MXGP Türkiye
Marquez Arjantin Kazası Yorumu : "Gerçekten Garip" - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Marquez Arjantin Kazası Yorumu : “Gerçekten Garip”

2017

Marquez Arjantin Kazası Yorumu : “Gerçekten Garip”

Marquez Arjantin Kazası Yorumu : “Gerçekten Garip”

MotoGP şampiyonu Marc Marquez, Arjantin Grand Prix’sinin öncesinde yaptığı kaza için yorumu : “Gerçekten Garip”

Honda pilotu starttan en iyi oyuncuyu kutup ‘dan aldı ve üç turdan sonra 2.248 saniyeye hızla ilerledi. Bununla birlikte Marquez, Honda’nın önünü 2. turda frenleyerek yarıştan düştü ve takım arkadaşı Dani Pedrosa da 10 tur sonra hemen hemen aynı kazaya sahip oldu.

marquez2

Marquez neden düştüğü sorulduğunda “Dürüst olmak gerekirse, bilmiyorum. Kaza gerçekten garipti. 25 derece eğim açısına sahiptim ve fren noktasında tamamen düzdüm, önü kilitledim ama nedense lastiğim yeterince hazır değildi. Sadece benim hatamdı. Tabii ki ben de hayal kırıklığına uğradım, çünkü bu tür hataların şampiyonada çok fazla etkili olabileceğini biliyorum, ama şimdi bitti. “ şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca Marquez, “çok hızlı” olmadığını, ancak takipçilerinden daha erken bir yarış hızına girdiğini hissederek, baştaki liderinin şaşkınlığını dile getirdi…

Pedrosa “Üç dört tur sonra diğerleri de 1m39.8s, 1m3s yüksek, 1m40s-düşüş var” diyerek “Yarışın ritmi buydu, bu yüzden yarışa liderlik ettim” dedi. İkinci grupta dördüncü kez mücadele ederken Pedrosa’nın kazası geldi, İspanyol Johann Zarco’ nun Teknik 3 Yamaha’sı ve Danilo Petrucci’nin Pramac Ducati’sini yeni geçti.

Johann Zarco yaptığı açıklamada “Genel olarak, bu hafta sonu sürüş stabilitesi için zordu. Dolayısıyla yarışta Petrucci’ye sıkışıp kaldım çünkü çok fazla ve çok geç fren yapıyordu. Gazda sert, yeni lastiklerdeki üst hız ve ivme ile. Onu geçmek çok zordu.” dedi.

Yorumlar

Daha Fazlası : 2017

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top