MXGP Türkiye
TMF Başkanı Uçar'dan şok açıklamalar - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

TMF Başkanı Uçar’dan şok açıklamalar

MOTO HABER

TMF Başkanı Uçar’dan şok açıklamalar

bekir-yunus-ucarAdı “Türkiye Şampiyonası” olan motosiklet yarışlarımızın ülkemiz yerine Yunanistan’da yapılıyor olması hepimizin kafasını kurcalıyorken TMF başkanı B.Yunus Uçar verdiği röportajla camiayı hayretler içinde bıraktı.. Ülkemizde var olan pistleri ekonomik girişim ya da çözümlerle kullanmak ya da yeni pistler oluşturmak görevini üstlenmek yerine, Yunanistan’da ki krizden faydalandığımızı söyleyen Uçar, konuyla ilgili çarpıcı yorumlar yaptı. İşte Eurosport Türkiye’nin konuyla ilgili haberi ;

Türkiye Motosiklet Federasyonunca Yunanistan’da düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonası, ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle daha cazip hale geldi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye Pist Şampiyonası 5. ayağını, 14-16 Ağustos tarihlerinde Yunanistan’ın Serez kentinde düzenleyerek, farklılık yaratmaya çalıştıklarını ifade etti.

İzmir’deki yarışla Yunanistan’daki yarışın maliyetlerinin yakın olduğuna dikkati çeken Uçar, AA muhabirine, komşudaki ekonomik krizi avantaja dönüştürdüklerini söyledi.

İki ülke arasındaki dostluğu da geliştirdiklerini belirten Uçar, uygun avantajların tümünün Yunanistan’da bir araya geldiğini anlattı.

Bulgaristan’da da daha önce yarıştıklarını hatırlatan Uçar, “Yunanistan’daki ekonomik krizi avantaja dönüştürdük. Maliyetlerin çok düşük olmasının yanı sıra iki ülke arasında dostluğu da geliştiriyoruz. Sporcularımızı aynı pistten sıkıldıkları için daha keyifli yarışabildikleri Serez’e götürüyoruz. Yunanistan’da şu an maliyetler de çok düşük. Yedek lastik temini ve kira bedelleri gayet uygun. Tüm bu avantajları bir araya getiriyoruz” diye konuştu.

“Serez Pisti İstanbul’a daha yakın”
Uçar, organizasyonun bir ayağını 4-5 senedir Yunanistan’da düzenlediklerini hatırlatarak, Serez Pisti’nin, İstanbul’a daha yakın olduğunu belirtti.

Türkiye Pist Şampiyonası ayaklarını İzmir ve Yunanistan’ın Serez kentinde gerçekleştirdiklerini belirten Uçar, şöyle devam etti:

“Serez kentindeki pist, İzmir’deki pistten İstanbul’a daha yakın. İstanbul merkezli düşünürsek Serez 540 kilometre, İzmir pisti ise yaklaşık 700 kilometre. Organizasyonu ayrıca uluslararası düzeye taşıyoruz. Arzu ederlerse Yunan ve Balkan ülkelerinden gelenler de şampiyonaya katılabiliyor. Türk sporcular yabancı sporcularla yarışma şansını buluyor.”

Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar, Serez’de profesyonel pistin yanı sıra çocuklar için de pist bulunduğunu sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top