1.5x to 2x basıncı idare edebilmek için tasarlanmıştır. Aslında eksantrik milleri bir tarafa, kafa contalar ve debriyaj, motor bloğu Ninja H2R  için tasarlanan blok ile aynıdır.
Kafes Tarzı Şasi
Kafes tarzı şasi kullanılarak bu modelin şasi performans gereksinimlerini karşılamak için zarif, hafif bir çözüm sunuldu.
Öhlins Elektronik Direksiyon Amortisör
Düşük hızda seçilen amortisör gibi ayarlar motosiklete özgü hafif yol tutuşunu etkilemez. Yüksek hızda iyi denge sağlamak için süspansiyon artar.
KQS (Hızlı Vites Kolu)
Ninja H2, standart hızlı vites kolu uyumlu ilk Kawasaki motosikletidir.
Dog-Ring Şanzıman
Rahat hızlı vites değiştirmek için dog-ring tip şanzıman seçilmiştir. Bu genellikle Moto GP de ya da Formula 1 de bulunan bir şanzıman tipidir ve Kawasaki yarış takımından alınan yorumlar ile geliştirilmiştir.
Frenler
Üstün fren kuvveti sağlamak için bir çift büyük ø330 mm 5.5 mm kalınlığında Brembo diskler kullanılmıştır.
Aerodinamik Olarak Tasarlanmış Gövde
Ninja H2’nin en modern supersport modellerinin öne eğimli agresif bir duruşuna sahip olmaması bir tesadüf değildir. Supersport motosikletler öne eğilimli duruşlarını direksiyonu çabuk çevirmeye yardım etmek için kullanırken Ninja H2 için tasarlanan hız aralıklarında böyle bir duruş en yüksek hız beklentilerini engelleyecek sürükleme yaratır. Duruş neredeyse sabit, ve gövdeyi aerodinamik olarak mümkün olduğunca şıklaştırıyor.
Yüksek Teknoloji Boya
Ninja H2’de kullanılan aynalı-kaplama siyah krom boya Kawasaki tarafından motosikletler için özel geliştirilmiştir. Yüksek yansıtıcı yüzey motosikletin çarpıcı tasarımına katkı sağlar..
Hidrolik Debriyaj ve Arka Tork Sınırlayıcı
Yüksek kaliteli hidrolik debriyaj daha az bakım olanağı sunar, ilk günkü durumunu korumasını sağlar. Brembo parçaları ile mükemmel ve kolay hareket etme de diğer faydasıdır.
Aydınlatma Malzemeleri
Ninja H2’de yasal cadde kullanımı için gerekli tüm aydınlatma malzemeleri bulunur. Plakasını aydınlatan ampul hariç, tüm  Ninja H2 aydınlatma malzemeleri LED tiptedir.
Tek Taraflı Maşa
Ninja H2 Kawasaki’nin ilk tek taraflı maşa özelliğine
sahip motosikletidir.
Arka Jant İçi Çentikleri
Arka tekerlek jantı içindeki çentikler, motor tarafından
oluşturulan büyük tork nedeni ile lastiğin tekerlek
üzerinden kaymasını önler.
Gösterge Paneli ve Kontrol
Gelişmiş yüksek teknoloji tasarımı gösterge paneli, bir jet savaş uçağnı kullanma görünümünü aktarıyor. Kontrol düğmeleri tüm mod ve ekran seçeneklerini kullanıcının parmaklarının ucuna koyuyor.
Sürüş Pozisyonu ve Ergonomiği
Kuvvetli hızlanma ve yüksek hız kapasitesi öncelikli olduğundan, kullanıcı için sadece bir sele konulmuştur.
Hava Akımı Verimliliğini En Üst Seviyeye Çıkarma
Turbo şarjlı motorun performansını üst düzeye çıkarmak için, hava akımı verimliliği önem taşımaktaydı. Havanın turbo şarja nasıl girdiği, sıkışmış havanın motora nasıl girdiği ve yakılan yakıt-hava karışımının nasıl boşaltıldığı, verimliğiği artırmak ve istenen motor karekterine en uygun hava akımı özelliklerini sağlamak için özenle incelenmiştir.
Süspansiyon
Önde KYB AOS-II yarış süspansiyonu cadde motosikletinde bir ilk oluyor. Arkada KYB tam  ayarlanabilir mono-shock arka süspansiyon mükemmel denge sunar.
KIBS
KIBS (Kawasaki akıllı anti-blokaj fren sistemi
Kawasaki Akıllı Anti-Blokaj Fren Sistemi, doğal frenleme hissini korurken yüksek verimli frenleme sunan, supersport modeller için özel olarak tasarlanmış yüksek hassasiyetli bir fren sistemidir.
Çift Gaz Kelebekleri
Güç artışı ve ikinci beyin kontrolü gaz kelebeklerinin kullanım bakımından büyük kolaylık sunuyor.
Ekonomik Sürüş Göstergesi
Uygun ortalama yakıt tüketimini gösterir, yakıt verimli sürüş sağlar.

 

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top