MXGP Türkiye
Kenan Sofuoğlu'ndan Kötü Haber; Bel ve kalçasında kırık var! - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Kenan Sofuoğlu’ndan Kötü Haber; Bel ve kalçasında kırık var!

MOTO HABER

Kenan Sofuoğlu’ndan Kötü Haber; Bel ve kalçasında kırık var!

Dünya Supersport Şampiyonası’nda yarışan Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu’nun sıralama turlarında yaptığı kaza sonrası bel ve kalçasında kırıklar tespit edildi.

 

Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Fransa’nın başkenti Paris yakınlarındaki 4 bin 411 metrelik Nevers Magny-Cours Pisti‘nde koşulacak yarış öncesi antrenman turunda başka bir pilotun piste yağ dökmesi sonucu kaza atlatmıştı. Bu kazadan yara almadan kurtulan milli motosikletçi, sıralama turlarında ise bir kaza daha geçirdi. Kötü hava şartları nedeniyle gerçekleşen kaza sonrası acilen hastaneye kaldırılan Kenan Sofuoğlu’nun bel ve kalçasında üç kırık tespit edildi.

 

Kenan Sofuoğlu‘nun kişisel sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da, “Milli Sporcumuz Kenan Sofuoğlu bugün Fransa yarışı için yapılan sıralama turlarında kötü hava şartlarında yeniden büyük bir kaza geçirerek acil olarak hastahaneye kaldırıldı. Sofuoğlu’nun bel ve kalçasında malesef ciddi üç kırık teşhisi konuldu. Sporcumuzun en hızlı şekilde tedavisini sağlayabilmek için Sağlık Bakanlığımız, Spor Bakanlığımız ve Dışişleri Bakanlığımızın müşterek çalışmaları ile sporcumuz bu gece ambulans uçak ile Türkiye’ye getirilecek. Bütün sevenlerimize destekleri için teşekkür ederiz. Dualarınızı eksik etmeyin” denildi.

Sofuoğlu, bir an önce tedaviye başlanması gerektiğini, 3 hafta sonraki İspanya yarışına yetişmek istediğini kaydetti.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Sofuoğlu’nun ambulans uçakla saat 08.00 sularında İstanbul’a getirilerek Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınacağını kaydetti.

Sezonun bitmesine bu yarış dahil 3 yarış var ve Kenan, en yakın rakibi Mahias’ın sadece 4 puan farkla önünde yer alıyor. Sezon başını da sakatlık nedeniyle kaçıran Kenan, çıktığı 7 yarışta 5 galibiyet ve 1 podyum aldı.

Son 2 seneyi Supersport’ta şampiyon olarak tamamlayan Kenan, toplamda ise 5 kez şampiyonluk yaşadı ve serinin en başarılı sürücüsü olma unvanına sahip.

Kenan Sofuoğlu’na  motordelisi.com olarak geçmiş olsun diyor, en kısa sürede pistlere dönmesini  diliyoruz.

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top