MXGP Türkiye
Özdemir ve Şenkalaycı 5. Etabıda Geçti - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Özdemir ve Şenkalaycı 5. Etabıda Geçti

YARIŞLAR

Özdemir ve Şenkalaycı 5. Etabıda Geçti

 

dakar-turkiye

Dakar Rallisi’nin sert etaplarından Copiapo-Antofagasta’yı Serkan Özdemir 91, Şakir Şenkalaycı’da 94. sırada geçti.

Arjantin, Şili ve Bolivya’da yapılan Dakar Rallisi’nin 5. etabı dünyanın en kurak çölü Atacama’da (Şili) yapıldı. Etabın finişi Antofagasta’ya doğru taşlarla kaplı parkurda mücadele eden TMF Dakar Takımı yarışçılarından Serkan Özdemir 007:16:28 ile 94, Şakir Şenkalaycı’da 07:19:21 ile etabı 97. sırada tamamladı. 131 sporcunun start aldığı Copiapo ve Antofagasta arasındaki 458 km.’lik özel etabı İspanyol pilot Marc Coma birincilikle bitirdi. Koray Özkaplan’da 110. sırada finişi görürken, Selçuk Bektaş etabı tamamlayamadı.

Genel klasmanda Joan Barreda Bort’un birinciliği devam ederken, sporcularımız Şakir Şenkalaycı 84, Serkan Özdemir 85 ve Koray Özkaplan 112. sırada yer aldı.

dkr_14sakir55Sporcularımızdan Serkan Özdemir, “Etap sert, çok zor ve teknik açıdan zorlu oldu. Bir kaç gündür yorgunluk var üzerimizde. Bu nedenle temkinli bir sürüş yaptık. Aynı zamanda motosikletinizi de korumalısınız. Onun için etap etap ilerliyoruz. En büyük hedefimiz bayrağımızı Arjantin’deki finişe taşımak” derken, Şakir Şenkalaycı’da, “Sert ve uzun bir gün geçirdik. Üç bin metrelik iki dağ etabını çıkıp indik. Navigasyonu bugün çok fazla kullandığımız için hızlı değildik. Henüz yarışın 5. gününde olduğumuzdan dolayı çok fazla risk almadan yoluma devam ediyorum” dedi.

dkr_selcuk351Dakar Rallisinin altıncı etabında 9 Ocak Cuma günü sporcularımız Şili’de çölde mücadeleyi sürdürecekler. Antofagasta – Iquique etabında yarışçılar, 318 km.si Özel Etap toplam 688 km. yol yapacaklar. Özel etap kıtanın kuzeyine doğru okyanuslar ve dağlar arasında tırmanan yarışçıları meşgul edecek. Yarışçılar kanyonlardan geçerek, Atacama çölünde sürüş yaparken kum tepelerine gömülecekler. Iquique etabında pilotların navigasyon becerileri de önem kazanacak. Çok manevralı etabın ardından Dakar rotasında yarışçılar Pasifik Okyanusu kıyısındaki Iquique’ye uzun bir iniş yaparak şehir merkezindeki podyumdan halkı selamlayacaklar.

Kaynak: TMF

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : YARIŞLAR

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top