MXGP Türkiye
Red Bull Sea to Sky'da Şampiyon Graham Jarvis! - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Red Bull Sea to Sky’da Şampiyon Graham Jarvis!

MOTO HABER

Red Bull Sea to Sky’da Şampiyon Graham Jarvis!

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde düzenlenen 2017 Red Bull Sea to Sky’ın şampiyonu son dağ etabının da galibi İngiliz Graham Jarvis oldu. Tecrübenin diğer adı Graham Jarvis, 2015’in ardından bu yıl da Dağ Yarışı’nı kazanarak Red Bull Sea to Sky’ın kralı oldu.

 

© Nuri Yılmazer

 

Red Bull Sea to Sky, Plaj Yarışı ve Orman Yarışı’nın ardından, bugün yapılan final niteliğindeki Dağ Yarışı’yla sona erdi.

İlk gününü Billy Bolt, ikinci gününü ise Wade Young’ın en önde bitirdiği yarışın son gününde ise tecrübe farkı ortaya çıktı. Plaj Yarışı’nda beşinci, Orman Yarışı’nda ise dördüncü olan Graham Jarvis ilk iki günü sakin ve sessiz geçirdikten sonra asıl performansını Dağ Yarışı’na saklamıştı.

Değişen hatta zorlaşan parkurlara rağmen Dağ Yarışı’nda farkını bir kez daha ortaya koyan tecrübeli İngiliz yarışın sonlarına doğru liderliği ele geçirerek 03:45:38’lik derecesiyle Red Bull Sea to Sky’ı kazanmayı başardı. Jarvis’in ardından ikinciliği bir başka tecrübeli isim, İspanyol Mario Roman (03:47:00) elde ederken, dünün galibi ve bugünün de en başarılı isimlerinden olan Wade Young (03:47:20) ise podyumu tamamlayan isim oldu.

 

© NURİ YILMAZER

 

Graham Jarvis “Yeniden Türkiye’ye dönmek ve yeniden kazanmak harika hissettiriyor.”

Bir yıllık aranın ardından yeniden Türkiye’ye dönüp kazanan Jarvis “Geçen sena takım kararı nedeniyle gelememiştim. Ama şimdi yeniden burada olmak ve yeniden kazanmak harika,” diyerek sözlerini sürdürdü.

Final niteliğindeki Dağ Yarışı sabah saatlerinde yoğun bir seyirci ilgisi altında plajdan verilen startla başladı. Dün yapılan Orman Yarışı’nın sıralamasına göre on yarışçılı gruplar halinde Dağ Yarışı’na başlayan endurocular, Tahtalı Dağı’na doğru yola çıkarken harika doğa manzaraları eşliğinde bir rekabete giriştiler. Zorlu parkurları aşıp 2365 metre yüksekliğindeki finiş noktasına gelindiğinde ise yarışa katılan tüm sürücüler kendilerini galip gibi hissediyordu.

 

© NURİ YILMAZER

KEMK Başkanı Semih Özdemir “GELECEK SENE YARIŞLARDA DAHA FARKLI ETAPLAR DÜZENLEYECEĞİZ”

 

KEMK Başkanı Semih Özdemir, yarışları sorunsuz şekilde tamamladıklarını belirterek, yarışlara 27 ülkeden 6’sı kadın toplam 220 sporcunun katıldığını söyledi. Sporcuların Kemer’de motosiklet kullanmaktan ve yarışmalarından mutlu olduklarını belirten Özdemir, “Gelecek sene yarışlarda daha farklı etaplar düzenleyeceğiz. Her sene üzerine biraz daha koyuyoruz. Gelecek seneki yarışları 4 gün yapmayı düşünüyoruz. Yarışların ülke tanıtımına ve turizme büyük katkısı var. Güney Kore’den ve Japonya’dan gelen sporcular oldu. Bunlar bizi mutlu ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 

 

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top