Connect with us

Motor Delisi

Red Bull Sea to Sky Orman Yarışı’nın Tadı Başka!

MOTO HABER

Red Bull Sea to Sky Orman Yarışı’nın Tadı Başka!

Orman Yarışı’nın Kralı Yine Wade Young Oldu! 2015 ve 2016’dan sonra bu yıl da Güney Afrikalı yarışçı Red Bull Sea to Sky’ın Orman Yarışı’nı kazanarak hat-trick yaptı.

© Lukasz Nazdraczew/Red Bull Content Pool

 

Red Bull Sea to Sky’da önceki gün yapılan Plaj Yarışı’nın ardından dün sıra Orman Yarışı’ndaydı. Plaj Yarışı’nın sonuçlarına göre ilk üç sırada yarışa başlayan isimler Billy Bolt, Jonny Walker ve Alfredo Gomez oldu. Ama yarış sona erdiğinde zirvede bu üç isim de yoktu.

Güney Afrikalı Wade Young dünyada “ormanın kralı” lafını en çok hak eden sporcu olabilir. 2015 ve 2016’nın ardından bu yıl da üstelik 10. sırada yarışa başlamasına rağmen Orman Yarışı’nda zafere ulaşan genç endurocu adeta Red Bull Sea to Sky’da krallığını ilan etti.

Wade Young © NURİ YILMAZER

Wade Young “Burada yarışmaktan çok memnunum. Orman Yarışı her zaman favorim. Ormanlık patikalar benim sürüşüme çok uygun.”

Yarışın ikinci sırasında ise önceki gün olduğu gibi aynı isim vardı: Jonny Walker. Jonny, yarışın yenilenen parkurlarını epey sevdiğini ve yarıştan keyif aldığını söylerken hem önceki gün hem de dünkü pozisyonundan memnun olduğunu, asıl önemli olanın bugün yapılacak Dağ Yarışı’nda kazanmak olduğunu ve gözünü şimdiden zafere diktiğini belirtti.

Önceki gün zafer sahibi Billy Bolt ise ikinci gün de kendine podyumda yer bulmayı başardı. İngiliz endurocu yarın yapılacak final yarışına ilk 3 içinde başlamayı garantileyerek Red Bull Sea to Sky’ı kazanmak için şansını korudu.

 

© LUKAS NAZDRACZEW

 

51 kilometrelik Orman Yarışı’nın ardından ilk 5 şöyle oluştu:

  1. Wade Young (RSA, Sherco)
  2. Jonny Walker (UK, KTM)
  3. Billy Bolt, (UK, Husqvarna)
  4. Graham Jarvis (UK, Husqvarna)
  5. Lars Enöckl (AUT, KTM)

Red Bull Sea to Sky yarın yapılacak Dağ Yarışı ile sona erecek. Final niteliğindeki yarışta damalı bayrağı gören ilk sürücü Red Bull Sea to Sky’ın 2017 şampiyonu olacak.

Etkinlikle ilgili tüm gelişmeler yine motordelisi.com’da olacak.

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Reklam
To Top