Connect with us

Motor Delisi

Tek Teker Arif’in cenazesini oğulları ve Kenan Sofuoğlu aldı

MOTO HABER

Tek Teker Arif’in cenazesini oğulları ve Kenan Sofuoğlu aldı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Avrupa şampiyonu milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu’nun babası, “tek teker Arif” olarak bilinen Arif Razgatlıoğlu’nun cenazesi adli tıp morgundan alındı.

Kazada hayatını kaybeden Arif Razgatlıoğlu’nun cenazesini almak için oğulları Toprak ve Tümay ile yakınları Akdeniz Üniversitesi Hastanesindeki Adli Tıp morguna geldi. Burada taziyeleri de kabul eden milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, gözyaşı döktü.
Adli tıp morguna gelen milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da Razgatlıoğlu’nun oğulları ve yakınlarına başsağlığı diledi.

( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )

Sofuoğlu, burada gazetecilere, Arif Razgatlıoğlu’nun çocukluğundan bu yana tanıdığı, Türkiye’nin en önemli motosiklet figürlerinden olduğunu söyledi.

Toprak’ın kendisinin öğrencisi olduğunu ifade eden Sofuoğlu, “Toprak’tan dolayı sık sık görüşüyorduk. Bu şekilde hayatını kaybetmesi bizi çok etkiledi ve üzdü. Bunlar hayatın içinde olan şeyler. Ben de bu tür kayıpları çok yaşadım. Allah, iki çocuğuna sabır versin. Bu yaştaki çocuklar için en ağır şey babalarını kaybetmeleri. Toprak daha 20’li yaşlarda.” dedi.

“Motosiklete binen herkese dikkatli olmaları gerektiğini, otomobil sürücülerinin motosikletlerin hızını anlayamayacağını anlatmaya çalışıyorum. Bütün motosiklet dostlarının çok daha dikkatli olması gerekiyor.” diyen Sofuoğlu, “Kazada ne kadar doğru bilmiyorum ama sürücünün alkollü olduğunu söylüyorlar. Böyle bir şeyden birini kaybetmek de insanı çok üzüyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor.” ifadelerini kullandı.

Razgatlıoğlu’nun cenazesi, otopsinin ardından Antalya Büyükşehir  Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla memleketi Sakarya’ya götürüldü.

Cenazenin, yarın öğle namazının ardından Orhan Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği belirtildi.

Öte yandan kazada hayatını kaybeden 20 yaşındaki Ülkü Özcan’ın da  cenazesi bir yakını tarafından otopsi işlemlerinin ardından adli tıp morgundan  lındı.

Arif Razgatlıoğlu (59) yönetimindeki 33 NE 303 plakalı motosiklet ile  tali yoldan çıktığı iddia edilen İsmet Oğuz yönetimindeki 07 UJ 797 plakalı  kamyonet dün Gazipaşa ilçesinde çarpışmış, kazada Razgatlıoğlu ile motosikletteki  Ülkü Özcan (20) olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Kaynak: AA

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Reklam
To Top