Connect with us

Motor Delisi

Tokyo Motor Show için Yamaha Concept motosikletleri

MOTO HABER

Tokyo Motor Show için Yamaha Concept motosikletleri

Tokyo Motor Show için Yamaha Concept motosikletleri

Yamaha, bu yılki Tokyo Motor Show’da yer alacak konsept motosikletlerin ilkini ortaya koydu.

Japon üreticileri, iki yılda bir Tokyo Motor Show‘u fütüristik fikirleri ortaya çıkaracak bir platform olarak önermişlerdi. Honda’nın bu etkinlik için önceden planları vardı ama  Yamaha kendi önizlemesini yayınladı.

Deneysel bir makine Motoroid

MOTOROID

Yamaha Concept Bikes’da  İlk önce, MOTOROID’i ele alıyoruz. Yamaha, yapay zekayı kullanan ve sürücünün makineyle uyumlu bir şekilde titreşen yeni kişisel hareketlilik biçimleri yaratmak için kavramların fizibilitesini araştıran “deneysel bir makine” olduğunu söylüyor. Bunun ötesinde firma, “sahibinin farkına varma yeteneğine sahip. bir canlı gibi başka kapasitelerde de etkileşim kuruyor “dedi.

MOTOROID‘in elektrikli olduğu açıktır ve Yamaha’nın en çılgın konsept motosikletlerinden biridir. Göbeğe monte bir elektrik motoru ve çerçevenin altına sarkan oyuncak benzeri piller var. Cephede boru şeklindeki parçaların yerine döşeme benzeri bacaklar içeren ilginç bir dizi çatal var. Fakat gelecekteki bisikletlerin ciddi bir muayenesinden çok vahşi bir uçuş.

 

Motobot

MOTOBOT
Yamaha Concept Bikes  bir sonraki haberleri MOTOBOT‘un ikinci kuşağı. Motosiklet sürme robotu ilk önce iki yıl önce gösterildi ve Yamaha şu anda yüksek devirde bir devre sürtünme hedefine ulaştığını söylüyor. Orijinal versiyonda olduğu gibi, MOTOBOT da değiştirilmemiş bir motosiklet kullanabilir. Onun gerçek dünyadaki kullanımı gelecek makineler için kararlılık ve çekiş kontrol sistemlerinin geliştirilmesine yardımcı olacak.

 

MWC-4
Yamaha Concept Bikes‘da  son olarak motosiklet ve  eğik bir elektrikli otomobil olan MWC-4‘e görüyoruz. Yamaha’nın Tricity scooteri ve MWT-9 konsept bisikletinin eğilimli çok tekerlek teknolojisini kullanarak köşeleri süzülüyor. Bununla birlikte, dördüncü bir tekerlek, bir çatı ve bir araba tarzı sürüş konumu eklenmesi, bir motosiklet geleneğinin tanımından uzaklaşıyor.

 

 

 

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Reklam
To Top