Connect with us

Motor Delisi

Red Bull Sea to Sky, Sekizinci Kez Kemer’e Geliyor!

MOTO HABER

Red Bull Sea to Sky, Sekizinci Kez Kemer’e Geliyor!

RED BULL SEA TO SKY 28 – 30 EYLÜL 2017 Kemer Dünyanın en eğlenceli Ekstrem Enduro yarışı bir kez daha geliyor!

Kemer’de sekizinci kez düzenlenecek Red Bull Sea to Sky’ın bu yılki programı ve parkurları yine nefes kesen yarışlar vadediyor. 28 Eylül 2017, Perşembe günü Plaj Yarışı ile başlayacak heyecan, 29 Eylül’de Orman Yarışı ile devam edecek. Final gününde ise Tahtalı’nın zirvesine çıkılacak Dağ Yarışı sonunda 30 Eylül Cumartesi günü şampiyon belli olacak.

Red Bull Türkiye, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü ve XVENTURE  yaptığı duyuruda : Red Bull Sea to Sky 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde Kemer’de sekizinci kez düzenleneceğini belirtti.

Geleneksel hale gelen etkinlik, bu inanılmaz bir hızla büyüyen sporun meraklılarını bir araya toplayacak. Aksiyon üç gün boyunca nefes keserken, üç farklı yarış stiline uygun üç farklı yarışla sporcular gerçekten deniz seviyesinden gökyüzüne kadar çıkacak. 2365 metre yükseklikteki Dağ Yarışı kazananı belli ederken, pro yarışçılarla birlikte yerel amatörler de kıyasıya rekabet edecek.

En eğlenceli Extreme Enduro yarışı geliyor. Red Bull Sea to Sky 2017 yine nefes kesecek. Bu alanda dünyanın zirvesinde bulunan isimler 28-30 Eylül arasında Kemer’de olacak. Plaj yarışı ile başlayan heyecan Orman Yarışı ile sürecek. Her sene olduğu gibi şampiyonu muhteşem manzarası ve nefes kesen görüntüleriyle Dağ Yarışı belirleyecek.

Red Bull Sea to Sky Plaj Yarışı

Etkinlik Takvimi Şöyle: 

28 Eylül – Plaj Yarışı
29 Eylül – Orman Yarışı
30 Eylül – Olimpos Dağ Yarışı

Sizi denizden gökyüzüne götüren tek  yarış!

Plaj Yarışı

28 Eylül 2017 Perşembe – Başlangıç 09:00

Red Bull Sea to Sky, Kemer Otellerinin önündeki sahil şeridinde düzenlenecek, toplu start verilerek motorkros benzeri bir yarış olan 15 dakikalık “Plaj Yarışı” ile başlayacak. “Plaj Yarışı”nın sonucu Kemer’in çevresindeki ormanlıklarda ki “Orman Yarışı”nın başlangıç sırasını belirleyecek.

Orman Yarışı

29 Eylül 2017 Cuma – Başlangıç 09:00

Sürücüleri rüya gibi, ama kesinlikle yorucu bir ikinci yarış günü bekliyor. Orman Yarışı’nda ne ararsanız var: Dağlarda hızlı çakıllı yollar, ormanlardaki ilk dik çıkış ve iniş kısımları ve çetrefilli, yavaş tek patikalar. Orman Yarışı’nın sonuçları Red Bull Sea to Sky’ın ana yarışı olan Olympos Dağ Yarışı’nın başlangıç sıralarını belirleyecek.

21:00 yarışmacı brifingi – Otel yarış merkezi

Olympos Dağı Yarışı

30 Eylül 2017 Cumartesi – Başlangıç 09:00

“Olympos Dağı Yarışı” için motorlarınızı çalıştırma zamanı geldi. Başka hiçbir arazi yarışı size bu kadar güzel bir manzarada bu kadar çeşitli, hepsi birbirinden çarpıcı ve zorlu parkurlar vermiyor. Olympos Dağı Yarışı sizi plajdan alıp ormandan geçirecek ve Olympos dağının ta zirvesine kadar (Tahtalı 2.365 m) çıkaracak. Dağın zirvesindeki bitiş çizgisinde bulunan Red Bull kemerine ulaşmak için 7 saatiniz olacak.

Yarış parkuru plajda başladıktan sonra 2 kilometre boyunca geniş, kuru bir nehir yatağından devam ediyor. Başlangıcı hızlı ve kolay olan bu kısım sonlara doğru heyecanı arttıran su ve daha büyük kayalarla sürüş becerilerinizi sınayacak. Nehir yatağını çoğunlukla tek patikalar ve orman patikaları içeren yaklaşık 40 kilometrelik bir kısım takip ediyor. Bu kısımda da irtifa arttıkça parkur zorlaşıyor. Yani Red Bull Sea to Sky Bronz, Gümüş ya da Altın Madalyanızı bileğinizin hakkıyla kazanmanız gerekiyor! Yaklaşık 1700 metre yükseklikte ağaç çizgisini geride bıraktıktan sonra uluslararası arenanın en iyi sürücüleri bile sınırlarıyla yüzleşecekler – ama yine de kayalık bölümlerin büyük bir çoğunluğu sürülebilir olacak. Dağın zirvesindeki bitiş çizgisinde kahramanları karşılamak isteyenler için de oraya ulaşmanın kolay bir yolu var: Teleferik. Ayrıca yarışı tamamlayanlar da aşağıya bu yolla inecekler.

Organizatörler yarışa katılanların en fazla %30’unun bitirmesini bekliyor. Maksimum 6 saat sürüş süresi içinde bitirenler bir Red Bull Sea to Sky Altın madalyası ile ödüllendirilecek.

Pazar akşamı binici plaj partisinde Yaklaşık 1.700 metre yükseklikteki ağaç hattına kadar gelebilen yarışçılara bir Gümüş madalya, nehir kısmını aşıp ormanın ilk kısımlarına gelebilen yarışçılara da Bronz madalya verilecek.

 

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Reklam
To Top