Connect with us

Motor Delisi

Tek Teker Arif’in kazasında “Alkol” iddası

MOTO HABER

Tek Teker Arif’in kazasında “Alkol” iddası

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu’nun babası olan, Türkiye’nin motosiklet şovlarıyla tanıdığı ‘Tek Teker’ lakaplı Arif Razgatlıoğlu’nun ölümüne yol açan kaza ilçede tartışma çıkarttı. Eski Belediye Başkanı ile yeni belediye başkanı arasında polemik çıktı.

Yaşanan kaza ilçede tartışmaya yol açtı. Kentin yerel gazetelerinden Yeni Alanya‘ya konuşan Gazipaşa eski Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, kaza için belediyeyi suçladı, “Gazipaşa Belediye Başkanı olduğum 2005 yılında deniz yoluna 3 metre 60 santim uzunluğunda, 10 santim yüksekliğinde, Türk Standartları Enstitüsü ve dünya standartlarına uygun hız tümsekleri yapmıştık. Bu tümseklerden sonra deniz yolunda kaza oranı neredeyse sıfır olmuştu. Hiç ölümlü kaza görmedik, duymadık. Ancak son yerel seçimde göreve gelen yeni Gazipaşa Belediyesi yönetimi bu yoldaki hız tümseklerini söktü, yola sıcak asfalt yaptı ve standardı ve teknik geçerliliği olmayan, 10 santim genişliğinde, plastik hız tümsekleri koydu. Bu konudaki uyarıları hiç dikkate almadılar. Şu ana kadar en az 20 kişi yaşamını yitirdi” dedi.

YENİ BAŞKANDAN CEVAP GELDİ

Yerel sitelerden Alanya Adres’in haberine göre ise yeni Başkan Adil Çelik’ten yanıt geldi. Çelik, şu açıklamaya yer verdi:

Deniz yolunda dün meydana gelen trafik kazasında Avrupa Superstock şampiyonu, gururumuz Toprak Razgatlıoğlu’nun, yine motosiklet tutkunu babası Arif Razgatlıoğlu ve beraberindeki arkadaşı ne yazık ki hayatını kaybetti. Bizleri derinden üzen bu elim kazada yaşamını yitiren Arif Razgatlıoğlu ve arkadaşına Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Bu olayda ve öncesinde yaşanan kazalarda aldığımız tedbirleri görmezden gelerek bizleri sıcak asfalt yapmakla suçlayanları da şaşkınlıkla izliyor, kendilerini kamuoyuna havale ediyorum. Trafikte önceliğin kurallara uymak olduğunu bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Alınan tüm tedbirlere rağmen yaşanan kazalar ne yazık ki kural ihlali ve alkollü bir şekilde araç kullanmaktan kaynaklanıyor.

Bununla birlikte cenazeyi teslim alan Kenan Sofuoğlu’nun verdiği röportajda ;“Kazada ne kadar doğru bilmiyorum ama sürücünün alkollü olduğunu söylüyorlar. Böyle bir şeyden birini kaybetmek de insanı çok üzüyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor.” ifadelerini kullanması kafalarda soru işareti bıraktı.

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

Reklam
To Top