MXGP Türkiye
MotoGP Tayland'la üç yıllık anlaşma imzalayacak - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

MotoGP Tayland’la üç yıllık anlaşma imzalayacak

YARIŞLAR

MotoGP Tayland’la üç yıllık anlaşma imzalayacak

MotoGP organizatörü Dorna Tayland’da bulunan Buriram pistinin, gelecek sezon itibariyle  MotoGP takvimine katılacağını doğruladı.

Sports Authority of Thailand’ın verdiği muhtemel tarihe bakıldığında Buriram ayağının 19 yarışlık takvimin sonuna doğru yer alması bekleniyor.

2018 MotoGP takviminde Finlandiya’dan sonra Tayland’ın yer alması, sezonun başından beri beklenen bir durumdu. Pistin yaşadığı sponsor problemleri nedeniyle anlaşmanın imzalanması bu zamana kadar gecikti.

Dorna, Carmelo Ezpeleta’nın 2020 yılına kadar MotoGP’ye ev sahipliği yapmasına izin verecek bir anlaşmayı tamamlaması için Tayland’ın başkenti Bangkok’a gideceğini doğruladı. Perşembe günü sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Sports Authority of Thailand’ın verdiği muhtemel tarihe bakıldığında Buriram ayağının 19 yarışlık takvimin sonuna doğru yer alması bekleniyor. Tayland ve Finlandiya’nın katılımı, mevcut pistlerden birinin takvimden ayrılmaması halinde takvimin 20 yarışa kadar çıkabileceği anlamına geliyor.

Takımlar, Şubat ayında yenilenmiş kış test çizelgesinin bir parçası olarak World Superbike da ev sahipliği yapan Burriram pistinin ilk tadını alacaklar.

Yorumlar

Daha Fazlası : YARIŞLAR

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top