MXGP Türkiye
Motokros Şampiyonası'nın 4. Ayak Yarışı sonuçlandı - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Motokros Şampiyonası’nın 4. Ayak Yarışı sonuçlandı

YARIŞLAR

Motokros Şampiyonası’nın 4. Ayak Yarışı sonuçlandı

motokros-2015Sancaktepe Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gemlik Bekediyesi’nin desteklediği, Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. Ayak Yarışı, Şahin Tepe MX Parkuru’nda gerçekleştirildi. Yarışa Bursa, İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla, Ankara ve Tekirdağ’ın yanı sıra Bulgaristan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 71 sporcu katıldı.

Rüzgar ve toza rağmen sporcuların özverili mücadeleleri izleyenlerden büyük alkış aldı. Dereceye giren sporcular kupalarını AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, Gemlik Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Ulusan ve Mahmut Nedim Akülke’den aldı.

Bin 670 metre uzunluğunda ve 18 rampadan oluşan parkurda yapılan yarışta dereceye giren sporcular şöyle:
MX1: Shevki Shevkiev-BAMOS (TM), Batuhan Demiryol-SMSK (Honda), Ulukan Ulu-YMK (Kawasaki)
MX2: Mustafa Çetin-YMK (KTM), Batıkan Ulu-YMK (Kawasaki), Ozan Koçkanlı-MMK (Kawasaki)
MX2J: Mustafa Çetin-YMK (KTM), Batıkan Ulu-YMK (Kawasaki)
MX2J B: Ozan Koçkanlı-MMK (Kawasaki), Yasin Karaböce-FOSK (Husqvarna), Berkay Demir-STMOK (KTM)
MX: Şakir Şenklaycı-AVMK (KTM), Murat Başterzi-YMK (Kawasaki), Yunus Özyay-STMOK (Yamaha)
85cc A: Can Öncü-AKUT (KTM), Deniz Öncü-AKUT (KTM), Muhammed Hamza Zengin-SMSK (TM)
85cc B: Ozan Gökçayır-FOSK (KTM), Melih Köksal-YMK (Kawasaki), Batuhan Demir-STMOK (KTM)
65cc A: Murathan Çetin-GDMSK (Kwasaki), Ares Stefan Bengiç-SMYRNA (KTM), Buğrahan Bayraktar-BAMOS (KTM)
65cc B: Taha Cambazoğlu-GDMSK (KTM), Mustafa Sinan Altuner-MMK (KTM), Soykan Ali İlik-GDMSK (Kawasaki)
50cc: Alp Ömer Berker-MMK (KTM), Marin Demir Çeliköz-AVMK (KTM), Ulaş Cem Cengiz-SMYRNA (KTM)
ATV: Volkan Özgür-STMOK (KTM), Yasin Cihangir-YMK (Yamaha), Erdal Demiryol-SMSK (Yamaha)
Veteran: Fahrettin Altınkök-UMOK (KTM), Okan Kirazoğlu-UMOK (Kawasaki), Bahattin Sadık-YMK (Kawasaki)

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Zeytinin Başkenti Gemlik’i Sporun da Başkenti haline getirdiklerini ifade ederek, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok spor branşında başlatılan tesisleşme ve organizasyon hamlesinin artarak devam edeceğini vurguladı. Gemlik’te Ulusal ve Uluslararası düzeyde Güreş ve Karate organizasyonları yapıldığını hatırlatan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, heyecan fırtınası halinde geçen Enduro ve Motokros Şampiyonalarının 4.sünü de yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Motokros Federasyonu yetkilileri ve büyük mücadele örneği veren sporculara teşekkür eden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Gemlik’te 18 bin öğrencimiz var. Hedefimiz tüm öğrencilerimizin her türlü spor branşında aktif spor yapmalarıdır. Spor tesisleri yatırımlarını artırırken, bu tür organizasyonları da desteklemeyi devam ettireceğiz. Motokros Şampiyonası her seferinde çok daha güzelleşecek. Şahintepe Parkuru Türkiye’nin Avrupa Standartlarındaki en önemli Motokros Parkuru haline dönüştürüldü. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a teşekkür ederek, parkurun uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak kapasitede olduğunu belirterek, “Motokros, dünyanın en ekstrem sporlarından biri. Dünyada zaten çok yaygın, bizim ülkemizde de hızla gelişiyor. Gençlerimiz burada adrenalini attıktan sonra sokaklarda ve trafikte kesinlikle hızlı araç sürmüyor. Hem bunun eğitimini alıyorlar hem de pistlerde yarışmayan fakat sokaklarda caddelerde ve trafikte motosiklet kullananlara çok iyi örnek oluyorlar. Eminim diğer gençlerimiz motokros ve diğer motor sporlarına yönelecektir” dedi.

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : YARIŞLAR

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top