Connect with us

Motor Delisi

Marc Marquez’in Başarı Sırları

MOTO HABER

Marc Marquez’in Başarı Sırları

MotoGP 2017’de sezonun 14. Ayağı itibariyle Marc Marquez, yarışı ilk sırada bitirerek art arda 2, sezonun 5, kariyerinin ise 34. MotoGP galibiyetini kazandı.  24 yaşındaki şampiyonun başarısının sırları neler mi?

1. Yaptığınız işten keyif alın!

Motosiklet tutkusunun temelinde hala bu işten epey keyif alması yatıyor.

“Motosiklet sürmekten her zaman büyük keyif aldım. Bu her zaman hayatımın en eğlenceli aktivitesi oldu.”

Marc Marquez: Üç kez MotoGP Dünya Şampiyonu oldu!

Marc 4 yaşından beri iki tekerlek üstünde ve aslında hayatının hatırı sayılır bir kısmını MotoGP’den uzak da olsa motosiklet üstünde geçirdi.

2. Sıkı çalışın!

“Hiçbir şey kolay elde edilmez. Hele MotoGP şampiyonluğu hiç kolay elde edilmez.” Marc’ın dillere destan bir antrenman disiplini ve çalışma ahlakı var. Ve bu iki özelliğiyle de gençler için epey ilham kaynağı oluyor.

 

“Gerçekten çok çalışıyorum. Günlerim, hafta sonlarım, aylarım, yıllarım çalışarak geçiyor. Profesyonelleşme de, şampiyonluklar da bu adımları takip edince geliyor sadece.”

 

3. Doğal yeteneğinizi kullanın!

Marc’ın yeteneği daha küçük yaşta belliydi. Ama o yeteneği geliştirmek de o kadar kolay değil. Onun şansı yeteneğini geliştirecek en iyi kanalları ve kişileri bulması.

 

4. Etrafınızda iyi insanlar biriktirin

Güvenilir bir çevreye sahip olmak, acımasız ve son derece rekabetçi olan üst düzey bir sporda gereklidir. Marc, ailesinin koşulsuz desteğini her zaman gördü. Babası Julian yarışlar öncesinde ve sonrasında hep yanındaydı. Eski 125cc şampiyonu Emilio Alzamora’nın güvenilir danışmanlığı ve yardımları da başarısındaki sırlardan biri.

 

5. Harika bir takıma katılın

İyi bir takım yardımcı olur ama en iyi takım başarının anahtarına dönüşür. Marc’ın Repsol Honda ile mükemmel bir ilişkisi var. Santi Hernandez ile Moto2 günlerinden beri süren harika ilişkisi de onun işini kolaylaştırdı.

“Şanslıyım çünkü şu an en iyi takıma ve en iyi dostlara sahibim. Bu belki de en önemlisi.”

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Reklam
To Top