MXGP Türkiye
Mondial 250 X-Treme Enduro - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Mondial 250 X-Treme Enduro

YENİ MODELLER

Mondial 250 X-Treme Enduro

x-treme-enduro-2

Uğur Motorlu Araçlar A.Ş. (UMA) Mondial markalı ürün gamına, Cross sınıfında yeni ve güçlü bir üye daha dahil ederek 250 cc X-Treme Enduro’yu motosiklet kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

Ürün gamını her geçen gün yenileyen ve güçlendiren UMA’nın güçlü markası MONDIAL’in, Cross motosiklet tutkunlarına özel olarak 2015 yılı içerisinde 250 cc’lik X-Treme Enduro modelini satışa sunacağı söyleniyor. Bu üründe kullanılan motor bloğunun, aynı firma tarafından, yine aynı isimle 2010 yılında tüketicilere sunulan üründe de kullanılan motor bloğunun geliştirilmiş versiyonu olduğu da edinilen bilgiler arasında.

X-Treme Enduro’nun 4 zamanlı 250 cc. Güçteki motor bloğu; (DOHC) üstten çift eksantrikli, titreşim engelleyici içten balansörlü ve 250 cc’lik tek silindire sahip. 250 X-Treme Enduro’nun sıvı soğutmalı motoru, 6000 devirde 24 nm tork üretirken 17 kw’lik üstün gücü ile arazi ve şehirde yüksek sürüş rahatlığı sunuyor. Yakıt sisteminde ise vakumlu kalburatör kullanılarak, daha verimli gaz tepkimelerinin oluşması sağlanmış. 137 kg’lik ağırlığı, bloğun ürettiği gücün performansa etkisini kolaylaştırıyor.

X-Treme Enduro’ fren sisteminde; ön ve arka frenleme için disk fren fren sistemi kullanılmış. Önde 80-90-21 ve arkada ise 110-80-18 boyutlarında arazi ve asfalt kullanımları için ideal, yüksek yol tutuşu sağlayan cross lastikler kullanılmış.

Hem sehir içinde hem de hafta sonları doğa ile baş başa olabileceğiniz X-Treme Enduro’nun ergonomik yapısını destekleyecek ön ve arka süspansiyon sisteminde Fast Ace Taiwan (up-side down) amortisör kullanılmış. Bu detay sürüş esnasındaki konfor ve rahatlığın son derece önemsendiğini göstermekte.

Arka port bagaj tasarımı ise cross kullanıcılarının istemiş olduğu ebatlara uygun olarak genişletilmiş ve kullanım amacına uygun yapıda.

Anlaşılıyor ki; X-Treme Enduro, MONDIAL’in yeni nesil tasarımı ile kullanıcılarıyla sıkı bir bağ oluşturacak ve cross kullanıcıları için şimdiden merak uyandıracak.

x-treme enduro 2

336A0033 IMG_0018 IMG_0029

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : YENİ MODELLER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top