Connect with us

Motor Delisi

Supersport Katar: Kenan podyuma çıktı!

MOTO HABER

Supersport Katar: Kenan podyuma çıktı!

Supersport Katar: Kenan podyuma çıktı!

Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışında üçüncü olarak dünya ikincisi oldu.

Sofuoğlu, pistin en iyi zamanını yapmasına rağmen mücadeleyi üçüncü sırada tamamladı.

2017 Dünya Supersport Şampiyonası‘nın Katar’ın Losail pistinde gerçekleştirilen son yarışını Lucas Mahias kazanarak şampiyon olurken Kenan Sofuoğlu harika bir performansla 3. olarak podyuma çıktı.

Son iki yarışı sakatlık nedeniyle kaçıran milli gururumuz Kenan Sofuoğlu, şampiyonluk umudu olduğu için tam olarak iyileşmese de yarıştı. 4. sıradan başlayan ancak ilk turlarda 9. sıraya kadar gerileyen Kenan, harika bir yükselişin ardından son virajdaki atağı ile 3. olmayı başardı ve podyuma çıktı. 4 yarış kaçıran Sofuoğlu, 5 kez kazandığı sezonu 2. sırada tamamlamış oldu. Şampiyonayı 3. sırada tamamlayan isim Cluzel oldu.

Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu 161 puanla dünya ikincisi oldu.

Yarışın ardından  padokta oldukça zor bir şekilde ayakta kalan Sofuoğlu “Buraya gelirken amacım kazanmaktı ancak yataktan kalkıp yarışmaya geldim. Yarışın başında kaza yapma konusunda tedirgindim bu yüzden biraz yavaş kaldım. Doktorlar bir daha sakatlanırsam sonunun kötü olacağı konusunda uyarmışlardı. Ancak mücadele edip en hızlı turlar attım. İlk başta vakit kaybetmeseydim yarışı kazanabilirdim. Yine de bu sonuçtan mutluyum.” dedi.

2017 Dünya Supersport Şampiyonası 2.si Kenan Sofuoğlu

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

Reklam
To Top