Connect with us

Motor Delisi

Motosiklet sürücülerinin hayatını kurtaracak icat “Ridersmate”

MOTO HABER

Motosiklet sürücülerinin hayatını kurtaracak icat “Ridersmate”

ridersmateRidersmate  motosiklet sürücüleri kaza yaptıklarında acil durum çağrısı oluşturan bir cihaz… Nasıl mı? İşte detaylar…

Motosiklet kullanmak özellikle ülkemizde çok tehlikeli olarak görülse de aslında motosiklet kullanırken gerekli dikkat sağlanırsa ve kurallara uyulursa ortada büyük bir tehlike kalmıyor. Tabii ki birçok motosiklet sürücüsünün en büyük şikâyetinin otomobil ve uzun araç kullananların trafikte motosikletlileri yok sayması olduğunu unutmamak gerekir. Dikkatsizlik, kurallara uymama ve otomobiller dolayısıyla oluşan ve diğer tüm kazalarda hızlı ve doğru müdahalenin birçok can kurtardığını hepimiz biliyoruz. Şimdi sizlere bahsedeceğimiz Ridersmate girişimi motosikletliler için kaza anında gerekli yerlere anında haber verecek bir sistemden oluşuyor.

İngiliz bir telekomünikasyon mühendisi olan David Coleman tarafından geliştirilen Ridersmate, motosikletten ( bisiklet ya da at üzerindeyken de kullanılabiliyor) düştüğünüz anda haber vermek istediğiniz yerlere acil durum mesajı yolluyor. Cihazın bir bölümünü sürdüğünüz motosiklet yada bisiklete, diğer bölümünü de bacağınıza yerleştiriyorsunuz. Kullandığınız araçtan düştüğünüz anda iki bölüm arasındaki bağlantı sayesinde acil durum fark ediliyor ve gerekli yerlere GPRS ile mesaj yollanıyor. Mesaj karşı tarafa ulaşana kadar belirli zaman aralıklarıyla tekrar tekrar gönderiliyor ve böylece yardım gelme olasılığı şansa bırakılmıyor. Cihaz yardım mesajının içeriğine kaza yaptığınız yerin GPS bilgilerini, kaza anındaki hızınızı ve kaza anındaki saati de yolluyor. Böylece size yardıma gelecek kişilerin önceden kaza hakkında bilgisinin olmasını da sağlıyor.

Bir şarj ile 8 saat çalışabilen Ridersmate şu anda kendisine Kickstarter ‘da destek arıyor. Bu ürüne destek olmak için buraya tıklayarak gerekli adrese ulaşabilirsiniz. Hedeflenen bağış oranına şu an ulaşılamamış olsa da bu girişimin oldukça dikkat çekeceğine inancım tam. Cihazı görmek ve nasıl çalıştığını izlemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kaynak: Silikonvadisi.tv

Yorumlar

Continue Reading
Advertisement Indian & Victory
Hoşunuza Gidebilir...
Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

Reklam
To Top