Connect with us

Motor Delisi

MXGP 2018 ve 2019’da Türkiye’de!

MOTO HABER

MXGP 2018 ve 2019’da Türkiye’de!

64 ülkede canlı 180 ülkede yayınlanan motor sporlarının en gözde organizasyonu Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) 2018 ve 2019 yıllarında Türkiye’de yapılacak.

 

Afyonkarahisar’da Spor Toto’nun katkılarıyla 2018 yılında düzenlenecek Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) organizasyonu Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) tanıtım toplantısı Afyon Motor Sporları Merkezi’nde yapıldı. MXGP tanıtım toplantısına Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Vefa ile şampiyon sporcular katıldı.

 

BAKAN EROĞLU: MXGP KENTİN TANITIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın hızla büyüyüp, geliştiğini belirterek, “Geçen yıl burada belediye imkanlarıyla bu saha hazırlandı. Milli emlaktan bu saha alındı. 2018 yılında dünya Motokros Şampiyonası burada yapılacak.” dedi. Eroğlu, Motor Sporları Merkezinde düzenlenen, Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek Dünya Motokros Şampiyonası’nın tanıtım toplantısında, orgnizasyonun kentin tanıtımında çok büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Şampiyonun dünyanın dört bir yanından takip edileceğine dikkati çeken Eroğlu, şöyle konuştu: “1 milyar 400 milyon kişi, Afyonkarahisar’daki Motokros Şampiyonasını takip ediyor. Yani dünyada her beş kişiden birisi Afyonkarahisar’ı öğrenecek. ‘Afyonkarahisar’ı termal turizmin, kongre ve sağlık turizminin merkezi yapacağımız gibi spor turizminin de merkezi yapacağız’ dediğim zaman bazıları güldü. ‘Afyonkarahisar’a spor turizmi olur mu? diye… Allah’a şükür sayın Cumhurbaşkanımızın büyük destekleriyle burası muazzam bir spor kompleksi olarak düzenlendi.”

 

TMF BAŞKANI UÇAR: SPORUMUZA BÜYÜK KATKISI OLACAK 


Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Dünya Motokros Şampiyonası motor sporlarının en bilinen en tanınan organizasyonlarından biri. 4 Kıta ve her sene ortalama 17 ülke MXGP’yi düzenlenmekte. Biz federasyon olarak 14. yılımızda Afyonkarahisar ile yeniden takvimdeki yerimizi aldık. Dünya Motokros Şampiyonası ülkelere ve şehirlere tanıtım ve ekonomik yönden katkılarının yanı sıra sportif yönden de bir çok değer kazandırıyor. Bu tarz organizasyonlarda hem sporcularımız hem de yarış görevlilerimiz daha sonra yapacağımız uluslararası şampiyonalarda tecrübe kazanmakta. Ben şampiyonayı ülkemize yeniden kazandıran başta Bakanımız ve Belediye Başkanımıza Türk sporu adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

SPORCULARDAN MOTOKROS GÖSTERİSİ 
Ülkemizde şampiyonluklara imza atmış başarılı sporcular tanıtım toplantısından sonra Afyon MX Pisti’nde gösteri yaptılar. Şakir Şenkalaycı, Şevki Şevkiev, Mustafa Çetin, Batuhan Demiryol, Mehmet Çelik, Emircan Şenkalaycı, Yasin Karaböce, Ata Kahvecioğlu ve Furkan Valimaki mx rampasından atladı.

Kaynak:TMF

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Reklam
To Top