Connect with us

Motor Delisi

Razgatlıoğlu STK1000 Avrupa İkincisi

MOTO HABER

Razgatlıoğlu STK1000 Avrupa İkincisi

Razgatlıoğlu STK1000 Avrupa İkincisi

STK 1000 Şampiyanasında yaşadığı talihsizliklere rağmen çok iyi bir sezon geçiren Toprak önümüzdeki sezon ise ülkemizi Superbike Dünya Şampiyonası‘nda temsil edecek.

Sezonun son yarışında Jerez’de piste çıkan Toprak üçüncü olarak STK1000 şampiyonasında sezonu ikinci sırada tamamladı. Avrupa Superstock 1000 Şampiyonası’nın son ayak yarışı İspanya’da yapıldı. Şampiyonluk mücadelesi veren milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Jerez pisti’nde yapılan 15 turluk yarışta üçüncü oldu. İkinci sezonunu yaşadığı Superstock 1000’de bu sonuçla Razgatlıoğlu, 130 puanla Avrupa ikincisi oldu. Genç sporcumuzun sezon başından bu yana gösterdiği başarılı performans sonunda Kawasaki markalar sıralamasında birinci oldu.

Toprak Razgatlıoğlu -Jonathan Rea, Jerez RAC

 

Öte yandan bu sezon sakatlığından dolayı sıkıntılar yaşayan milli sporcumuz Harun Çabuk ise Dünya Supersport300 Şampiyonası İspanya yarışını 20. sırada tamamladı.

BAKAN BAK’TAN TEBRİK MESAJI 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Superstock1000 Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi olan Toprak Razgatlıoğlu için bir tebrik mesajı yayımladı.

“İspanya’da düzenlenen Avrupa Superstock1000 Şampiyonası’nda ülkemizi büyük bir başarıyla temsil ederek Avrupa ikincisi olan milli motosikletçimiz Toprak Razgatlıoğlu’nu gönülden kutluyorum. Kazandığı başarılarla kariyerinde emin adımlarla yükselen genç kardeşimizin başarılarının devamını diliyorum.”

 

Motorsporlarındaki geleceğimiz Toprak Razgatlıoğlu birçok talihsizlik yaşamasına rağmen son yarışa kadar şampiyonluk şansını koruduğu STK1000 şampiyonasında sezonu ikinci sırada tamamladı.

Üç hafta önce Fransa’da antrenman turlarında kaza yaparak yarışamayan ve şampiyonluk yolunda önemli puanlar kaybeden Toprak buna rağmen Jerez’e şampiyonluk umudunu koruyarak geldi.

12. sırada başladığı yarışta yavaş yavaş rakiplerini geçen toprak 15 turun sonunda üçüncü sırada yarışı tamamladı. Ancak şampiyonluk yolundaki en önemli rakibi Michael Rinaldi yedinci sırada yarışı bitirerek aldığı puanlarla Toprak’ın sadece 8 puan önünde şampiyonluğunu ilan etti. Toprak ise sezonu 130 puanla ikinci sırada tamamladı.

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Reklam
To Top