MXGP Türkiye
Motosikletinizin vergi borcunu ve değerini öğrenin - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Motosikletinizin vergi borcunu ve değerini öğrenin

MOTO HABER

Motosikletinizin vergi borcunu ve değerini öğrenin

motosiklet-vergi-borcuMotosikletinizin plaka numarasıyla vergi ve diğer borçlarını sorgulayabilirsiniz. Marka ve model seçerek motosikletinizin değerini öğrenebilirsiniz. Motosiklet vergi borcunu öğrenme için ilgili bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

Motosiklet vergi borcunu öğrenme için Gelirler İdaresi nin site linkine tıklayıp açıldıktan sonra sol menüdeki Motorlu Taşıtlar bağlantısına tıklayın. Açılacak sayfada “Motorlu Taşıt Sorgulaması Kredi Kartı İle Ödeme, Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama”  seçeneklerinden size uygun bağlantıyı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Motosiklet vergi borcunu öğrenme için Motorlu Taşıt Vergisi ve cezaları sorgulama bağlantısından Gelirler İdaresinin sitesine yönlenir siniz. Burada sol menüdeki Motorlu Taşıtlar linkine tıklayın. Açılan sayfada (Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme, Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama, Kredi Kartı İle Ödeme Bilgisi Sorgulama gibi) size uygun olan seçeneği seçip işleminiz yapabilirsiniz. Gelirler İdaresi Başkanlığı’na ait resmi web sitesinden ayrıca TC kimlik no ve vergi no bilgileriyle birlikte istediğiniz motosiklete ait vergi borçlarını sorgulatabilir siniz.

Motosiklet vergi borcunu öğrenme nin yanında diğer her türlü vergi borcu konusunda bilgi alabilir, vergilerinizi çevrim içi olarak oturduğunuz yerden anında hesaplayabilirsiniz. Motosiklet vergi borcunu öğrenme ile motosikletinizin veya satın alacağınız ikinci el motosiklet vergi borcu olup olmadığını ve diğer bilgilerini saniyeler içinde bilgisayarınızdan sorgulayabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Genel Müdürlüğü’ne ait resmi web sitesinde plaka numarası girilerek motosiklete ait trafiğe çıkış yılı, çalıntı olup olmadığı, plaka ve marka model bilgileri sorgulanabilmektedir. Araç Bilgilerini Sorgulama, Motorlu Taşıtlar Vergi Borcu, “Plaka No”, “Vergi Kimlik No” ve “Tescil Tarihi” ile bunlar sorgulanır.

Bu hizmet Otomasyona Geçilen Vergi Daireleri için geçerlidir.

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top