MXGP Türkiye
Red Bull Sea to Sky’da ilk günün lideri Billy Bolt - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Red Bull Sea to Sky’da ilk günün lideri Billy Bolt

MOTO HABER

Red Bull Sea to Sky’da ilk günün lideri Billy Bolt

Bu yıl sekizinci kez düzenlenen Red Bull Sea to Sky’da aksiyon Plaj Yarışı ile başladı. İşte ilk günün özeti!

© Nuri Yılmazer

Red Bull Sea to Sky’da ilk gün heyecanı sona erdi. Yoğun bir seyirci kitlesinin de katılımıyla yapılan ilk gün yarışında kazanan ise genç yarışçı Billy Bolt(00:18:22) oldu. Günün en hızlı ikinci ismi Jonny Walker (00:18:34) olurken, podyumu tamamlayan yarışçı ise İspanyol Alfredo Gomez (00:18:35) oldu.

Plaj Yarışı’nın Lideri Billy Bolt © LUKAS NAZDRACZEW

Plaj Yarışı öncesinde yapılan antrenman turlarında güne ısınan sürücüler, yarış başladığında ise yeteneklerini sergilemeye başladılar. Sabah yapılan turların ardından dereceye giren en iyi yarışçılar öğleden sonra yapılan elemelere katıldılar. Elemelerin ardından ise en hızlı 50 sürücünün yarıştığı ve inanılmaz bir rekabete sahne olan final mücadelesi başladı.

Geçen sene Plaj Yarışı’nı önde götürürken zincirinin kırılmasıyla yarış dışı kalarak talihsiz anlar yaşayan Billy Bolt bu sene şeytanın bacağını kırmayı başardı.

Billy Bolt “Geçen seneki yarışta açık ara öndeyken zincirim kırıldı. O yüzden bu sene kanıtlamam gereken şeyler olduğunu hissettim.”

Red Bull Sea to Sky’da favorisinin Plaj Yarışı olduğunu söyleyen Billy, yarış sonunda zaferin tadını çıkarıyordu.  “Kazanmayı herkes sever. Her enduro yarışı birbirinden farklı. Yarıştan önce çeşitli hava şartlarında antrenmanlar yaptım. Sadece odaklanmaya çalıştım ve yarışı kafamda yaşadım.”

Alfredo Gomez
© LUKAS NAZDRACZEW

Yarışta ikinci sırayı alan Jonny Walker ise iyi başlasa da sonunu getiremediği belirterek şunları söyledi. “Gerçekten iyi bir başlangıç yaptım. Yarışın sonradan zorlaşacağını biliyordum. Bu yüzden iyi başlangıç yapmak önemliydi ama özellikle lastiklerde iki aptalca hata yaptım ve bir delik içinde sıkışıp kaldım, dışarı çıkmam çok zaman aldı. Bu yüzden, üçüncü sıraya kadar geriledim. Neyse ki son 2 turda Alfredo’yu yakaladım ve onu geçerek ikinci olmayı başardım.”

Jonny Walker “Şu an için yerimden memnunum. Yarına avantajlı başlayacağım.”

© NURİ YILMAZER

 

Alfredo Gomez “Henüz hiçbir şey bitmedi. Bugünkü  yarışı istediğim gibi bitirip Dağ Yarışı’na ilk sırada başlamak istiyorum.”

Dün yapılan yarışların ardından sıra bugün koşulacak Orman Yarışı’na geldi. Dün podyum yapan yarışçıların en önden başlayacağı mücadele Dağ Yarışı’nın da sıralamasını belirleyecek. Etkinlikle ilgili tüm gelişmeler yine motordelisi.com’da olacak.

 

Kaynak: Redbull

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top